Много суха кожа на бебче

  • 3 333
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 829
Аз и друг път съм писала-сина ми имаше лишеи от суха кожа по гърдите и ставаше все по-зле. Изпробвахме каква ли не козметика...
И като детето на Брит се оправи когато отказахме козметиката...
Започнахме да го къпем през 2-3 дни, с по-малко измиващи средства, спряхме да го мажем с каквото и да е. Кожата му се оправи за 2 седмици.
Малкия ми син е със много по-светла и нежна кожа от големия. Но от самото раждане не го къпем всяка вечер и не го мажем с нищо и не е имал проблем с кожата (освен дупето първия месец, когато почти непрекъснато акаше).

# 46
  • Мнения: 1 199
Моето бебе също беше със суха кожа,  на места с лишеи. И това при условие че не го къпехме със сапун и  рядко го мажехме със зехтин. По едно време го заведохме на хомеопат за профилактика на астма и алергии, за кожата нищо не съм искала, мислех че си е особеност на детето. Даде му лекарство и след това сухата кожа стана нормална, а лишеите изчезнаха. Изчезна и едно упорито петно по дупето, което периодично се подсичаше преди това (това след лечебна криза). Определено мисля че за суха кожа помага детето да се къпе без сапун и да не се маже с козметика, но ако и това не е достатъчно значи детето има някакъв вътрешен дисбаланс.

Да, а ако се маже със зехтин (аз не го преварявам) трябва да се маже на мокра кожа. Така кожата е и хидратирана.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 957
И моята дъщеря е с такива проблеми. Справям се с олиото за баня (сипва се във водата за къпане) на Мустела Стелатопия и крема на А-Дерма Екзомега. Прекрасен ефект имат. Но ги ползвам за около 10 дни, кожата се изчиства и ги спирам. Докато пак забележа, че се появяват лишейчета. Докато си почиваме къпя бебето през дсен-два със сапун на А-Дерма и не мажа с нищо! Все по-рядко се налага да ползвам лечебната козметика.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Моят син също е с много суха кожа и като по-малък направо се белеше.Мажа го с Ексепиал и съм много доволна.Важно е също и с какво я къпеш.И аз преди използвах всичко на Бюбхен,но като заведох малкия при дерматолог,ми каза категорично не на тази козметика.

# 49
  • Мнения: 35
Трябва ти медицинска козметика, след консулт с лекар, разбира се Peace. Стига вече с тези домашни мазнотий, които не вършат никаква работа Naughty

# 50
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз и друг път съм писала-сина ми имаше лишеи от суха кожа по гърдите и ставаше все по-зле. Изпробвахме каква ли не козметика...
И като детето на Брит се оправи когато отказахме козметиката...
Започнахме да го къпем през 2-3 дни, с по-малко измиващи средства, спряхме да го мажем с каквото и да е. Кожата му се оправи за 2 седмици.
Малкия ми син е със много по-светла и нежна кожа от големия. Но от самото раждане не го къпем всяка вечер и не го мажем с нищо и не е имал проблем с кожата (освен дупето първия месец, когато почти непрекъснато акаше).

О, да, има логика в това, което казваш. Аз въобще не съм фенка на всекидневното къпане, още повече всеки път да е с измиващи средства.

Не знам дали е съвпадение, но лишеите от суха кожа на сина ми се появиха в период в който сеслучи така, че в продължение на около две седмици го къпехме всеки ден.

# 51
  • Мнения: 342
И моето дете е с много суха кожа. Има логика в по-горните постове..
При дъщеря ми проблема е в най-вече в гънките и предполагам, че се дължи на това, че не съм подсушавала много добре кожата там.
Зехтин не съм ползвала, но  олиото на Бюбхен (за което писа авторката на темата) изобщо не помогна. Ще я водя на дерматолог и ще разредя къпането.

# 52
  • Мнения: 571
Симона беше на 20 дни когато педи отсече,че и е много суха кожата защото е....преносена Rolling EyesТя се лющеше като змийче.Предписа Линола Фет и много бързо се оправихме Peace

# 53
  • Мнения: 118
Стелатопия на Мустела или д-р Тайс Peace
Много са ефикасни и двете кремчета. при нас имаха голям ефект, като кремът на д-р Тайс и аз го ползвам и съм много доволна, той е специално за кожни дерматити.

Общи условия

Активация на акаунт