НОЕМВРИйки по изследвания тичат, а бебенцето все повече на човече прилича.

  • 13 015
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 556
Мнението на повечето момичета от Плевенския форум е, че реално никъде в Плевен не правят ФМ (но определено има лекари, които са с добра апаратура и могат да измерят всичко необходимо на бебчето). Самата аз нямам мнение, наистина не знам. Аз си се следя и ще раждам в Плевен, но за ФМ реших да ида и в София - за всеки случай.

На нас ни предстои преместване в нов по-голям апартамент и бебчето ще си го сложа в креватче при нас в спалнята за начало, а после според неговите настроения за спане ще му мисля.

# 31
  • Мнения: 499
Здравейте и от мен и аз се записвам в новата тема.
Благодаря на всички момичета които са с мен и се молят за сестра ми. Днес бях там положението е същото, но няма д ави натоварвам.
Виждам че продължавате темата с количките и техните принадлежности. Това е много хубаво нещо. Аз незнам ние как ще изкараме, но се успокоявам че не сме единствените. Живеем под наем, а и на мен майчинството ми е върху ми. раб.заплата. Но знам че ще се оправим. Днес времето беше ужасно и още повече ме голи главата. А и това гадене не ми отминава яд ме е че не мога да го повърна. Дано утрее по-слънчево и приятно времето за да излезем навън. Лека вечер от мен. Hug

# 32
  • Мнения: 14 654
Защо пък бомба, Edelia  Laughing
Те децата са съвсем различни. Някои са като кръпки за майките си, други предпочитат да им по-широчко. Моето първото дете беше много лесно за гледане бебе - не ревеше много, спеше си в леглото, само призори го взимах на спалнята за да си доспим заедно, иначе трябваше да ставам да си играя с него. А слингът май за непоседливи и поврътливи бебета няма да е удобен, аз няма да си купувам, но понеже е много популярно сега, затова ви питах - от любопитство. Дано и второто да излезе като баткото - да си спим по цели нощи без рев и писъци, всеки в собственото си легло, на мен ми пречат децата в спалнята  Mr. Green
bilyana44, направи си чай от маточнина за главоболието, ще ти олекне  Peace

# 33
  • Мнения: 1 325
Много готино заглавие, темичката също, благодаря за което на авторката Hug
Слинг, доста ги носят тук, предимно чернокожите.
Количка , и аз предпочитам отделно зимна и лятна, макар ,че моята зимна е комбинирана, но пък колкото и да е лека не може да се сравнява  с кг на лятната!
За Ива, аз разбрах , че се сърди защото тук доста говорим за разни вкусотийки(един вид не се съобразяваме), та затова няма желание да пише!Ивче, скачай бързо в новата темичка!Никакви храни вече няма да обсъждаме Peace
bilyana44 , кураж Hug

# 34
  • Мнения: 289
Янечек, в една тема преди време имаше мнооого крайни мнения за майките, които допускат децата в спалните, вместо да ги отделят в детска стая още от първия ден  Mr. Green говорело за криза в отношенията между родителите и за незнам още какви страшни неща  Wink при нас дойде от самосебе си тази организация.. още първата нощ при всяко помръдване на бебето и двамата скачахме да видим какво става.. и след няколко часа просто го взехме при нас на спалнята.. впоследствие ми се стори много удобно, защото го кърмех без да ставам, и така си останахме - до сега  Wink като се появи бебето, ще му мислим как ще бъде. Може пък баткото сам да изяви желание да спи отделно.. по принцип така процедирам с всичко досега - не му налагам насила нищо, а чакам той сам да си реши.. сам се отказа от бибероната, от кърменето - сега очаквам да поиска и самостоятелна стая  Laughing

Днес обаче бавно напредват страниците - явно повечето момичета са отпътували за празниците  Wink

# 35
  • Мнения: 18
в предната тема бяхте коригирали, че вече не чакам близнаци. може ли и тук да го оправите, моля.
това с количките ми изглежда много сложно. като наближи моментът, ще има доста инфо да прочета и маг. да обиколя.
аз вече повече от 2 седм лежа и пазя другото бебе, зацапването не спира. от тоталното обездвижване вече не е истина колко кг съм качила, ще се опитам поне в храната да се огранича.
хубави празнични дни ви желая!

# 36
  • Мнения: 228
Impreza, пази леглото и дано всичко да е наред Hug

По въпроса за количките, аз имам две - едната е 3в1 - със зимен кош, кошница и летен вариант, чанта, чувалче и т.н. Малко по-тежка е, но е стабилна, летния вариант е доста широк - малкия е вече 16-17 килца и си му е добре Simple Smile.Зимния кош също ми беше много удобен, защото понякога на дълъг път слагахме детето в него и на задната седалка.

Относно излизането Боил е роден през януари и след 10 тия си ден сме били всеки ден навън 1stroller - не сме излизали само ако е било - 10-15градуса, а в зимния кош детето е много добре защитено.

Другата количка ни е лятна и лека. Но като търсех установих, че най-леките са само със седнало положение и доста тесни  - но нашата е с почти пълно легнало положение, та при по-дълги разходки да си спи детето спокойно навън.Иначе се бях смахнала по една Куини зап, ама като ги видях децата как спят вътре свити на четири и се отказах

Между другото триколките на чико и на кам са много удобни и широки, но са си тежки и по-скъпи. Simple SmileА пук тези бугабо или както са там, нещо са ми много грозни newsm78

# 37
  • Мнения: 1 325
Хрисси, и ние така, Дая е родена през януари, точно на десетия ден от раждането вече бяхме по разходки Simple Smile За мен важен критерии също е , количката да може да се сгъва лесно и да се събира в колата!
impreza  Hug

# 38
  • Мнения: 228
Хрисси, и ние така, Дая е родена през януари, точно на десетия ден от раждането вече бяхме по разходки Simple Smile За мен важен критерии също е , количката да може да се сгъва лесно и да се събира в колата!
impreza  Hug

Оо да, разбира се Simple SmileПиташ ли ни нас, като карахме едно тико в началото - едвам вкарвахме количката вътре - возехме я на предната седалка Laughing
Това ми напомня пътуването с малко бебе - малей цялата къща имах чувството, че изнасяме - то не са дрехи, шишета,храни, техника,кошари и какво ли не Joy

# 39
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Импреза, оправих те. Аз се чудих защо липсваше в по предишната тема, ама сега се досетих. Извинявай. Сега пази леглото и ще видиш, че всичко ще е наред. Ще си гушкаш сладкото бебче ноември.

Хрисси, не ми напомняй. Само като се присетя, че сега пак предстои това + една кака и нейния багаж. Не знам как ще се събираме в колата. Тя е почти колкото Тико - Пежо 106. Имаме и една Алфа, май на нея ще минаваме, ама пусто много гори и я карам само като ми трябва нещо. Иначе сме с Пежото.

За количките съм за зимна и лятна отделно. А и тези Зип и разни модерни, много добре изглеждат, ама с това постоянно седнало положение, според мен хич не са удачни. Незнам защо са така направени. Една позната ми демонстрираше на едно Косато как за да легне бебето, пада целия кош, но то си остава със сгънати и стърчащи крака. Иначе моята дъщеря от доста малка не спи навън в количката, така че летния вариант изобщо не съм му ползвала полегналото положение. Както и количката да е с цяла дръжка. С две дръжки задължително са ти заети и двете ръце. А с една съм бутала и с лакти и с една ръка и както дойде.

Edelia и нашата кака спи при нас. До скоро си спеше в леглото до към 2-3 часа и после при нас. Но сега от как ми се гади и си лягаме заедно и си спи цяла нощ при нас. Незнам какво ще правим като се роди бебето, че тя и много рита. Абсурд да сме в едно легло. Освен да се мобилизирам и да си я приучавам и вечер да си спи на нейното легло. През деня си е там, даже сама си заспива вече.

# 40
  • Мнения: 9
здравейте мили приятелки!
от доста време не съм писал,но мъжете сме такива-малко говорим, повече действаме(оплакваме).Simple Smile
И ( както всеки път) ви пиша за проблем.
Първи искам да ви споделя, че всичко за сега с бебчо е ОК, вече сме в 10-та ГС и имаме снимка, показваща всички крайници и тупащо сърчице:-) Термин: 28.11.2009г.
Но...вчера на съпругата й се случи нещо мнооого притеснително..изтече и голямо количество кафеникава кръв ( по нейни думи , приличаща на тази по време на цикъл). Нямаше болки и сега й е времето за цикъл.
Веднага отидохме на лекар. Той ни успокои, като каза че всичко си е ОК. Не изписа нищо.
Въпреки това, от в4ера до този момент ( съпругата ми лежи), при ставане и ходене до тоалетна се появява леко "зацапване".
Кажете, според вас, на какво може да се дължи и ...до какво може да доведе това?
Някакви съвети, освен "лежането"?

# 41
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
seadogvn, много жени имат подобно зацапване по времето, когато трябва да и бъде цикъла. Въпреки това, аз мисля, че не е нормално и трябва да потърси второ мнение. Аз вече няколко пъти имам подобно зацапване и по тази причина пия Дуфастон, но-шпа, а и отскоро Магнерич. Няколко дена жена ти ще има пак леко зацапване, но ако се повтори, според мен ще е добре, да приема някакви медикаменти.

# 42
  • Мнения: 1 325
seadogvn , казват, че първите месеци около датата на цикъла може да се наблюдава кафеникаво зацапване.Мисля , че съм чела по форуми , че някой др изписват дуфастон(или нещо такова), но щом вашият др е преценил , че всичко е наред значи няма проблем!Друг съвет освен пълна почивка и много позитивни мисли не мога да дам!Иначе с първата бременност в началото аз също имах кафеникаво зацапване, но после изкарах една страхотна и лека бременност Hug

# 43
  • Мнения: 9
мерси за бързите успокоителни отговори!
Тя пие но-спа и нищо друго.
За второ мнение, по принцип сте прави, но и крие много рискове, че лекаря, ще започне стандартна процедура  на човек, който не познава.
От кога могат да се почнат да се приемат витамини ( Матерна или нещо от този род) ?

# 44
  • Мнения: 218
seadogvn аз Матерна започнах да пия от момента в който видях  EFP

Общи условия

Активация на акаунт