Шевна машина?

  • 7 458
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 934
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=393594.15  вижте и тук в темата за отзиви. Аз лично шия на Елна от около половин година и съм доволна засега.

# 16
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Аз имам машина ТСМ и съм доволна.
Пробвала ли си да правиш подгъв на дънки на твоята и имаш ли някакъв вид тигел за зачистване на плат?

Да ви кажа, аз имам Сингер и е много капризна. Учила съм че са най-добрите-Сингер и Пфаф, но моята не излезе сполучлива.
Какъв модел е твоята?

Почти всичко съм шила на нея и има много операции.

# 17
  • Мнения: 26
Аз имам машина ТСМ и съм доволна.
Пробвала ли си да правиш подгъв на дънки на твоята и имаш ли някакъв вид тигел за зачистване на плат?

Да ви кажа, аз имам Сингер и е много капризна. Учила съм че са най-добрите-Сингер и Пфаф, но моята не излезе сполучлива.
Какъв модел е твоята?

Почти всичко съм шила на нея и има много операции.

Моя приателка си купи TCM преди 3год. за около 150-170лв.
Има аналогични шевове(вкл. еластични за трико) на моята PHAFF hobby 1010(..май...). Купих я преди около 7-8год. за 670лв. Нямам никакви забележки към нея!!! Шия на поразия.... всичко.. тапицерии за кола и дивани,  кашмирени палта, триката са ми страст...автомат. илик по размер на копчето...(допреди да се сдобия с нея илиците издаваха шитите от мен неща....сега ризите на съпруга ми изглеждат като купешки)
 Викам и "Мерцедеса"!! Joy
Нама ден, в който да съм съжалила и за стотинка от цената и (тогава си беше безбожно скъпа..). Нито един ремонт!!! Мисля 3-4 пъти я носих на профилактика докато беше в гаранция(5год.)

пп:Мисля, че сега в TCM-ите няма машини с толкова бодове! Приятелката ми ремонтира нейната 3 пъти за първите 6 мес., тъй като я купи от София и я занесе в провинцията и не можа да се възползва от гаранцията.

# 18
  • Мнения: 581
Заради многото похвали и 5-годишната гаранция се насочих към Bernette или Janome, но като отидох на място в магазина се оказа, че от вторите няма да имат чак до септември за огрооомно мое съжаление. Много ми беше харесало моделчето, което mama-eli похвали, но не ми се иска да чакам чак до септември.......
Тъй като досега съм шила само на обикновена машина с вертикален грайфер и совалка, че чудя кой от моделите на Bernette да избера - Е 56 или Е 66. Разлика в цената почти няма, във функциите също /поне не и в тези, които аз вероятно ще използвам най-много/, но втората е с хоризонтален грайфер и без совалка. Ще съм много благодарна на по-вещите в шиенето, ако обяснят това плюс или минус е и кое е по-добрия вариант?

# 19
  • до водата
  • Мнения: 9
Имам JANOME от 15-ина години с не знам колко функции. Мислех си, че е някоя куча марка, но досега не е дала никакъв дефект. Шие на поразия и съм изключително доволна. Дано не са развалили качеството baby_neutral, защото искам да си купя още една, че не можем да я разделим със сестра ми Laughing. Ще търся същата марка.

# 20
  • Мнения: 581
Имам JANOME от 15-ина години с не знам колко функции. Мислех си, че е някоя куча марка, но досега не е дала никакъв дефект. Шие на поразия и съм изключително доволна. Дано не са развалили качеството baby_neutral, защото искам да си купя още една, че не можем да я разделим със сестра ми Laughing. Ще търся същата марка.
Аз когато проврявах в един от магазините ми казаха, че JANOME имат финансови затруднения заради кризата и може да да спрат производството/това е информация към месец май/. Много ме беше яд, че не успях да си намеря такава, но когато аз търсех беше изчерпано наличното количество, затова си провери, ако наистина си решила да вземаш втора и не се бави много Wink
Иначе аз в крайна сметка си взех ELNA  и съм много доволна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт