НОЕМВРИйки по изследвания тичат, а бебенцето все повече на човече прилича.

  • 13 013
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 60
Мале момичета колко сте изписали за два дни.едвам смогвам да ви изчета. Simple Smile Почти нямам време да седна пред компютъра т.к. вечерно време ми е много лошо, не знам дали при някоя от вас го има този проблем , ама е ужасно чувствам се като парцал всяка вечер и ми се гади.
На мен това ми е първа бременност и съм доста неориентирана за сега и се опитвам да изчета всичко но не ми се отдава Simple Smile
Някой ме пита за термина- още имаме колебания с доки защото аз бях на лечение за ендомертиоза преди бременността и продължителност на цикъла и т.н. не може да се каже точно.Та за сега се спрягат 04.11.2009 до 08.11.2009.
За пол не искам да имам предчувствия за да не се навия за едно пък да се окаже друго  Grinning но нашия татко е убеден че ще имаме принцеса Simple Smile
Що се отнася за количките, от по - опитни знам че има няколко важни неща: големи гуми, голям кош за покупки, да е лека и да има място за бебето. А в нашия случай с тези ноемврийчета не знам силно съм объркана каква трябва да е количката . Зимната почти няма да я ползваме ако е много студено, комбинираната тежи, а до лятото може да ни е малка зимната. Не знам. Може някой с опит в зимните бебета да сподели на къде да се ориентираме. Защото на консултантите в магазините не вярвам, за тях най-хубавото е това което могат да ти продадат.
Лек и успешен ден ви пожелавам.Аз отивам да се трудя. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 132
Добро утро!
malkogad4e, аз също бях със зимно януарско бебе и излезнахме на 5 ден. Вярно, януари 2007 беше сравнително мек. А и с разхдоките бързо влизаш във форма.  Wink За зимно бебе е задължително отделен кош. За  пролетно-лятон по -удачен вариант ми се струва комбинирана.
Имреза, да пазиш леглото и бебето!  Hug

# 47
  • Мнения: 421
Добро утро на всички!

Аз вчера прекарах един невероятен следобед на една поляна в балкана точно над Априлци. Времето беше много хубаво, а природата ... неможе да се опише с думи. Толкова много се смях, че по едно време почнах да се притеснявам да не ми стане нещо от толкова стягане на корема.

svetla_nka8305 аз бях на преглед тази седмица в клиниката на Доц Конова. Незнам дали това се води точно ФМ, но докторът огледа крайниците, измери размерите на главата, коремчето и нухалната транслуценция. Гледа ме и на 3D. Доколото знам това са нещата, които се гледат на ранната ФМ  newsm78 . Там също взимат кръв за БХС, която изпращат до София.
seadogvn аз лично бих потърсила и второ мнение.

# 48
  • Мнения: 218
yani4ka_83 ,ти при кой лекар ходиш в клиниката на доц.Конова?

# 49
  • Мнения: 246
Момичета,аз искам да ви попитам за витамините.Лекаря ли трябва да ми каже да ги взимам или мога да си купя.Според личната и лекаря ми-зеленчуците и плодовете са напълно достатъчни, но според мен не са.Бихте ли ми препоръчали какви витамини да си купя?Благодаря  Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 38
здравейте на всички!
ние решихме да си починем и сме на много красиво място, на спа-почивка!
но нали се сещате че не мога да ползвам почти нищо от глезотийките!
но нищо ще си почина и ще ползвам нещо релаксиращо!
иначе за количките-от миналия път имам комбинирана количка, която живот
и здраве ще ползвам отново. цвета е неутрален, и става и за момиче и за момче.
не смятам да давам куп пари за нова!
иначе всичко ми се яде и ..... си ям!
лек ден и приятна почивка

# 51
  • Мнения: 685
Здравейте момичета  Hug

Много интересни теми разисквате, времето ще мине и може би е добре от сега да се замисляме за колички, креватчета и др.
Аз харесах една кошарка, бяхме на гости на едно 2-месечно бебе, и толкова удобна и функционална ми се видя. Най-важното, че можем да я мъкнем навсякъде.
Количката при нас ще е проблем... мъжа ми иска да е евтина, аз искам да е триколка, че по тия улици знам мои приятелки, колко се измъчиха с дупките, счупени колелца и т.н.. Та не знам от сега спорим по тези въпроси. Laughing

При мен гаденето се завърна... и нищо не ми се яде.  Tired
Бяхме на преглед на 30.04. бебенцето е пораснало на 2.75см и беше доста бурно.. махаше с ръчички и крачета като шиле и изведнъж кротна за част от секундата. И аз като се шашнах, викам на лекарката, че припадна, тя умря да се смее и ни пусна да чуем сърцето, за да съм спокойна. Сега като се замисля  и аз се смея на акъла си. Joy

Приятна почивка девойки и дано поне не вали.   bouquet

# 52
  • Мнения: 14 654
♀Boyanna♂,
витамини можеш да си вземеш и без рецепта. На мен също не са ми изписали, обаче се спрях най-накрая на витамините на хип за бременни. В предната тема имаше добри отзиви за тях. А матерна не ги препоръчват напоследък, защото бебетата се раждали с втвърдени коси и по-затворени фонтанели. Миналата бременност тях пих, но сега ще взема други. На мен също ми се струва, че имам нужда от добавка.

# 53
  • Мнения: 289
Момичета, направо ме шашнахте как сте разхождали зимните си бебета след 5-10-ия ден с количка..
И ме обнадеждихте де, щото си мислех, че ще се покажем навън евентуално към 3-4-ия месец  Mr. Green
Първото ми дете се роди на 8-и април, и ме гонеше такава параноя... не смеех да го покажа навън, за да не настине.. а вече се беше раззеленило, сравнително слънчево, и лекарката мноооого настойчиво ми напомняше да го извеждам за по-дълго..
Но, все пак пролетта вече е съвсем различно - а сега се бях отчаяла как ще преживеем зимата само вътре  Rolling Eyes

wassilena значи не сме единствените, които ще трябва да настаняват второ бебе на спалнята  Hug
Между другото ритането на малкия е проблем и при нас - особено както е свикнал да спи напряко на леглото напоследък  Wink говорехме си с мъжа ми, че някой трябва да се изнася вече Mr. Green ние живот и здраве предстои да се нанасяме в нова къща /някъде около ноември :Р/ и вероятно ще използваме момента да се поразместим.

P.S. Завиждам на мамите, на които не им се яди.. аз пак тръгнах да се освинвам като миналия път, въпреки че се заричах че няма..
Витамини не взимам все още - само неофолик. Миналия път ми изписаха Матерна.. но някъде след 3-ия месец като че ли.. и по-късно един препарат с желязо, на който не помня името..

# 54
  • Мнения: 14 654
За разходките, ние ще трябва да излизаме каквото и да е времето, защото баткото ще бъде ученик и трябва да си го прибирам,  а и аз лично ще лудна ако не излизам навън. На бебета нищо им няма от малко въздух и студ - даже е полезно за тях, изнежването може да е опасно и детето да си пати в бъдеще - я от вечно болно гърло, я от уши, така че навън от най-рано и не навлечени  Grinning

# 55
  • Мнения: 54
Оооо ще си го извеждам и аз първоначално си мислех,че зимните бебета не се извеждат поне месец- два, като Свети ми е лятно бебе и на една седмица я изведох ,но като се зачетох в интернет ,че дори е полезно а и аз също ще откача вкъщи не мога без да излизам.

# 56
  • Мнения: 2 556
Браво и от мен за Януарските разходки  Simple Smile Моите деца и двете са закалени и никак не са зиморничави (за разлика от мен), но за малко бебе - съмнявам се, че ще го изведа през декември и Януари, честно.  Сина ми беше на цели 3 месеца, когато през доста студена зима го изведох на ок. 5 гр. температура, стори ми се че се е затоплило. Е, след това той кашля цяла седмица, а аз съжалих 100 пъти, че излязохме. Така че при лошо време аз просто обличам бебчето добре и го оставям да спи на отворен прозорец, може и на терасата в количката. Но разходки - само ако наистина се е постоплило. Зимните чувалчета топлят много, но студ ли си е, аз супер малко бебе просто не мога да изведа да диша студен въздух Simple Smile

Ако се случи много мека зима - тогава става.

# 57
  • Мнения: 54
Е Тес права си но де да знам ако има слънчице то все ще има някой слънчев ден ,аз наистина съм голяма чуденка с това излизане и заради това се чудя и за количката дали да взимаме и със зимен кош.

# 58
  • Мнения: 2 556
За зимата си трябва зимна количка или зимен кош (това кош за комб. количка ли е?), както и покривало отгоре, тогава са добре предпазени отвсякъде Simple Smile

# 59
  • Мнения: 1 325
За по-студените дни има решение, ще слагате найлонови протектори на количката, незнам как им викат в бг newsm78 Тук определено са за ранното извеждане!На бебето не му се пази пъпа , както е в бг, а от раждането се къпе без притеснения за пъпчето. Друга разлика за  която се сещам е късното поставяне на първата ваксина, и в захранването!
За количките, моята зимна е без зимен кош, умишлено не го взех, взех само зимният чувал, който ми върши идеална работа.Гледах количката ми да е максимално лека!
Другият месец се прибирам  newsm44

Общи условия

Активация на акаунт