НОЕМВРИйки по изследвания тичат, а бебенцето все повече на човече прилича.

  • 13 019
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 654
друга разлика за , която се сещам е късното поставяне на първата ваксина и в захранването!

Ето това адски ме вълнува как е по света, защото съм против да се слагат 2 ваксини в първите 48 часа след раждането. Аз лично смятам да не разрешавам на нвото бебе да му слагат ваксина в родилното  Naughty Тук са много нахални, не питат искаш ли, не искаш ли, а ти го носят ваксинирано Close
А найлоновият протектор тук май се води дъждобран, аз нямах към моята количка, а сега не знам дали ще си намеря за този модел - тя все пак е купувана преди 6 години, нищо че е като нова. За всеки случай ми се вижда практично приспособление. С първото не усетила липсата му, но то се роди април и не се е налагало да го покривам каже с чувалчето за краката.

# 61
  • Мнения: 54
За зимата си трябва зимна количка или зимен кош (това кош за комб. количка ли е?), както и покривало отгоре, тогава са добре предпазени отвсякъде Simple Smile
да това е отделен кош за новородено на комбинирана количка,онзи ден ги гледах струват ми се удобни за първите месеци широки и закрити от всякъде.

# 62
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ще извеждам - до минус 5 градуса ще сме навън. Може да е за по двайсетина минути, но ще има разходки. Само мисля да купя едно дебело чувалче, че количката ми е малко открита, а и заради студеното де. Ще си карам с тази количка, която ще изгледа 4-то дете. Много е удобна, ако имам възможност може да купя нова, но ще е същата марка и модел. Ето такава е http://ecx.images-amazon.com/images/I/412B9ZSK5HL._SL500_AA280_.jpg, само карето е малко по-ситно. Лека е, дръжката се обръща, чупи се (да си я нагласиш според височината), при вдигнато положение на това под крачетата има една мрежичка, която се закача отпред при крачетата и нищо не изпада от количката http://strollersandprams.com/strollers/readerImage/229/300/stroller.jpg. Сгъва се с една ръка - абе много ми е удобна. Лесно се сваля плата и го перях в пералнята, с петточков колан, а детето може свободно да се движи напред, не е хванат за гърба на количката, също и четирите колела могат и да се въртят и да се застопорят. Макар че се дразних че мислиха че возя момче щом е тъмно синя. А може да се ползва и така http://strollersandprams.com/strollers/readerImage/22/300/stroller.jpg  Wink. Голяма реклама й направих, е вярно няма кой знае какъв вид, но ми беше наистина удобна.

Две заглавия от мен - Ноемврийки чакат вече, да усетят малкото човече и Ноемврийки са много щастливи, бебчетата им са все по шавливи. Ще изтрия първите две с гаденето, че вече им изтича актуалността.
Стелету, запрятай ръкави да мислиш заглавия, че личи си че имаш талант.
Момичета, всички, мислете, ако ви дойде музата, споделяйте заглавия - да има.

Последна редакция: сб, 02 май 2009, 13:54 от wassilena

# 63
  • Мнения: 54
Абе какво значение има видът на изложба няма да ходиш,важно е да ти е удобна на мен ми харесва количката сладка е.

# 64
  • Мнения: 1 132
В Холандия пък гледат да не ги къпят много , много бебета.  Преди са ги къпали всеки ден, а сега докато падне пъпчето само с мокра изтривалка и само с вода. Дъщеря ми я забърсаха чак 3 часа след раждането. Чакаха да и попие хубаво верникса. С коритото (ние имаме кофа (бейбитъб) вместо корито де) се запозна чак на 2 седмици след като и падна пъпа. После пак- веднъж седмично баня и пак само веднъж мазане с нещо. Само дупе и лице ежедневно.
Казват, че с постоянното мокрене кожата на бебетат не може да си образува защитен слой и не било полезно.
Това бяха съветите на акушерката, която ми помагаше вкъщи след раждането и останах много доволна. Само майка ми изпадна в ужас, но като видя, че нищо не му стана на детето преглътна новите методи за отглеждане.

Специално за дъждобраните-също не ги препоръчват за честа употреба, защото се запарва въздуха вътре въпреки прозорчето. При студ може да се излиза до - 10 ), желателно е да се избягва мъгла при новородени.
Явно във всяка държава е различно.
Никого не карам да гледа бебето си така, просто споделям.  Peace
Надявам се. чрез споделянето на опит в темата, всеки ще открие  златната среда за детето си.

# 65
  • Мнения: 2 556
Естествено, а и бебетата са си различни, различно понасят не само студ и топлина, но и всичко друго  Wink Аз си мечтая да ми се падне бебе като дъщеря ми - тя само ядеше и спеше и се смееше. Цяла година си я гледах само аз и си работех от вкъщи, без да усетя грам напрежение от нейното настроение, без да ми дотежи каквото и да е. Е, плакала е малко с коликите, иначе почти не. Ако на човек му се падне ревливо бебче, нещата са си доста по-трудни...

# 66
  • Мнения: 499
Здравейте и от мен. Вчера както ви казах че ми се повръща и ч ене мога точно както спрях да пиша и като ми се повдигна и хоп в кенефа  Sick. Но според мен беше предизвикано от нерпиятни емоции покрай сестра ми.  Гравата от 2 ден ан еспря да ме боли но вече съм по добре. Е за съжаление няма да си имам втори племеник или племеница, но времето е пред нея и пред всички нас. Може пък да  е било за добро Господ си знае. Иначе днес вече съм добре и аз го свързвам с това че когато сестра ми не е добре  иаз не съм добре и то това не е за първи път - не сме близначки.
За количките аз вече ви казах че съм си харесала една от Пакостник май беше  newsm78. и става и за зимна и летна. И аз мисля живот и здраве като се роди бебето при първа възможност навън да излизаме щото после като застудее и няма да имам етази възможност.

# 67
  • Мнения: 2 556
bilyana44, съжалявам много за сестра ти  Sad Дано се възстанови по-бързо, щом искат второ детенце, ще го имат един ден, просто не е бил сега момента  Hug

# 68
  • Мнения: 54
Билянче  Sad съжалявам

# 69
  • Мнения: 1 351
bilyana44 , прегърни сестра си от мен  ! След време ще те догони с  бременеенето и  ще се радвате на своите дечица . Hug
wassilena
, много ти е практична количката!Ще си търся такава. Flutter

# 70
  • Мнения: 128
Добро утро!
bilyana44 много съжалявам за това,което се е случило със сестра ти Sad

# 71
  • Мнения: 257
bilyana44,дано се възстанови психически скоро сестра ти!  Hug

# 72
  • Мнения: 246
bilyana44 ного съжалявам за случилото се Hug

# 73
  • Мнения: 95
Биляна съжалявам за сестра ти Hug
Относно леглото - нямам намерение въобще да купуваме.  Купихме за малкият и така си стои, той спи при мен Embarassed Правих какви ли не опити, но не успях да го излъжа да си легне в неговото  легло. До сега заспива като ме е хванал за ръката, как ще се справям после и с бебето нямам представа.

# 74
  • Мнения: 1 765
Биляна, съжалявам за сестричката ти, пожелавам и бързо възстановяване и да те догони в бременността  Hug

Някой ме беше попитал за кои колички говоря....та, ето това съм си харесала, въпреки, че ми е рано да мисля за каквото и да е за бебето, освен да го износя и родя живо и здраво:

http://www.kasidabg.com/x-lander-xt-green-2008.html?osCsid=7i2iv … 6bum9s7ec0tktehi0

+ зимния кош към нея http://www.kasidabg.com/strollers_strollers_strollers-x-lander-p … ucts_id-5968.html.

Все още не съм я виждала на живо, но прочетох много добри мнения.

Общи условия

Активация на акаунт