запек и бременност

  • 16 490
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 568
Сутрин, на гладно чаша студена вода, последвана от киви - това при мен дава скорострелен резултат  Mr. Green Blush

# 61
  • Мнения: 240
Копирам написаното от мен в една от темичките на мамите декемврийки. Дано помогна и на вас.

И сега да се включа и аз за запека.Той зависи от количеството течности, които приемаме и от вида на храната и най-вече да се приема храна с фибри (целулоза) - стимулира перисталтиката.Целулозата е обвивката на зърното, т.е. среща се в типовия хляб.(в България единствения, които е на 100%пълнозърнест е Бонус, но май изчезна от пазара, а за другите не мога да ви препоръчам, повечето са с оцветители. Плодове и зеленчуци съдържащи целулоза:зелето(в умерени количества за бременни), морковите, ошав, ябълки, череши. Редовната физическа активност действа стимулиращо на перисталтиката, но много внимавайте с упражненията особено до 16та седмица, в никакъв случаи не правете упражнения за коремна мускулатура, а с тези за тазобедрените стави много внимателно(по-нататък може).
Много подходящи са упражнения с движение в тазобедрената става - ходене, клякане,  махове с краката, наклони, извивки на гръбначния стълб от колянка, сядане на петите първо на едната, после на другата страна с изправяне.НО МНОГО ВНИМАВАЙТЕ С ТЕЗИ УПРАЖНЕНИЯ, ЗАЩОТО ТЕ НЕ СА СПЕЦИАЛНО ЗА БРЕМЕННИ, А ЗА ХОРА СЪС ЗАПЕК, СЪОБРАЗЕТЕ СЕ С ВАШИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ И СЕ КОНСУЛТИРАЙТЕ С ЛЕКАР

# 62
  • Мнения: 96
кафенце сутрин, а ако не пиеш - ленено семе  newsm10

# 63
  • Мнения: 269
ууу,това е големия проблем на почти всяка бременна жена.На мен ми помагаха сушени сини сливи.Най-добре е да си ги свариш,но на чен ми бяха гадни така и си ги хапвах цели.

# 64
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз да добавя: повече супи, сега таратор, повече плодове и зеленчуци.

# 65
  • Мнения: 805
Мюсли с прясно мляко.
Сини сливи, активия...
На мен обаче нищо не ми помагаше Rolling Eyes.

# 66
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
И аз имах този проблем само кивито и мюслито ме оправяха иначе беше голям зор по 5-6 дни съм се мъчила  smile3550

# 67
  • София
  • Мнения: 368
Уф, гадния запек.....много често срещан проблем по време на бременност. Консултирай се с гинеколога си, моя ми беше изписал Дуфалак при нужда.
Иначе хапвай повече плодове, зеленчуци, супи, пий много течности....
Лека бременност!

# 68
  • Ловеч
  • Мнения: 145
И аз имах същият проблем. Появи се когато спрях да пия кафе, че ми ставаше лошо от миризмата. Проядох "Активия", пропих отново кафе и се оправих. Докато имах този проблем и на мен доктора ми беше изписал Дуфалак при нужда.

# 69
  • Мнения: 19
Здравей ,аз съм със същия проблем от 3ти месец ,пробвах всичко (круши ,сини сливи кивита ) на гладно но нищо не ми помогна .Пия Дуфалак от време на време и ми действа ,сега хапвам и по килце черешки на ден и ми действа доста добре ,четох някъде че черешите действат доста добре при запек а нали сега им е и сезона ...

# 70
  • Лондон
  • Мнения: 122
по време на бременността ми имах страхотен запек.пробвах какво ли не и единственото,което ми помогна беше следното-купуваш си сушени сливи и всяка вечер накисваш по 3 в чаша вода.на сутринта като станеш изяждаш сливите и изпиваш водата.при мен помогна Peace

# 71
  • Мнения: 240
Момичета трябва и да се движите повече. Аз забелязах за се беси, не бях бременна и се обездвижих и какво си мислите стана - запек. Започнах да се движа повече и се оправих. Да и храната има значение: череши, сливи, супи.

# 72
  • Мнения: 7 201
Не съм чела цялата тема,но препоръчвам овесени ядки,или най-добре овесени трици. Peace
Кивито не ми вършеше работа,а точно тук прочетох за него. Confused Но всеки организъм си е различен.


черешите действат доста добре при запек, а нали сега им е и сезона ...
Peace И при мен действат.

# 73
  • Мнения: 929
При мен действаше безотказно консумацията на домати, а при по голямо затруднение Дуфалак.

# 74
  • Мнения: 11 607
Киви, повече вода, фреш от портокали, промяна на хранителния режим - по-малко хляб, сладко, месо, сухоежбина -  - все запичащи храни, дори и определени часове за хранене за да може да свикне организма на един постоянен ритъм. При някой киселото мляко запича, а при други - разхлабва.......

Общи условия

Активация на акаунт