Опасна ли е амниоцентезата?

  • 180 977
  • 1 370
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: X
С какво предотвратяват мърдането на пациентката?
 Ако ме заболи и мръдна?

# 1 336
  • Мнения: 914
При мен с нищо не са предотвратявали да не мръдна (Майчин дом, доц. Карагьозова). Аз самата бях със затворени очи в момента, в който ми слагаха иглата точно, за да не се изплаша още повече, че преди това се наложи да я отложат 2 пъти, защото бях притеснена и ми сложиха система кормагнезий, ако не се лъжа, за да успокоят контракциите. Иначе не боли повече от убождане при вземане на кръв, но аз и тогава не гледам.

# 1 337
  • Мнения: 1 248
Никак. Боля ме, но не съм мърдала. Това не го описват като проблем при амниото. По-  важно е бебето да нблюдават.

# 1 338
  • Мнения: 1 404
При мен се оказа, че пробата е замърсена с кръв и не получих никакъв резултат..... или да повтарям или биопсия на плацента. Аз се реших на пренатест. Това отново не мога да го преживея.

# 1 339
  • Мнения: X
Аз ще правя биопсия.А система с кормагнезий какво е?
 Чудех се нещо обезболяващо не може ли?Някакви местни упойки?

# 1 340
  • Мнения: 914
Системата беше за контракциите, трябваше да ги успокой, не е обезболяващо и не знам как е при биопсията. При амниото не съм чувала на някой да му е предлагано въобще някакво обезболяващо, но може да се консултираш с гинеколога, който ще ти прави процедурата, може пък и да има и такъв вариант.

# 1 341
  • Мнения: X
Разликата с биопсията от амниото е, че изтеглят по-малко материал от по-повърхностно място.
 Трябва да изследваме за моногенно заболяване и не знаем, дали ще остане материал за 5те най-чести хромозомни аномалии, а аз искам дори и цитогенетично изследване (пълен кариотип).
 

# 1 342
  • Млечния път
  • Мнения: 150
Обезболяващо не се слага. Не помня да ме е боляло, а не съм от носещите на болка. Не е нищо особено. Чакането на резултата е много по-мъчително.

# 1 343
  • Мнения: X
Фокусмокус,благодаря за окуражителни думи.

# 1 344
  • Мнения: 39 321
Герда, за стажа който имам в майчин дом, съм виждала безброй амниоцентези. Бих ти го препоръчала. Не от първо лице, а като страничен наблюдател.

# 1 345
  • Мнения: X
При Чачева ще бъда.А самото изследване на материал ще се прави в НГЛ.

# 1 346
  • Мнения: 2 615
С какво предотвратяват мърдането на пациентката?
 Ако ме заболи и мръдна?
Герде, ти самата ще се концентрираш и няма да мръднеш.Не е болезнено, но като виждаш всичко е стресиращо.Успех и само хубави резултати на всички.

# 1 347
  • Мнения: 2 603
И аз не съм от най-безстрашните, дори и при вземане на кръв не гледам. Не съм гледала манипулацията, явно успявам да се мобилизирам в такива моменти, болката не е нещо повече от боцване при вземане на кръв. Минава наистина бързо, макар при мен, както бях с предна плацента, въпреки особеностите нямаше проблеми, замърсени проби и т.н. Аз също поръчах и краткия и пълния пакет изследвания. По-мъчително е чакането, въпреки вътрешното ми усещане за хубав резултат. Не съжалявам, че я направих, "купих" си спокойствието, поне за това, за което дава информация амниоцентезата. Пълна гаранция е ясно, че няма, не всичко е генетични проблеми, но и това е нещо, особено, когато има препоръка да се направи.
Така че, момичета с вас съм, и всичко ще е наред  Hug

# 1 348
  • Мнения: 1 332
Не знам защо толкова се обсъжда тая манипулация. На запад я правят почти на крак, както се казва. Записах си час, отидох (заедно с цялото воѝнство - ММ и двамината), легнах, казаха ми спокойно, боц, през това време следях какво се случва на монитора до мен..... готово, сложиха лепенка и казаха да изчакам половин час в коридора. После преглед, няма да се натоварвате много, и довиждане. След седмица пак отидох да ме видят, (тоя път сама се закарах с децата на 50 км) и това беше. Най-болезнени бяха 2-та дни чакане. Но всичко завърши добре.

# 1 349
  • Мнения: 1 687
И аз при Марков така съм я правила. Боцна ме и оттам направо вкъщи. Той ми  разказваше как в Швейцария им давали половин ден болничен за амниоцентеза - сутринта те бодат, следобяд си на работа.

Общи условия

Активация на акаунт