127 мига от пролетта. Немската.

  • 10 359
  • 287
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7 605
Петка, нашия педиатър твърди, че малки деца не могат да имат алергии към полени или сенна хрема, защото тя се появява чак след като организма се е блъскал няколко пъти с полените. Сега ви е първа пролет и ако е прав педиатъра ни, не може да е от полените.
Но не знам дали е прав  Crazy
Ти или таткото алергични ли сте  newsm78

# 256
  • Мнения: 1 335

Яна е с обрив по тялото. Водих я предната седмица и ни казаха, че е от полените и ни даде Хидрокуртизон 0.25%. Днес бяхме на контрола, даде ни още нещо за мазане. Каза, че при много деца се срещало по това време. Питах дали има опасност да премине в алергия, и тя каза ДА  Confused На въпроса дали може да се направи нещо, че да не стане алергия ми отговори НЕ  Close Това наистина ли е така? Да потърся ли кожен лекар. Някой от Мюнхен може ли да даде координати на някой добър детски такъв?

Петка, това Е алергия, и ме съмнява да е към полени, много е малка. Защо са ти дали кортизон, другото мазило какво е? Кортизона не е за препоръчване, не помага, махат се за 1 седмица и после пак са там. Виж да не е от храна. И си купи Линола Фет, в течно състояние (за баня) и крем за мазане. Махни всички килими от вас, и изкуствени материи, стари дюшеци, ако има , и нещата се нормализират. И внимавай с биенето на ваксини, много пъти се получава точно от тях, при предразположени деца.
Тази педиатърка как разбра че е от полените, при такива малки деца е много трудно да се определеи, че даже е и невъзможно с просто око. Правят едни изследвания на кръвта, но не знам дали биха ти дали направление. Вероятно има кожна клиника в Мюнхен където можеш да заведеш детето. Успех, и не се шашкай.


На Мата и Майра -  Честит имен ден!


# 257
  • Мнения: X
Честито на именничките, от здраве да не се оттърват!

Благодаря за отговорите за тревата. Нали съседката ни следи под лупа и се жалва от нас за всяка глупост, та много внимаваме за всичко. Не бях сигурна за тревата, но наистина е логично да е в Био буклука.

Петка, а петната избледняват ли, едни изчезват, нови се появяват? На алергия към храна или прах за пране ми прилиха на мен. Ники ми е правил 2 пъти подобни петна, праха за пране беше проблема според мен. За 2-3 дена отшумяха сами.

# 258
  • Мнения: 3 521
Петка, обривът само по тялото ли е или и по лице, ръчички крачета(сгъвките)?
За полените - и нашият педиатър твърди същото като Татяниния, освен в случаите когато става дума за много силна фамилна обремененост.
Аз определено бих потърсила и второ мнение. Peace

# 259
  • Мнения: 166
При нас всичко почна края на март с едно петънце колкото грахова зърно. Приличаше на лишеи. ПОсле постепемнно почнаха да се увеличават, но само по торса, в областта на пелените няма нищо. И при гушата също има бая. Преди няколко дена видях да се почви на ръчивката, ама не на сгънката. Иначе по краката и лицето няма нищо.
 Около великден бях при пед, но ни прегледа колегата и и каза, че е суха кожата и да я мажа с Авен. След 1 семица педиатърката само видя и отсече, че са полените. Аз също знам, че кортизон, не е лекува причината за обрива, а само подтиска обрива и не се старах много често да мажа, ама поне по 1 път на ден мажа.
Днес предписаха някакъв дето, ще ми го направят в аптеката с Triclosan. 
Аз и половинката нямаме никакви алергии, само че на половинката баща му и брат му имат сънна хрема или там както се казва.

Май ще хода да изнамеря кожен лекар.  newsm78

# 260
  • Мнения: 1 335
Да знаеш, че минава бавно. Така обяснено е от храна. При прахта за пране няма да започне от малък обрив, и да се разрастне.

Мляко пие ли?

# 261
  • Мнения: 3 521
Петка, определено потърси второ мнение, а докато търсиш подходящия док понамали белтъците в твоето хранене(нали кърмиш още?) и в нейната манджа.

# 262
  • Мнения: 166
Да знаеш, че минава бавно. Така обяснено е от храна. При прахта за пране няма да започне от малък обрив, и да се разрастне.

Мляко пие ли?


Само на кърма е. Обаче, като се замисля, почна долу горе като почнах да захванвам. Обаче питах педи какво смята, дали не е от храна и тя каза, че със сигурност не е. Ако е от храна не трябва ли да има и в областта на пелените? При нас там няма никакви

О аз иначе пия много мляко и ям белтъци, ама може ли в такава напреднала възраст след 6 месеца кърмене да се появи такожа нещо

# 263
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз нищо не разбирам, но казваш, че няма по кожата, където е памперса, та ми звучи като нещо с допир до кожата. Там където е памперса просто няма какво да се допре, за да предизвика реакция.

# 264
  • Мнения: 3 521
О аз иначе пия много мляко и ям белтъци, ама може ли в такава напреднала възраст след 6 месеца кърмене да се появи такожа нещо

Възможно е, защото
1) се натрупват
2) в различните етапи на израстването се появяват различни ензими, които съответно помагат да се разграждат и усвояват различни белтъци(животински и млечни)

Аз лично на твое място бих минала на някоя по-богата на въглехидрати диета и бих ограничила белтъците поне докато не се видя с някой, който да ме убеди, че причината за обрива са полените.

# 265
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Хм, Фаб страда от такова нещо. Що кремове и мазила съм сменила досега...гадостта се разпространява упорито. Сега ще чакам пореден път цял месец за кожен лекар, по-рано термини няма. Вече намразвам специалистите-лекари, все са претрупани и все чакаш месеци наред да се добереш до тях.
М/у другото- при Фабо петната се появиха на 6 месечна възраст, точно когато излезе първото зъбче; оттогава съм забелязала, че с всяко поникнало зъбче лишеите се появяват и уголемяват.




Честито на празнуващите днес и наздраве!

# 266
  • Мнения: 1 335
Да знаеш, че минава бавно. Така обяснено е от храна. При прахта за пране няма да започне от малък обрив, и да се разрастне.

Мляко пие ли?


Само на кърма е. Обаче, като се замисля, почна долу горе като почнах да захванвам. Обаче питах педи какво смята, дали не е от храна и тя каза, че със сигурност не е. Ако е от храна не трябва ли да има и в областта на пелените? При нас там няма никакви

О аз иначе пия много мляко и ям белтъци, ама може ли в такава напреднала възраст след 6 месеца кърмене да се появи такожа нещо


Може да реагира към нещо което захранваш, има ли в пюретата и кашите прясно мляко?

Не, не е задължително да има в областта на пелените. Там се обриват от хранителна алергия най-малко.

Ако можеш ги намали белтъците, даже най-добре, без.

Също, такава реакция се получва след ваксина. Особено тази ДТК.

# 267
  • Мнения: 7 605
Значи не ме е излъгал педиатъра  Laughing Това е добре.
Дано скоро разберете от какво е, че е мн. неприятно. За твое успокоение мога да ти кажа, че мн. често израстват такива проблеми. Милена беше с АД, от което няма и помен  bowuu

Да са ни живи и здрави Ирените и Ирините   bouquet  Hug

# 268
  • Мнения: 1 049
Петя, според мен е от захранването. Опитай се да не даваш известно време някое пюре и да видиш дали ще намалее. Спомняш ли си точно какво беше вьвела, когато се появи обрива? Какво точно й даваш сега и кога си забелязвала да намалява? Ако не се бьркам Яна си хапваше някакво бурканче с ягоди в неделя или...  newsm78 те предизвикват особено при най- малките алергии. Иначе това което ти е казал докито не ми вдьхва доверие. Потьрси и второ мнение, особено като продьлжава вече така дьлго. На кожен веднага може и трудно да ви приемат, нали трябва обикновено педито да ви изпрати. Ако искаш мога да ти дам тел. на нашето педи, страхотен е, кабинета му е до Olympiaeinkaufszentrum.

Другото за което се сещам е ако ползваш омекотител за бебешките дрехи, че може да е от него. Но всяко дете реагира различно. Може и да не е това.  Hug

Мате, честит имен ден! Да си жива и здрава и все с такова голямо и отзивчиво сьрце!   Wink bouquet



# 269
  • Мнения: 1 049
Сетих се и нещо друго. Нали не я кьпеш всеки ден? Това сьщо може да ви докара проблеми с кожата. 1-2 пьти кьпане в седмицата е напьлно достатьчно. Дано скоро да отмине!  Hug

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 15:23 от Iva_T

Общи условия

Активация на акаунт