Фирми за почистване

  • 211 754
  • 375
  •   1
Отговори
# 165
  • Sofia
  • Мнения: 4 589
Ох, обърках нещо цитатите през телефона.

# 166
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Преди време имахме жена която ми помагаше в домакинството, като идваше веднъж в седмицата, но с времето нещо очаквания и  изискванията се разминаваха с това което реално се вършеше, та за съжаление не ни посещава вече.Много дълго време търсих, проверявах и четох различни коментари, исках препоръки от приятели и тн., като в крайна сметка се спрях на Доместина.Във вторник ще е първото посещение и след това ще мога да кажа как е.За сега съм говорила с тях по телефона бяха много мили, отзивчиви,отговориха ми на всички въпроси, доволна съм.😊
Не съм с 1000 коментара, но не съм и човек, който ги рекламира. ✌
След посещението ще дам подробна информация как е минало и дали имам забележки,пък може и да бъда полезна на някого.☺

# 167
  • Мнения: 2
Можете ли да ми препоръчате фирма за почистване на апартамент? Става въпрос за Варна.

# 168
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
Някой ползвал ли е "Доместина", да ми каже мнение. Да допълня - влияя се от препоръки предимно на познати никове, изобщо няма да отразя някой с по-малко от ... хиляда  публикации, да не се пънат рекламистите.

Янтра, и аз се чудя на кого да се доверя - на "Доместина" или на "София клийн"...
Имам нужда от едно основно, ама много основно почистване у нас....  newsm78

Не знам да ти кажа...за основно почистване не съм много сигурна, че една жена за 4 часа ще успее да свърши работа...все си мисля, че домашните помощници са подходящи при поддържане на дома...в къщи винаги е идвала фирма, екип от 2-3 души с техните си препарати и техника и им е трябвало около ден, за да успеят да изчистят къщата основно, с прозорци, фуги на бани....всичко....то си зависи  и от площта де...
За това не съм сигурна, че една жена за 4 часа може да успее така да изчисти и то с мои препарати  newsm78
Аз си търся домашна помощница, но не искам да наемам случайна жена, а фирма, така се чувствам по-сигурно. Събирам мнения за Доместина, София Клийн и La Famiglia, ако някой може да помага ще съм благодарна!  newsm78

# 169
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.........
След посещението ще дам подробна информация как е минало и дали имам забележки,пък може и да бъда полезна на някого.☺

Ще чакам отзива ти, интересно ще е до колко може да се разчита на тях с тази масова реклама къде ли не....   Thinking

Жабка Кикирица, за 4 часа може да се изчистят основно баня и кухня. Те се чистят всяка седмица, но под основно разбирам да се завре по всяко ъгълче до което аз не съм достигнала. Това е....  Peace

# 170
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Днес както бях казала дойде домакинята от Доместина и влизам да дам отчет. Simple Smile
Започнахме с малък фал старт, защото аз бях заявила посещението във втората половина на деня -13:30-17:30, но тя не погледнала графика и дойде в 8:30.Не е огромен проблем, но се наложи да се връщам в къщи, тъй като бях вече навън. От самото почистване съм доволна. Давам си сметка че за 4 часа, няма как да се изчисти основно, да пипне във всяко ъгълче на апартамента. Още като дойде и казах аз какво искам и какво очаквам и я оставих да си работи на спокойствие. Peace
Резултата е следният - всяко едно нещо което бях поръчала е свършено - фурната блести, изчистени са всички вратички и чекмеджета на кухнята, както и плотовете. Избърсан навсякъде прах, а аз имам много предмети както по секцията, така и по библиотеката. Това за мен лично е огромен труд, защото съм събирала страшно много неща от различни места и множество пътувания, та докато сваля всичко, да почистя и отново да ги наредя минава време.  Crazy Прахосмукачка, измит под, както и цялата баня. Всяко едно рафтче в банята е старателно почистено и отново наредено с доста голямо количество козметика.  Blush
Като цяло съм доволна, за ежеседмична поддръжка смятам че са ок, но ако се очаква за супер старателно, дълбоко и основно почистване мисля че няма да са подходящи.Ако имате нужда от този тип чистене мисля че за 4 часа няма да стане, но всичко в субективно, а и зависи от големината на апартамента.
Дано да съм била полезна. bouquet

# 171
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
<Лиляна>, много благодаря за отзива!  Peace
А колко плати за това почистване?

# 172
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
<Лиляна>, много благодаря за отзива!  Peace
А колко плати за това почистване?

И аз благодаря! Информацията ти е ценна.  bouquet
Между другото, момичета, вие как процедирате, склонни ли сте да ви посети човек когото не сте виждали или предпочитате да видите преди това все пак кой ще влиза в къщата ви? Мен да си кажа честно и това малко ме притеснява...не за друго, ама ако мен ме няма и трябва да го оставя този човек сам...извинете ако глупаво се изразих, май не можах много, много да обясня терзанията си Sad

Последна редакция: ср, 17 фев 2016, 16:40 от Жабка Кикирица

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 23 743
Лиляна, благодаря. Ти казваш, че не е подходящо за дълбоко почистване, но аз мисля от време на време да ги викам за основно чистене с повече часове - примерно на всеки 3-4 месеца, и вече поддръжката се постига лесно.

Жабек - че кой те кара да излизаш първите пъти, докато прецениш човека? Като свикнеш, ще имаш доверие.

# 174
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
Лиляна, благодаря. Ти казваш, че не е подходящо за дълбоко почистване, но аз мисля от време на време да ги викам за основно чистене с повече часове - примерно на всеки 3-4 месеца, и вече поддръжката се постига лесно.

Жабек - че кой те кара да излизаш първите пъти, докато прецениш човека? Като свикнеш, ще имаш доверие.

То и ти си права, само ще го мисля как ще го направя през работно време  Laughing  bouquet

# 175
  • Sofia
  • Мнения: 336
И на мен това ми е проблем - първоначално ползвах услугите на фирма за почистване два пъти годишно /която съм споменавала в началото http://www.easyway08.bg// после пробвах с жена, защото не мога много-много да се справям с ежедневната поддръжка на дома, но точно защото нещо нямам доверие на чужди хора, пак се върнах на първоначалния вариант /който ме устройва, защото работят събота и неделя без наддценка/. Е сега ми е мръсничко, защото не мога да си позволя повече от 3-4 пъти годишно основно почистване, но пък ми е спокойно

# 176
  • Мнения: 30
И на мен това ми е проблем - първоначално ползвах услугите на фирма за почистване два пъти годишно /която съм споменавала в началото http://www.easyway08.bg// после пробвах с жена, защото не мога много-много да се справям с ежедневната поддръжка на дома, но точно защото нещо нямам доверие на чужди хора, пак се върнах на първоначалния вариант /който ме устройва, защото работят събота и неделя без наддценка/. Е сега ми е мръсничко, защото не мога да си позволя повече от 3-4 пъти годишно основно почистване, но пък ми е спокойно

И аз се замислям за тази фирма, покрай отзивите в началото на темата, но понеже са от 2009 г., да те питам, за основно почистване ли ги повика, доволна ли остана и каквото се сетиш?

# 177
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Момичета, радвам се че съм ви от полза. bouquet
t_ilieva,, аз избрах варианта за 4 посещения, но не фиксирани в рамките на един месец както е абонамента, а да правя заявка за помощница тогава когато ми е необходима. Цената на този пакет е 168 лева. Понеже когато се регистрирах попълних някаква анкета и ми направиха отстъпка от 5%. Честно  казано се чудих ужасно много между този пакет (4 посещения не фиксирани във времето) или абонамента, който включва 4 посещения в рамките на един месец, всяка седмица в един и същи ден и час, една и съща помощница всеки път. Избрах го него като за начало да пробвам, да видя различните помощници как се справят, да си избера една която да идва занапред в нас, пък и с нашите пътувания е немислимо да се обвържем всяка седмица в точен ден и час да осигурявам някой който да отключва и заключва апартамента, за да бъде почистен.  Crazy

Жабка Кикирица, И на мен ми беше драма как ще пусна човек в нас без да го познавам или да имам предварителна информация за него, но след дълго мислене някак май убедих себе си, че няма кой знае какво да стане. До колкото разбрах няма проблем собственика да си бъде в къщи докато се почиства, за да наблюдава дали всичко е наред и дали се изпълняват неговите желания. Аз лично не си бях в къщи, защото съм на работа. Сутринта отворих на жената, казах какво очаквам, оставих резервен ключ за всеки случай ако стане нещо, за да може да излезе. След 4 часа се прибрах, погледнах че всичко е наред, прибрах си резервния ключ и я изпратих живо по здраво.  Peace Не сме имали проблем и се надявам и за напред да е така. Praynig

Янтра, да и ти си права, че ако идват на няколко месеца за основно почистване поддръжката ще е по-лесна. Аз така мисля да ги викна за цял ден за едно основно пролетно почистване с чистене на прозорци, подготовка на терасата за пролетта  и всякакви други такива неща. Flutter

Ако имате въпроси ще се опитам да помогна с каквото мога. След следващото посещение пак ще кажа как е минало.
Стана дълъг пост дано да не съм ви отегчила.
 bouquet

# 178
  • Варна
  • Мнения: 3 894
Можете ли да ми препоръчате фирма за почистване на апартамент? Става въпрос за Варна.
И аз се включвам с такова питане.

# 179
  • Sofia
  • Мнения: 336
И аз се замислям за тази фирма, покрай отзивите в началото на темата, но понеже са от 2009 г., да те питам, за основно почистване ли ги повика, доволна ли остана и каквото се сетиш?
Първоначално, някъде през 2009 г. ги повиках за почистване след ремонт - след като си бях купила апартамента. Попаднах случайно на фирмата и за да съм честна причината беше, че дадоха най-ниската цена. След това ги виках два пъти годишно - пролет и есен. Не са перфектни, но пък и аз не съм имала кой знае какви очаквания. После опитах с жена, но не ми се получи и затова от миналата пролет пак ги викам - пролет и есен.

Общи условия

Активация на акаунт