Заплашвате ли децата си с глупости-с какво и защо?

  • 7 880
  • 182
  •   1
Отговори
# 90
  • вкъщи
  • Мнения: 704
не  с какво да заплашвам по скоро лишам

# 91
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Миналата седмица в детската на сина ми имаха сборна група. Явно бая зор са видели госпожите и са заплашвали въртящите се в леглата с това, че сестрата ще им сложи инжекция и дори, за да хване по-голям дикиш, са размахвали и една спринцовка. Тъй като моят хубостник е от спящите и послушните изобщо не се е изплашил и не се е почувствал застрашен, но определено беше впечатлен от това, как Влади щели да го боцкат. Аз се разхилих и му обясних, че това е абсурдно. Обясних му каква е работата на сестрата и че нарочно са говорили така, за да стреснат момченцето. Синът ми определено беше сащисан от това, че някой може да си измисля подобни хитрини. Разбрахме се да запази тайната и да не казва на Влади, че само се опитват да го сплашат, защото той и без това се е държал ужасно.

# 92
  • Мнения: 2 011
По принцип съм против , но пък ми се налага да  използвам разни заплахи към сина ми , който  е вече на 7г. Като по -малък си беше страхлив и не ми  се е налагало да  го правя но като поотрасна и побесня .  Crossing Arms ooooh!
Страхува  се от полицаи ( защото като  беше на 4г веднъж се  беше обадил на полицията случайно от  мобилния и си имаха разговор bowuu Joy) , страхува се да не му се "спече мозъка" от дълго стоене на компютъра, страхува се и от  големия микроб , за който и други мами бяха писали. Смятам че понякога се  налага да се използват заплахи но  в никакъв случай да не са брутални ...  Peace  bouquet

# 93
Педи време , когато синът ми беше на градина ги бяха плашили с " баба Меца " която в момента била в мазето- резултата беше , че той веднага хуква към мазето да я види и ни викаха да го удържим , защото отказва да си легне докато не я види ! Това , което искам да ви кажа е - живо чудо е да намерите детска учителка , още повече "леля" с необходимото образование / не на книга / и сътветния коефициент !!!

# 94
  • Мнения: 1 420
Никога не бих плашила детето си. Заявила съм това и на бабите и за сега слушат  Laughing

# 95
  • София
  • Мнения: 38 489
Снощи четох Морган Скот Пек.
Никога не плашете децата си, че ще ги изоставите!

# 96
  • Мнения: 2 803
Не заплашвам детето си. Използвам други методи  - ограничения, но не и да всявам страх в мислите й.

# 97
  • Мнения: 2 478
Снощи четох Морган Скот Пек.
Никога не плашете децата си, че ще ги изоставите!

Дори не вярвам, че има родители, които изричат тази заплаха.Струва ми се прекалено, заедно с това, да кажеш на едно дете :"ти си лошо дете и затова няма да те обичам"  #Crazy newsm78

# 98
  • София
  • Мнения: 38 489
Снощи четох Морган Скот Пек.
Никога не плашете децата си, че ще ги изоставите!

Дори не вярвам, че има родители, които изричат тази заплаха.Струва ми се прекалено, заедно с това, да кажеш на едно дете :"ти си лошо дете и затова няма да те обичам"  #Crazy newsm78

Съседката ми редовно плаши сина си, че ще го остави, защото е лош и ще си вземе по-добро дете!
Иначе не е лоша майка.

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
ако знаете колко често съм чувала по улиците,когато някое дете се запъне и не иска да върви или нещо друго:"ей сега тръгвам и те оставям тук". ooooh!
и после как няма децата да имат болезнен страх от изоставяне(този страх по принцип е част от нормалното развитие,но когато ежедневно се чуват такива заплахи,става още по-голям).

# 100
  • Мнения: 2 011
Снощи четох Морган Скот Пек.
Никога не плашете децата си, че ще ги изоставите!

Дори не вярвам, че има родители, които изричат тази заплаха.Струва ми се прекалено, заедно с това, да кажеш на едно дете :"ти си лошо дете и затова няма да те обичам"  #Crazy newsm78

Съседката ми редовно плаши сина си, че ще го остави, защото е лош и ще си вземе по-добро дете!
Иначе не е лоша майка.
Когато моето момче ме обиди , че съм гадна майка и за нищо не ставам  Tired, аз му казвам да си намери друга майка , от която ще е доволен.  ooooh!

# 101
  • Мнения: 2 011
ако знаете колко често съм чувала по улиците,когато някое дете се запъне и не иска да върви или нещо друго:"ей сега тръгвам и те оставям тук". ooooh!
и после как няма децата да имат болезнен страх от изоставяне(този страх по принцип е част от нормалното развитие,но когато ежедневно се чуват такива заплахи,става още по-голям).
Да, и аз съм го правила - признавам! Иначе правим страхотен панаир - има рев, търкаляне по земята! Сега е голям и не ми прави подобни изпълнения, но се е случвало да  го ощипя истимарската за да се държи прилично!

# 102
  • Мнения: 307
А как ви звучи такава заплаха и то от педагог - "ако не слушаш (не спиш) майка ти няма да дойде да те вземе". Това се случва преди около 12,5 г. в детската ясла на дъщеря ми. Детето ми се събуждаше с рев и писъци седмици наред и казваше "мамо ти няма да дойдеш да ме вземеш. Доста време мина докато я убедя че независимо какво е направила тя, или какво е казала леля-госпожа, аз ще дойда да я взема и няма да я изоставя в яслата.

# 103
  • Мнения: 2 011
А как ви звучи такава заплаха и то от педагог - "ако не слушаш (не спиш) майка ти няма да дойде да те вземе". Това се случва преди около 12,5 г. в детската ясла на дъщеря ми. Детето ми се събуждаше с рев и писъци седмици наред и казваше "мамо ти няма да дойдеш да ме вземеш. Доста време мина докато я убедя че независимо какво е направила тя, или какво е казала леля-госпожа, аз ще дойда да я взема и няма да я изоставя в яслата.
да, от уста на педагог и то  в ясла звучи ужасно!  Tired

# 104
  • Мнения: 3 929
Не одобрявам такива методи на сплашване. Предупреждавам го, че ще има наказание, но не уточнявам какво, докато не го измисля. Много се дразна на заплахи от рода на Торбалан, баба Меца, Кумчо Вълчо и пр. Дразня се на закани от рода на "Ако не направиш еди какво си, няма да те обичам".
Детето ми е много наплашено от подобни заплахи и ми е много трудно да го убедя, че подобни "персони" не съществуват. Това е практика на по-възрастните членове от семейството ни, но за съжаление и много млади хора ги използват.

Общи условия

Активация на акаунт