За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 5

  • 11 150
  • 323
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 3 524
Честито бебче мозила и от мен!  bouquet
възможно е да се дължи на тесни слъзни каналчета и е възможно да ви предпишат капки, но на тези съмнения може само лекар да ви отговори Peace докато се консултираш не пречи да почистваш оченцето с памуче с преварена водичка като действаш като при инфекция- от външния ъгъл на очето към вътрешния Peace

# 301
  • Мнения: 189
                                   Не дават никакво логи4но обяснение за захранването,защо не трябва да е през топлия сезон.
                                   За витамин Д по 28 капки на ден   #Crazy,не съм давала,защото в адптето има.Като казах на педи
                                   той ми вика поне 14 да съм давала,не го направих.
                                   Гурлясали о4и4ки промивам с лайка,за няколко дена се из4истват.
                                   4естито за новият 4лен на семейството   bouquet

# 302
  • София
  • Мнения: 1 809
Чудя се как толкова лесно взимате решения за промиване на очичките на бебетата Ви  newsm78 Ей така, без да ги е видял лекар  Shocked Очи са това все пак. Гурелите може да са и стафилококова инфекция, която ако не се хване на време, а само промивате очите, без да ги лекувате, после ще е още по-трудно да се оправят. Както казах при нас беше от слъзните канали. Според мен щом има гурели, задължително на лекар. Да не говорим, че на нас очните лекари ни забраниха да промиваме очите с лайка, (защото давала алергии). Всеки сам си знае, но за мен не е просто гурел, капваме физиологичен разтвор няколко дена, правим лайка и айде готово  Crossing Arms

# 303
  • Мнения: 69
момичета ,бебчо ми на 7 седмици ,как давате деавит с вода или направо капвате ,извеждам я навън но нали не трябва да я пече слънцето директно,моля за коментари

# 304
  • София
  • Мнения: 44 230
деавит - какво е....
ако питаш за вит Д - капех направо в устата 2 капки, на езичето....но по това време на годината вече бях спряла...моят е ноемвриец....за лятно бебе...ако няма проблем не знам дали изобщо бих давала.
иначе....в момента в ранните часове сутрин или след 5-6 часа следобяд спокойно можеш да оставиш 10 мин детето на слънце - това ще е достатъчно...

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 14:55 от Angel_Dust

# 305
  • Мнения: 189
                                                  Meggle,промиването с лайка ми препоръ4а педи за да не слагаме капки,разбира се 4е съм я водила да
                                                  я види.Докато имах кърма промивах о4ите с кърма и марля.Всеки си знае най добре.за себе си и своето дете.
                                                  И при нея се възпалиха о4ите когато аз бях сополива с температура.

# 306
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
 За витамин Д по 28 капки на ден 

Е, ама чакайте сега. Момичето живее в Неапол. Вие не знаете там в какъв разтвор са капките. В Канада  даваме 1 милилитър вит Д, което е цял капкомер. Но като количество на вит. Д не е повече от 2 капки предполагам.

За очите -  непременно лекар. Обикновено е блокирано слъзно каналче, но...трябва да се види.

veneraj според мен си давай вит. Д-то поне още няколко месеца. Знам, че тука веднага ще ми наскачат тези, които не са привърженици на даването на вит. Д, но първо - както сама казваш бебето не се излага много на пряка слънчева светлина, второ - сега расте най-бързо, което е най-опасно за костите. Нищо няма да му стане от витамина, ако се дава в предписаните количества. Много по-лошо е да развие рахит, което обикновено става ясно около 4-5 месец. Така че...сама си прецени.

# 307
  • Мнения: 2 521
момичета ,бебчо ми на 7 седмици ,как давате деавит с вода или направо капвате ,извеждам я навън но нали не трябва да я пече слънцето директно,моля за коментари

Деавита аз го капвах директно в устата,а понякога и разтварях в лъжичка с вода,но така доста изплюваше.Затова веднага след капките когато капех директно в устата давах и водичка.Моето е родено края на Август и давах капки до Април.Лекарката ми каза че когато има слънце не трябва да се дава защото и предозирането е опасно.Не знам как стоят нещата с летните бебета ама разпитай по-подробно лекарката ви.А за слънцето естествено че ще извеждаш навън,но на количката чадърче като има няма да я пече директно слънцето.А и сенника на количката си пази.
Angel_Dust Деавит си е витД като Вигантола,но има и витА. Wink

# 308
  • Мнения: 189
                      Капките с витам Д се казвт DitreVit на Humana незнам дали ги има на БГ пазара,но предполагам.
                      Може би са тези,които сте написали Деавит също с витамин А и лятото се спират.Ако говорим за едно
                      също нещо 28 капки си е голяма доза.Докато на други майки от италианския форум са препоръ4ани 2-3 капки.

# 309
  • София
  • Мнения: 44 230
abutikon - мда..всъщност така е разтвора може и друг да е...приемам забележката....но с оглед последното над мен.....явно не е така.....

galina_743 - мерси...не съм я чувала тази вариация, може да са от по-скоро на пазара....

# 310
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
                     Капките с витам Д се казвт DitreVit на Humana незнам дали ги има на БГ пазара,но предполагам.
                      Може би са тези,които сте написали Деавит също с витамин А и лятото се спират.Ако говорим за едно
                      също нещо 28 капки си е голяма доза.Докато на други майки от италианския форум са препоръ4ани 2-3 капки.

Нямам представа какви са тези капки, но тука на опаковката си пише по колко се дава в общия случай. Ако има защо лекар предписва друга дозировка. Щом други мами там дават 2-3 капки трябва да говориш пак с педи. Накарай го да ти го напише на рецепта. Така ще имаш доказателство какво ти е казал.

# 311
  • Мнения: 1 336
autumnsphere - за бънджито...дават го  обикновенно от 4 месеца, че може....
против съм защото тези подскоци са огромно натоварване за ставите на глезените, на коленете и таза.....еле пък за дете, което не може да седи, бих сложила единствено проходило  стабилно дете в такова нещо, но бънджитата ако не се лъжа са до 9-10 кг....а проходило дете обикновенно тежи повече...
за мен лично бънджито е по-вредно от проходилка....(сега гледах някакво в кикиморско от 5 до 9 месеца ги водят).
и според ортопеда са много вредни...просто лиших от тази екстра детето и не съжалявам....и проходилка нямаше да купя ако не ни бяха подарили...но така или иначе го слагах вътре само ако трябва да простра например или нещо от сорта...
Чак пък толкова ....   ooooh! Супер опасни ги изкарахте тези бънджита  Laughing
Йордан много обичаше да го държа под мишничките и да скача, той е тежичък (на 5 месеца беше 8 и нещо) и се изморявах много. По-добре да си скача в бънджито. Пък и той в началото не скачаше, чак сега започна да отскача от земята, преди само се въртеше.
Децата умират от кеф, не ми е ясно какво пречи да стоят по 10-15 минути.
Деавит е доста стар продукт, български, съдържа витамин А и Д. Има срок на годност 1 месец и след това трябва да се изхвърли. Като давате витамин Д с вода или без нищо все едно не сте го давали, защото е мастноразтворим и се дава с АМ или с кърма, може и преди кърмене.

# 312
  • София
  • Мнения: 2 089
момичета ,бебчо ми на 7 седмици ,как давате деавит с вода или направо капвате ,извеждам я навън но нали не трябва да я пече слънцето директно,моля за коментари

капвам направо на езичето или като беше по-малък и можех да го излъжа със залъгалка - капвах на биберона и мушках в устата или понеже се дава на гладно - капвах на зърното си преди кърмене.

# 313
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
abutikon - мда..всъщност така е разтвора може и друг да е...приемам забележката....но с оглед последното над мен.....явно не е така.....

Милата, нямаше нужда да си коригираш поста. Прекрасно те разбрах! Peace

# 314
  • София
  • Мнения: 44 230
кой пост - горният ли??? коригирах кокво - на какво....за деавит...ама карай....надали смисълът се променя Simple Smile))просто детето спеше в мен и пишех без много да гледам кои букви цъкам

а за разтвора - иначе звучи съвсем логично и сигурно има с различни концентрации....

Общи условия

Активация на акаунт