За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 5

  • 11 139
  • 323
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 521
http://www.framar.bg/deavit-solucio-10-ml.-pid05000543.html
Тук не пише че трябва да се разтваря в кърма,а и нашата лекарка не ми е каза нищо подобно newsm78възможно е да си права,но за мен най-важното е че детето ми не е имало проблеми.
Но veneraj в такъв случай задължително да се обади на лекарката и да я попита как да го дава.И ако може да каже и тук,за да знам и аз дали съм давала витамин  Д  Mr. Green
E,то Деавита се дава сутрин на гладно(поне аз така правех)и след това кърмене.

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 16:10 от galina_743

# 316
  • София
  • Мнения: 1 809
И аз давах вит.Д непосредствено преди АМ, така ни каза педи. Капвах в устата 2 капки и веднага шишето с млякото. Лятно бебе е, предписаната ни доза беше 2 капки на ден, още след 1-я месец педи каза да намаля дозата на 2 капки седмично(много я извеждах навън, по цял ден на слънце), а аз направо го спрях.
emi17, имах предвид, че за очетата неможе сам да си назначаваш лечение за бебето. Щом лекарят ти е казал да слагаш лайка, ок, значи не е имало проблеми с очетата на бебето ти, докато при нас имаше. Основната ми мисъл е, че е много важна навременната консултация с лекар , а не самолечение   bouquet

# 317
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И аз давах вит.Д непосредствено преди АМ, така ни каза педи.

Вит. Д не е ли само за кърмени бебета? В АМ има вит. Д.


Момичета, на долния венец на дъщеря ми прозира една чертичка, но не бяла, а е прозрачна, като стъкло. Така ли изглеждат пробиващите зъби?   Laughing newsm78

# 318
  • София
  • Мнения: 1 809
abutikon на моето бебе точно така изглеждаше пробиващия зъб  Grinning
А за витамин Д - и аз това попитах, тъй като в АМ има витамин Д, но педи каза да давам. Първо имахме една друга педи за 2 дни и двете бяха на единодушно мнение по този въпрос, че трябва да давам витамин Д, въпреки АМ-то. Но както казах, не съм прекалявала  Blush

# 319
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
abutikon на моето бебе точно така изглеждаше пробиващия зъб  Grinning
А за витамин Д - и аз това попитах, тъй като в АМ има витамин Д, но педи каза да давам. Първо имахме една друга педи за 2 дни и двете бяха на единодушно мнение по този въпрос, че трябва да давам витамин Д, въпреки АМ-то. Но както казах, не съм прекалявала  Blush

Абе и на мен така ми се струва, ама си мислех, че ще е бяло зъбчето. А то после....

Тука вит. Д на бебета на АМ не дават. Ако е на смесено хранене примерно 50/50 дават половин доза вит. Д. Другата половина се набавя от АМ.

# 320
  • София
  • Мнения: 1 809
АМи значи много правилно решение съм взела да не давам витамин Д  Hug Последният път, като ходихме на лекар педи каза, че вече мога да спра да давам, ама аз така и така не давах  Grinning

# 321
  • Мнения: 251
момичета ,бебчо ми на 7 седмици ,как давате деавит с вода или направо капвате ,извеждам я навън но нали не трябва да я пече слънцето директно,моля за коментари

Аз давам в лъжичка и след това вода ако иска.Ние сме още на 2 капки ,по преценка на педи.

# 322
  • Мнения: 251
ABUTIKON Аз също правя масаж сутрин и вечер .Слалагам капки Тобрекс пак сутрин и вечер .Доки каза че е добре че няма вече секрет, като натисна каналчето до носа .Остават 10 дни и пак сме на преглед. PraynigДнес малкия няма температура обаче е много раздразнителен постоянно се чеши с бибата. Laughing

# 323

Общи условия

Активация на акаунт