бременност и самолет

  • 2 855
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
аз ще пътувам следващата седмица 27г.с. от Канада,и ще се връщам след месец.Тази бележка от Бг ли е.Дано всичко да е наред

Ами моят документ беше издаден в чужбина, тъй като се прибирахме в България за кратко. Беше на френски език, но в крайна сметка не се притеснявах, тъй като това ми беше издал моят доктор, това им дадох.  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 30 144
аз пътувах в 9-я месец. Нямаше проблем. Е, вярно, че полетът беше 30мин, имах и бележка от доктора, но като цяло през бременността пътувах доста София-Варна.

Успех!

# 17
  • Мнения: 764
на мен ми предстои полет със самолет след няколко дни - аз съм в ранна бременност (начало на 3-ти м.) - доки ми каза, че не трябва да се минава през металодетекторите. Не знам обаче дали това не важи само за ранната бременност. Все пак се консултирай. Аз ще нося снимка от ехограф, за да го доказвам....

# 18
  • Мнения: 7 201
на мен ми предстои полет със самолет след няколко дни - аз съм в ранна бременност (начало на 3-ти м.) - доки ми каза, че не трябва да се минава през металодетекторите. Не знам обаче дали това не важи само за ранната бременност.
Защо при ранна бременност,има ли някакъв риск?

# 19
  • Мнения: 764
Не съм влизала в подробности, защото не исках да се плаша излишно. Знам обаче, че е свързано със сърдечния ритъм на плода. Предплагам, че се застраховат срещу евентуални увреждания. Все пак става въпрос за ренген и това облъчване, както знаем, не е от най-полезните. Докторът ми се консултира с друг, който обясни за тази практика без обаче да навлиза в детайли.
Аз от приятелка бях чула, че не е препоръчително да се лети първите три месеца, но моят лекар го отрече.

# 20
  • Мнения: 476
на мен ми предстои полет със самолет след няколко дни - аз съм в ранна бременност (начало на 3-ти м.) - доки ми каза, че не трябва да се минава през металодетекторите. Не знам обаче дали това не важи само за ранната бременност.
Защо при ранна бременност,има ли някакъв риск?

Аз не съм минавала. Както казах бях в седмия месец и на всяко летище още като ме видеха ме отделяха и поверяваха отделно.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 831
До 8 - мия месец съм пътувала няколо пъти от Германия до България и обратно и не съм имала проблеми. Дори исках и в 9 - я да пътувам, но от "Луфтханза" казаха "не"  Mr. Green.

# 22
  • Мнения: 204
Аз пътувах в 20 седмица ,никакъв проблем не съм имала .

# 23
  • София
  • Мнения: 1 524
Момичета, не се притеснявайте грам. Ако е нормално протичаща бременност ,без усложнения - пътувайте си колкото искате, но нека да е до края на 7-месец.
А аз пък съм виждала бременна стюардеса  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 24
  • Мнения: 322
Благодаря мили мамчета  bouquet,дано всичко да е наред.Аз тук питах доки и тои каза че няма проблем,не било дълъг полет(само 13часа #Crazy)  както и да е прибирам се Praynig

# 25
  • Мнения: 432
И аз трябваше да пътувам в тези седмици и моят доки ми каза, че за полети в рамките на 2-3 часа няма никакъв проблем. За по-дълъг полет не било желателно.

# 26
  • България
  • Мнения: 457
Аз пътувах със самолет,но в началото на бременността и лекарката ми каза,че няма проблем тогава,но след 7 месец не е препоръчително.По-добре питай лекар преди да тръгнеш  Peace

# 27
  • Мнения: 258
По принцип не е проблем, обаче мисля, че при всеки е индивидуално, според това как протича бременността и т.н. Посъветвай се с гинеколога ти  Peace

# 28
  • Мнения: 142
Много ве благодаря за всички отговори. Говорих и с док каза, че няма проблеми само ще ме види седмицата преди това за всеки случай Simple Smile а за минаването през детекторите?? опасно ли е да се минава?

# 29
  • Мнения: 325
Много ве благодаря за всички отговори. Говорих и с док каза, че няма проблеми само ще ме види седмицата преди това за всеки случай Simple Smile а за минаването през детекторите?? опасно ли е да се минава?
Няма никакъв проблем.Аз пътувах в 4-ти месец и направих като теб-няколко дни преди полета бях при док,за да се уверя,че всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт