"По модата?"

  • 4 284
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
Предварително знаех, че всички ще отговорят, че не се водят по моди и т.н. Като четеш този форум - всички са уникални и със свой стил, като тръгнеш по улиците - повечето еднакви  Laughing

В България не се водя по "модите", защото обикновено не ми харесват, а и хората наистина изглеждат еднакво.

Във Финландия в повечето случаи тенденциите ми харесват, но не си преобзавеждам гардероба всеки месец по финансови и екологични причини, само единични неща си купувам, които много са ми харесали. Сменям си стила на обличане според настроението и удобството. И да, понякога съм по модата Simple Smile

# 16
  • Мнения: 281
Рядко виждам по улиците жени, които да са облечени "по модата".

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
Немога да си представя, че всичко модерно се харесва на даден човек,то моди да искаш,има шантави, има тинейджърски, има нормални,елегантни кви ли не..Мога да се обличам модерно,мога да вкарам нещо супер демоде и да изглеждам добре.Все пак всеки има свой стил и колкото и модерно да се облича го прави по свой начин. Е...всички сме виждали смешни модерни жени,ама какво да се прави,техният стил и такъв и те си се харесват.То е ясно, че не всичко което е по модата може да ти отива, затва по добре да го избегнеш и да сложиш нещо не толкова актуално, за да не изглеждаш смешно.

# 18
  • Мнения: 10
Рядко виждам по улиците жени, които да са облечени "по модата".

Ами може би зависи от града, в Бургас поне като плъзне някоя тенденция (и то идваща от изтока, а не от запада) и всички са издокарани по един и същи начин.

# 19
  • Мнения: 332
Мисля, че не говориш за модата, а за това, което се носи масово и което се продава по магазините. Това, в което са облечени всички по улиците не е модата, а масовият вкус и еднообразието по магазините.
Аз се съобразявам с модата, винаги мога да избера от нещата, които са модерни и нещо, което да ми подхожда. Харесва ми да се чувствам модерно облечена. Да, нося и класически дрехи ( костюми, ризи, рокли) но и там винаги може да се прояви нещо модерно - бялата риза да е с кръстосани тегели и набор, реверът на костюма да е различен от миналогодишния, черните обувки да са шик.
Класиката е отношение към себе си и към дрехата, традиция, но не е класика да носиш един и същ черен костюм три сезона... това си е износване.

# 20
  • Мнения: 660
По моята си мода съм аз,обличам се както най много ми отива и се храесвам,имам хубава фигура и мога да си позволя да нося почти всичко Mr. Green Joy

# 21
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Модата е многолика, всеки може да намери своята ниша и да изглежда актуално. Има немалко хитови за сезона модела, в които и жени с неманекенски мерки биха изглеждали уместно. Съгласете се, че никой няма да се чувства комфортно в дрехи с 10-годишна история, колкото и да му отиват и да са удобни.
Онагледявам:
или
Нали никоя от вас няма да си избере втората рокля?  Joy

# 22
  • Мнения: 19
С погледа на вече отдавна забягнала зад граница, бих споделила моето мнение, че винаги когато се прибирам в БГ виждам много "странна" мода, всеки втори, /както някой друг писа/ е облякан по един и същи начин, всяка се е качила на високите обувки и едвам стъпва по недооправените тротоари, а майките тичат с кокилите след бебетата си в парка, нагримирани като за вечерен бал....

тук - всеки облича както са чувства добре, набляга се на удобството и на здравословния начин на живот....на светлите семпли дрехи...на естественните материи...ит.п.

аз също се промених, от токчетата и късите поли, минах на този стил, защото ако се кача на кокилите и лепна късата пола всеки по улиците ще ме заглежда и подсвирква след мен. Гримът ми е едва забележим, няма го яркото червило, наследено от българия, нямам вече поли, разголени деколтета, чантата е сменена с раница...
 Единственно, когато ходим на ресторант, опера, концерт,..някакъв повод - тогава си позволявам  да се облека някак по-модерно

# 23
И защо реши,че в БГ не се чувстваме удобно?Поста ти много ме провокира.Аз пък не мисля,че една млада жена може да се облича така(с ниски обувки и раница примерно)и да се чувства и да изглежда секси.Как може да мислиш така на колко си?Най-малкото едни обувки на висок ток правят походката по-женствена.Ако всички се облечем така с какво ще се разлчаваме от мъжете?За грима съм съгласна,че често се престарават много хора,обаче да се обличам като момче......ЕДВА ЛИ  smile3502

# 24
  • Мнения: 19
Бях сигурна, че някой ще се засегне, сори   bouquet , но начинът на обличане  на българите е един, а на западно еврвопейците -съвсем друг./това ми беше идеята/ 
сигурно си представяш някоя лелка с корем, паласки,тлъстини  и прегърбена от огромна раница  hahaha

/и вземи се логни, а не като гост да се криеш от срам/
.

# 25
Не си ме разбрала явно.Просто казах,че за мен този начин на обличане не е за една жена.Питах информативно за годините ти и не си представям,че си дебела.Просто не мисля,че ходи на една жена да се облича като тийн.И пак ти казвам не се заяждам.

# 26
  • Мнения: 1 394
Не си ме разбрала явно.Просто казах,че за мен този начин на обличане не е за една жена.Питах информативно за годините ти и не си представям,че си дебела.Просто не мисля,че ходи на една жена да се облича като тийн.И пак ти казвам не се заяждам.
И защо не?А ти на колко години си? Не вярвам да си на повече от 25.И какво лошо намираш в това една жена да се облича удобно?Не ми казвай сега,че най-удобните ти обувки са тези с високи 12см токове и с тях би вървяла километри...Нито пък,че най-удобното ти облекло е късата ти пола,която като облечеш,се молиш да не си изпуснеш нещо на земята,че не дай Боже трябва да ти се наложи да се навеждаш /е,ако си от тези на които не им пука,че като се наведат повече им се вижда задника...сори/Аз пък винаги повече съм се кефела на спортно облечените мацки,отколкото на тези,които изглеждат,като....айде да не казвам...а в България за съжаление повечето млади момичета изглеждат така....Харесвам и жените със стил,например,но тук говорим за ежедневното обличане и дали се съобразяваш с модните тенденции.

Последна редакция: пт, 08 май 2009, 20:44 от dodyniki

# 27
  • Мнения: 144
Аз също не следвам модните тенднции, обличам се така че да ми е удобно и да се харесвам, а ако понякога моя стил съвпада с модерното значи съм си и модерничка Laughing Laughing Laughing

# 28
  • London,Istanbul,Varna
  • Мнения: 30
Не си ме разбрала явно.Просто казах,че за мен този начин на обличане не е за една жена.Питах информативно за годините ти и не си представям,че си дебела.Просто не мисля,че ходи на една жена да се облича като тийн.И пак ти казвам не се заяждам.
И защо не?А ти на колко години си? Не вярвам да си на повача от 25.И какво лошо намираш в това една жена да се облича удобно?Не ми казвай сега,че най-удобните ти обувки са тези с високи 12см токове и с тях би вървяла километри...Нито пък,че най-удобното ти облекло е късата ти пола,която като облечеш,се молиш да не си изпуснеш нещо на земята,че не дай Боже трябва да ти се наложи да се навеждаш /е,ако си от тези на които не им пука,че като се наведат повече им се вижда задника...сори/Аз пък винаги повече съм се кефела на спортно облечените мацки,отколкото на тези,които изглеждат,като....айде да не казвам...а в България за съжаление повечето млади момичета изглеждат така....Харесвам и жените със стил,например,но тук говорим за ежедневното обличане и дали се съобразяваш с модните тенденции.
  Peace

# 29
  • Мнения: 95
Аз пък съм анти "мода",ако това по улиците може да се нарече мода...Мама казва,че на 20 години вече е време да изглеждам женствено,но представата за жена и е 10 санта ток,пола-коланче и дълго деколте,ами как да се облека така като няма да ми отива и няма да се чувствам комфортно..

Общи условия

Активация на акаунт