НОЕМВРИйки по изследвания тичат, а бебенцето все повече на човече прилича.

  • 13 056
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 434
Аз искам да попитам мамите,които вече имат деца относно боядисването по време на бременност,защото аз не съм се боядисвала от 3 месеца и косата ми вече има всички нюанси на кестенявото ,да не говорим,че и моята коса доста е израснала и положението е направо ужасяващо! Twisted Evil
Смятам да изчакам още една седмица и да си взема някоя боя с по-малко химия!Вие коя бихте ми препоръчали?

# 76
  • Мнения: 2 556
Аз и двата пъти съм се боядисвала, но след 3-4 месец и само с безамонячна боя. Сега има голям избор, скоро точно ми предстои да си избера боя и на мен. По принцип ползвам всякакви без Шварцкопф (проявих алергия към тях, затова не стават за мен), но безамонячните не съм ги разглеждала още.

# 77
  • Мнения: 128
Bibo точно днес се боядисах Grinning с новата боя на лореал Excell 10,с която се стои 10 мин .Пише ,че е с  намалено съдържание на амоняк и 100% покрива белите коси.Аз се боядисвам в шоколадови нюанси, а тя има около 5,6 цвята .Взех шоколадовоо кестеняв 5.15 ,май беше, и съм доволна.Хвана ме,няма проблем Grinning не мирише лошо/от това имах притеснения/,поносимо  PeaceЗа трайност,ще видим
http://www.youtube.com/watch?v=fs2QNHYbRyE
ето ти още подробности за боята
http://www.nisea-bg.com/i.php/products/view.html?iid=4036&cid=110

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 17:15 от Катерина26

# 78
  • Мнения: 1 404
Здравейте  Hug

И аз съм си взела една безамонячна на L'oreal и скоро ще се намацам...

Ох, предстои ми да кажа на шефовете, че  съм бременна и малко ме тресе нервата.... smile3506

# 79
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз се боядисах миналата събота с безамонячна на Vitality.
Мисля, че няма никакъв проблем.

# 80
  • Мнения: 128
Ох, предстои ми да кажа на шефовете, че  съм бременна и малко ме тресе нервата.... smile3506
При мен тая работя я свърши колежката ми "приятелка".Бях 3 дни в болничен и като се върнах и всички знаеха ,бях побесняла. #Cussing out

# 81
  • Мнения: 10
момичета, не трябва да се притеснявате от тази хубава новина,аз вече втори месец не ходя на работа,но не съм казала на колегите официално ,че чакам бебе,мисля да започна да ходя от Юни ,тогава ще съм в 4 месец и се надявам да ми личи  Simple Smile

може ли да ми добавите термин 09.11.09,въпреки че според калкулатора е 6ти, един ми показа 9ти и аз мисля ,че това ще бъде датата.относно пола на бебето ,имам предчувствие за момиче,но и на момче ще сме много щастливи.

темата за количките е много полезна,аз също мисля ,че трябва да е лека и със зимен кош задължително предвид зимните бебета..

# 82
  • Мнения: 2 556
Аз пък да си кажа, че този път ще се престраша да ида на море - в началото на Юни, вече направихме резервацията. Хем няма да е голяма жега, хем и аз ще съм около 15 седмица - подходящ период ми се струва. Децата отсега чакат с нетърпение да тръгнем  Simple Smile Ще бъде и сестра ми с племенника, който е на 8 г. като моя син. С 3 деца - пълен купон  Simple Smile. Особено като се приберем вечер, децата ще си вилнеят на воля, а ние на терасата ще си пийваме по нещо - ех, размечтах се  Crazy Следващото им море ще е само с татко им обаче, след 4 месец може би няма да се навия да тръгна наникъде...

# 83
  • Мнения: 14 654
Tess, чак ми се прищя и аз да отида на море. Бях си казала, че няма да ходя тази година, но с наближаването на лятото, все повече ми се иска да отида някъде. През юни е добре - няма да има голяма навалица, което за мен е най-тормозещото нещо на морските почивки. Бих отишла на планина ако можех да ходя на походи, хем полезно, хем оформя фигурата по-добре от всеки фитнес и антицелулитен крем, хем зимата никакви болести. Миналото лято бяхме на Семково и беше приказка - почти никакви хора, чист въздух и разнообразни маршрути за походи. Плюс диви ягоди и боровинки, от които си сварихме сладко после. Единствено ме беше малко страх от стадата коне, които се скитаха свободно.

# 84
  • Мнения: 685
Ох, предстои ми да кажа на шефовете, че  съм бременна и малко ме тресе нервата.... smile3506
Устно или писмено се съобщава тази новина?  newsm78
Аз за сега се въздържам... и без това са супер некоректни във всяко отношение.

Янечек разказа ти за Семково звучи прекрасно.
Днес бях на Витоша и точно за едно такова местенце се размечтах сред природата.

# 85
  • Мнения: 1 325
Тес, браво , че си се престрашила, ще изкарате чудесно, сигурна съм Hug
Ние също направихме двуседмична резервация , но за август, нямаше начин да е по-рано!
С миналата бременност в четвърти месец ходих да си правя кичури, сега мисля па да си поосвежа косата!

# 86
  • Мнения: 2 556
Аз ще ходя и на Шипково за 1 седмица сега през Май. Синът ми отива на зелено училище и аз ще отседна в някой близък хотел с малката, хем да сме наблизо до него, хем да си починем и ние двете.

Новината за бременност се съобщава устно, но е добре да имате документ за бременността от лекар, в случай, че наистина имате некоректен шеф. Аз поне не съм чула за случай, в който се пише писмена докладна за бременност  Wink Всъщност не знам изобщо длъжен ли е човек да съобщава, нали ще се види рано или късно?

# 87
  • Мнения: 60
От други мами във форума знам , че при некоректни шефове е най - добре писмено да им го съобщиш за да няма "недоразбрали" Simple Smile Аз също не съм им казала още макар че те само подпитват аз се правя на приятно разсеяна. До сега ми течеше изпитателния срок и нямах никаква закрила. Sad
Моренцето е добра идея за Юни, но на мен май ще ми се размине. Ще правим сватба на 06.06.09  и после ремонти за бебчо та не знам дали Юни ще сколасам да отида, но ако после се чувствам добре мисля да наваксам нищо че коремчето ще е голямо Simple Smile Пък и сега с това гадене и повръщане не ми се мърда никъде Sad

# 88
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Привет!
Ние бяхме няколко дни на гости и ви изтървах края, но сега ще наваксвам с четенето.
При мен нищо ново, гаденето уж поотмина/поне сутрешното/, но сега в момента ми е адски зле и не разбрах от какво стана така, уж не съм яла кой знае какво ooooh!
Записах се на ЖК в сряда и си пуснах изследвания, но резултатите ще са готови чак след празниците. Най-важното е, че човечето си расте, отговаря си на седмиците, вече е 2,4см с "активни движения" и ми потвърдиха термин за 2 декември.

Видях, че обсъждате колички и кошари. Ние имаме такава http://www.kasidabg.com/peg-perego-uno-moka-2009.html и съм много доволна. Живот и здраве, мисля да я ползвам и за второто, с едно по-дебело одеялце липсата на зимен кош може би няма да е проблем, понеже като се сложи покривалото и става доста затворена. Иначе е сравнително широка, лесно се сгъва и разгъва, аз я вадя сама от багажника на колата и я разгъвам с една ръка, докато държа малката в другата Blush Единствено, че е малко по-тежичка, ок 11кг и когато дръжката е обърната с лице към бебето е по-трудно изкачването на бордюри, това мисля е най-големият й недостатък.
За кошарата, ще поръчаме на малката направо легло за детската и се каня, ако не ми се объркат нещо плановете, на есен да я отделяме в самостоятелна стая. Дано само не ми се окажат сметките без кръчмар ooooh!

За витамините знам, че матерната се започва обикновено около 3-4 месец. Основната причина е, че хапчетата са големи и дразнят стомаха, аз редовно си повръщах от тях, докато се сетя да не ги пия на гладен стомах. Изрично питах доки, каза ми, че при липса на гадене, не е проблем да се пият и още от началото. Аз лично миналия път редувах една опаковка матерна с 2 сокчета на Хип-натал. Сега обаче, когато основната част от бременноста ще е през лятото и есента, при наличието на толкова много пресни плодове и зеленчуци, мисля че може и да се пропусне матерната.

Леле, улях се, спирам ooooh!
Хайде, всички "екстри" на бременноста да отминават вече и само да се радваме на растящите тумбаци  bouquet

# 89
  • Мнения: 40
Ей здравейте Hug
Как сте, гледам редиците ни са понамаляли, радвам се че има доста почиващи извън домовете си. И аз щях да съм т тях обаче в петък имах леко кафеникаво зацапване, и доктора ми изписа лекарства и каза да лежа .И така вече трети ден си лежа в къщи.Успокоявах се ,че даваха времето дъждовно и да не ме е много яд , че си лежа вкъщи, но то се оправи.Е нека да е хубави за всички останали.
Иначе гледам количките сте подхванали, и аз няколко пъти се рових в сайтове за колички и направо не знам какво да избирам,ама като понаближи вече е мина и по магазините д аги видя на живо поне някои и да добия представа.
А какво стана с Ива, случило ли се  нещо с нея и бебето, че така писа.....
Иначе и при мен гаденето поотмина,обаче си имам още непоносимостта към доста миризми.

Общи условия

Активация на акаунт