За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 5

  • 11 160
  • 323
  •   1
Отговори
# 255
  • Sofia
  • Мнения: 4 553
Цедя кърма и успявамс нея да хо нахраня максимум три пъти на ден , през останалото време сме на Аптамил. Предишните дни стигашемаксимум до 5 наакани памперса.

# 256
  • Мнения: 2 521
desive78,не се шашкай така WinkНе мисля че е простудено детето-нали само последния път  е било по-течно.То  е естествено при повече изхождания да става все по-рядко акото,Моето като бебе поне 5 пъти си акаше на ден,а понякога и повече.Утре си посети лекарката за да го види-все пак става въпрос за много малко бебче и за всяко нещо което те притеснява ще го водиш.
super.mama.ani.-наистина много гадна история ви се е случила.И мен много ме притесняват кърлежите и проверявам всяка вечер малкия като го събличам.И аз мисля че е добре да се пуснат и кръвни изследвания-те би трябвало да покажат дали има някаква инфекция.Дано температурата се окаже от кашлицата-това поне ни е по-познато и не ни притеснява толкова майките.Надявам се  да няма проблем с кърлежа и след прегледа пиши какво са казали

# 257
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣ Моята мишка акаше всеки път след ядене като новородена, беше на кърма изцяло...
Аз знам като факт, че бебетата е нормално да акат на всяко ядене първия месец, не смятам, че е повод за притеснение.Но това си е мое мнение все пак, ако си решила го води на лекар.

# 258
  • Мнения: 2 447
Момичета, Hug балгодаря ви..От петък не е вдигал темп.От днес обаче взе да се запушва нослето и май утре ще посетя пак педката да видим какво се случва...

super.mama.ani.,много неприятно това с кърлежа,но си мисля че е просто съвпадение. Praynig се да е така.
desive78,и аз мисля че нямаш повод за притеснение..Все пак една разходка до док,няма да навреди. Wink
Ангелче,да се оправяте.. Hug

Сори,ама забравих кой беше-и Иво ми се обрина от кърпички така(първо на Памперс),доста смених докато попаднах на подходящите.

# 259
  • София
  • Мнения: 2 508
Че Йоан ака след всяко кърмене, откакто се е родил... Не е ли нормално? newsm78

# 260
  • Мнения: 251
Момичета, помагайте. Днес моето момче, което е на 12 дни ака точно 9 пъти. Някои пъти беше по малко, друг път се омаза до кръста, но не беше много течно все пак. Сега обаче след баня пак се наака и вече си беше доста течно!!!! Много се притесних. Утре мисля да ида до док, но се чудя има ли шанс да е нормално или съм го простудила. Сутринта имаше и малко сополки, слагам физиологичен разтвор и повече нищо не сме видели да изкарва, само това от сутринта.  Tired
Моя син имаше такива дни в които акаше по 7-8 пъти .Няма за какво да се притесняваш .Но за да си по спокойна идете на преглед.

# 261
  • София
  • Мнения: 2 508
yani_cat, 5 месеца не е ли малко рано за бънджи? Те от колко нагоре са? Мноооого искам да му вземем, много ме кефи, виждала съм племенницата ми как се разбива от кеф в бънджито.
Angel, ти защо си против?

# 262
  • Мнения: 251
Момичета благодаря на всички .    bouquet                                                                                Тази нощ изобщо не сме спали ,малкия непрекъснато се събужда имаше пак темперетура.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Abutikon мъжи ти имаше ли след антибиотика някакви увреждания, че като чета в нета направо настръхвам.                                                                                                                                                                 Стискайте палци довечера ще докладвам. Peace Peace Peace

# 263
  • Мнения: 9 776
super.mama.ani, дано Т да не е от кърлежа. Сетих се, че ти беше споделила и за друг проблем с детето, какво стана там? Съжалявам, че не помня точно за какво беше, нещо с очето ли newsm78.

# 264
  • София
  • Мнения: 44 337
autumnsphere - за бънджито...дават го  обикновенно от 4 месеца, че може....
против съм защото тези подскоци са огромно натоварване за ставите на глезените, на коленете и таза.....еле пък за дете, което не може да седи, бих сложила единствено проходило  стабилно дете в такова нещо, но бънджитата ако не се лъжа са до 9-10 кг....а проходило дете обикновенно тежи повече...
за мен лично бънджито е по-вредно от проходилка....(сега гледах някакво в кикиморско от 5 до 9 месеца ги водят).
и според ортопеда са много вредни...просто лиших от тази екстра детето и не съжалявам....и проходилка нямаше да купя ако не ни бяха подарили...но така или иначе го слагах вътре само ако трябва да простра например или нещо от сорта...така че и там е бил мн ограничен....


super.mama.ani. - дано не е от кърлежа, но каквото и да е...дано бързо минава Hug

А Филип днес стана с 35,8 newsm78 newsm78 newsm78

# 265
  • София
  • Мнения: 1 809
Angel браво на Филип, значи се е преборил, с каквото и да е било  Hug Ще го водиш ли на лекар впреки всичко? И Нели беше с такава температура на сутринта след 3 дена висока. Даже си помислих, че термометъра се е развалил. Така и не съм питала педи дали е нормално, ама явно е  Laughing Без причина температура не меря, та може и по принцип да е с такава, знам ли.
super.mama.ani Много неприятно с този кърлеж, дано не е от него проблема. Познавам хора, които най-редовно си вадят сами кърлежите и нито ходят на лекари, нито пият антибиотици. Това също не е правилно и добре, че нямат проблеми.
За бънджито - наистина са по-вредни от проходилките и на нас така ни казаха. Миналата седмица гледах едно в АИКО, което беше до 12 кила, така че, ако ще купувате, по-добре такова, да можете да го ползвате по-дълго време. Предполагам, че ако се ползва с мярка, няма да навреди много, въпросът е, че децата не искат да излизат от бънджито  Mr. Green
А за проходилката моето дете още не е проходило, но вече не желае да стои в нея, голяма драма е, ако я оставя вътре дори за 2 мин.  ooooh! И аз нямаше да купувам, но ни подариха и определено спасяваше положението понякога за 30 мин.

# 266
  • София
  • Мнения: 44 337
meggle - ще го водя....последният път така не го водих и след 3 дни пак се почна всичко...
А и още му е обложен езика и май червено гърлото.....така че въпреки че няма часове ще го сметят за една слушалка....
А Т, не му е такава по принцип със сигурност...има си нормална температира 36,6-36,8.....ще питам за тази странност.....

а за бънджито и проходилките - има деца, които хич не ги обичат.....
но така или иначе аз не мога да си представя да оставя едно неходещо дете да скача в такова и да се отблъсква за отскок от земята с меките си ставички.....а няма да навреди...много....що пък трябва нещо да ползвам дето може и малко да навреди  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 267
  • София
  • Мнения: 1 809
Angel да кажеш после за температурата, ще ми е интересно. При вашата педиатърка с часове ли се ходи? Това е супер, да не чакаш, като идиот, но при нашата за съжаление няма часове. В поликлинаката при нас имаше определени дни за консултации например, вторник май беше денят. А там, където ходим сега всеки ден може да отидеш на консултация, което също е малко тъпо, защото има и много болни деца, а здравото между тях чака за консултация  Rolling Eyes
Как ли е при другите  newsm78

# 268
  • Мнения: 2
здравей те.аз съм съвсем прясна мама и доста неща са ми нови.бебчо е на 1 месец и от 2 дни е рокрит в ситни пъпки  целия и незнам какво да го правял

# 269
  • Мнения: 2 521
liwili,тези ситни пъпчици най-вероятно са от претопляне.Как го обличаш?Точно последните два дни си е доста топличко.Пробвай по-леко да обличаш.
Мегле при нас консултацията е отделно от кабинетите където са преглеждат болни деца.Така на едно място е кофти наистина.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт