Шевна машина?

  • 7 456
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Чудя се каква машина да си купя вече почти месец и още не съм решила. Досега съм шила само с обикновени машини - ръчна и крачна, от старите тежки и здрави машини.
Не искам да е нещо прекалено сложно и скъпо, да може да шие обикновени платове, дънки и евентуално трико, да има някакъв тигел, подобен на оверлог.
От четенето и разглеждането съм се насочила към Сингер или Хускварна /или може би Брадър/, но в магазините в който съм ходила все не попадам на продавачи, които да са наясно с функциите на машините, а и не дават да се пробва на плат...
Затова ще съм наистина много благодарна на ползващите подобни машини да споделят и помогнат в избора  Peace

# 1
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Аз имам машина ТСМ и съм доволна. По мои наблюдения всички домашни машини са почти еднакви като конструкция. Сингер или Брадър са добри марки професионални машини и смятам че и домашните ще са добри. Все пак е добре да се пробва.

# 2
  • Мнения: 910
Да ви кажа, аз имам Сингер и е много капризна. Учила съм че са най-добрите-Сингер и Пфаф, но моята не излезе сполучлива.

# 3
  • Мнения: 581
Аз имам машина ТСМ и съм доволна.
Пробвала ли си да правиш подгъв на дънки на твоята и имаш ли някакъв вид тигел за зачистване на плат?

Да ви кажа, аз имам Сингер и е много капризна. Учила съм че са най-добрите-Сингер и Пфаф, но моята не излезе сполучлива.
Какъв модел е твоята?

# 4
  • Мнения: 910
Хич не знам какъв модел е. Дадох я на сестра ми, пък и изгоря моторчето и така......Иначе беше с много операции, но не беше от тези с дисковете и за бродерия.

# 5
  • Мнения: 6
Моята машина е Пфаф. Е купих си я скоро - за 8-ми март, но съм много доволна засега. Шила съм трико и дънки и нямам проблеми.

# 6
  • Мнения: 581
mama Juli, каква беше цената на твоята машина? Пфаф не съм гледала, тъй като предполагам, че са доста скъпи и няма да ми се вместят в бюджета, но може и да бъркам...
Някъде към 450 мисля да е максимума, който да отделя за машината.

# 7
  • Мнения: 156
Aз имам Бернина Е82,  от една година, много съм доволна. Преди да я взема, бях виждала шевна машина само на снимка  Simple Smile Но много лесно свикнах с нея, много ми помогна това, че мога да си регулирам скоростта на шиене, 5 години гаранция, казвам го това, защото Brother, a  мисля и Singer имат 2 години гаранция. Преди година бях разучила доста различните машини, направи ми впечатление, че се прокрадвха мнения, че Сингер, не са това, което са били преди, но марката има традиционно силно присъствие на нашия пазар. Друга марка машини, които ми направиха много добро впечатление, бяха Elna. http://www.ivna-bg.com/web/?%D0%A8%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D0%B … B8%D0%BD%D0%B8,15
Ако не знаеш сайта на Аксиома, също може да погледнеш тук, има много информация http://www.axioma.3clab.com/shevni_mashini.html
Успех!

# 8
  • Мнения: 581
Много благодаря за сайта - не го знаех, а честно казано и машините не ги бях чувала  Embarassed Къде могат да се видят и 'на живо', а не само на картинка, какво производство са? 
Петте години гаранция са впечетляващи наиситна, при условие, че Хускварна например имат само 1 година гаранция, а най-евтиния модел е 480лв.

# 9
  • Мнения: 42
Може би най-добрата е Хускварна,но в никакъв случай Тойота,защото са отвратителни

# 10
  • Мнения: 589
Препоръчвам този сайт  http://www.axioma.3clab.com/shevni_mashini.html
Моята е Janome, този модел



Страшно съм доволна! За домашна машина е идеална. Лесно се борави с нея, сама вдява конеца, има достатъчно крачета и бодове, за да си зашиеш цип, копче, да подгънеш, зачистиш, окрасиш... Цената също е добра. Продавачката в магазина е много отзивчива и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО дава консултация според изискванията и ДЕМОНСТРАЦИЯ върху дънков плат на всички бодове. Няма начин да не разбереш кое как става. Успех!

Само да кажа, че преди тази машина съм имала Сингер, Лучник и Николета.

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 16:35 от mama-eli

# 11
  • Мнения: 6
mama Juli, каква беше цената на твоята машина? Пфаф не съм гледала, тъй като предполагам, че са доста скъпи и няма да ми се вместят в бюджета, но може и да бъркам...
Някъде към 450 мисля да е максимума, който да отделя за машината.

Това е моята шевна машина
http://www.pfaffsewingmachinesdirect.co.uk/pfaff_hobby_1142-2617.htm
Аз бях тръгнала за Brother, но си взех тази.

# 12
  • Мнения: 156
Мисля, че Елна могат да се видят само в Пловдив, поне аз само за там знам. Машините, които предлагат Аксиома може да   се видят в магазините им, виж в сайта им на "контакти" Аз си купих машината от магазина им на Янко Сакъзов в София, направиха ми пълна демонстрация на възможностите й. Мисля дори и, че можеш да занесеш твое парче плат, за да видиш как го шие. Чувала съм, че и в магазина на Хускварна правят такива подробни демонстрации.

# 13
  • Мнения: 581
Много благодаря на всички за съветите!
Сигурна бях, че тук ще получа много по-ценна информация от където и да е другаде   bouquet

# 14
  • Мнения: 129
Аз пък да споделя, че имам Toyota и съм доволна от нея - и дънки съм подгъвала на нея, и трико съм шила  Peace Не беше особено скъпа, някъде около 370 лв.  Rolling Eyes има 21 операции и илиците и също излизат сполучливи  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт