Световна кухня – рецепти и превод 2

  • 318 160
  • 393
  •   1
Отговори
# 75
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
matze, благодаря ти за труда, който си положила!
Направи ми впечатление, че в рецептата за крема между яйцата и желатина има още една съставка - 1 Lingura amidon ?
Ако не те затруднявам, може ли да преведеш и технологията на приготвяне, когато имаш свободно време?

# 76
  • DE
  • Мнения: 971
Оооо,пропуснала съм права си и се извинявам.
1с.л нишесте има то4на дума но съжалявам  не знам как се казва на български.Може да се ползва
нишесте за крем "пудинг"
Сте ти направя превод, но утре.

# 77
  • Мнения: 1 505
Здравейте отново,някой може ли да ми преведе ето това,един чиизкейк е,много ви благодаря предварително.

Ingrédients pour un moule à cake
Base biscuitée
150 grammes de speculoos
20 grammes de beurre
40 grammes de chocolat
Garniture
240 grammes soit 12 kiri
2 petits suisses
1 yaourt nature bio entier
2 gros oeufs
80 grammes de sucre
180 grammes de chocolat noir réduit en pépites
40 grammes de chocolat noir



Préparer la base biscuitée : Mettre les speculoos dans un sac de congelation et les ecraser. Faire fondre au bain marie le beurre et le chocolat. Melanger cette préparation aux biscuits en miette. Avec un verre, étaler cette pâte au fond et le long des bords d'un moule à cake.
Mettre au four 5-10 minutes à 150°C, puis réserver.

Pendant ce temps, dans un grand saladier, verser les kiri, les petits suisse et le yaourt. Fouetter pour rendre tout ça crémeux. Puis ajouter les 2 oeufs entiers, un par un, en re-fouettant. Verser ensuite le sucre, fouetter. Ajouter les pépites de chocolat.
Faire fondre au bain marie les 40 grammes de chocolat noir restant (avec un peu d'eau ou de creme si besoin).

Verser la préparation de cheesecake dans le moule. Avec une cuillere, faire des rayures avec le chocolat fondu. Si vous êtes plus doué que moi, vous pouvez décorer joliment le desssus du cake...

Enfourner pour 40-45 minutes à 190°C.
Laisser refroidir entierement dans le four, porte fermée. Puis placer au réfrigérateur pour 24h à 48h (moi je ne résiste jamais, je goûte toujours un morceau au moment mettre au frigo^^).


# 78
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 639
Енаморада, щом е за чийзкейк  Wink. Сложих малко пояснения на преводача в скоби  Laughing

Продукти за една тортена форма

Бисквитена основа
150 г бисквити спекулос (виждала съм ги още изписани като "спекулациус")
20 г масло
40 г шоколад

Гарнитура
240г (или 12 бр) сиренца тип "кири" (това е един малко по-кремообразен и по-"мек" на вкус вариант на топените сиреца "Ла ваш ки ри")
2 бр сирена тип "пети суис" ("малък швейцарец", буквално - нещо като по-твърдо крема-сирене и с малко по-изразен сиренов вкус)
1 бр натурално пълномаслено кисело мляко (френските стандартни кофички са 125 г)
2 големи яйца
80 г захар
180 г натурален шоколад, натрошен на ситно
40 г натурален шоколад

Приготвяне на бисквитената основа: Бисквитите се слагат в найлонов плик и се натрошават. Маслото и шоколадът се разтопяват на водна баня. Смесват се с биксвитените трохи. С помощта на водна чаша основата се разстила на дъното и по стените на тортената форма. Слага се за 5-10 мин в предварително загрята на 150 градуса фурна и после се оставя настрани.

През това време, в голяма купа се разбиват сиренцата кири и пети суис до кремообразна консистенция. Едно по едно се добавят яйцата, като след всяко сместа се разбива добре. Прибавя се захарта, разбива се. Накрая се добавя ситно натрошения шоколад.
Останалите 40 г шоколад се разтопяват на водна баня, заедно с малко вода или течна сметана, ако е необходимо.

Крема за чийзкейка се изсипва в тортената форма. С помощта на лъжица се оформят райета по повърхността от разтопения шоколад. Ако сте по-способни от мен, може да украсите добре повърхността на кейка...

Пече се 40-45 минути на 190 градуса. Оставя се да изстине напълно във фурната при затворена врата. После се слага в хладилник за 24 до 48 часа (аз никога не устоявам и винаги опитвам едно парче когато го слагам в хладилника).

# 79
  • Мнения: 1 122
tarta mousse de nutella
http://www.petitchef.es/recetas/tarta-mousse-de-nutella-fid-145503
Момичета, някой може ли да преведе тази рецепта? Благодаря предварително.


Не можах да разбера на тази рецепта къде се слагат белтъците и пр. мляко не пише да има? newsm78

# 80
  • Мнения: 1 777
tarta mousse de nutella
http://www.petitchef.es/recetas/tarta-mousse-de-nutella-fid-145503
Момичета, някой може ли да преведе тази рецепта? Благодаря предварително.


Не можах да разбера на тази рецепта къде се слагат белтъците и пр. мляко не пише да има? newsm78

Крем Ванилия я е превела ,на предната страница.

Пропуснала е да напише къде се слагат белтъците,но сега като гледам втората снимка се вижда нещо като блат. newsm78

# 81
  • Мнения: 1 236

Не можах да разбера на тази рецепта къде се слагат белтъците и пр. мляко не пише да има? newsm78


 ooooh! Белтъците се разбиват и вмесват към сметаната. После тази смес се комбинира с нутелата.
Млякото не знам откъде дойде. Май само за разтваряне на желатина  Laughing
На картинката действително има блат, а в рецептата не е описан май  Thinking

Струва ми се че испанският вариянт е минал през преводача на гугъл. Оригиналният уебсайт е на английски, обаче не успях да намеря същата рецепта  Whistling

# 82
  • Мнения: 1 505
Кремче Ванилия ,аз намерих същата рецепта за муса от нутела и там пише,че няма рецепта за блата а може да се използва готов или бисквите какаови орео натрошени смесени със масло.
Роца ,много ти благодаря за превода,сега остава и да го спретна някой ден,а тези сирена определено ще ги заместя с нещо тукашно,дано се получи вкусно.

# 83
  • DE
  • Мнения: 971
matze, благодаря ти за труда, който си положила!
Направи ми впечатление, че в рецептата за крема между яйцата и желатина има още една съставка - 1 Lingura amidon ?
Ако не те затруднявам, може ли да преведеш и технологията на приготвяне, когато имаш свободно време?

За блата
Разбиват се белтъците сас захарта и студената вода.Добавя се един жълтак и се разбарква добре.
Добавя се крема на прах,брашното и бакпулвера.
Обарква се внимателно.Пе4е се на умерена фурна.
Оставя се да изтине.

За крема
Карамелизира се захарта на слаб огън внимава се да не изгори захарта.
Добавя се млякото,трите жълтъка и нишестето.
Добавя се горешт захарен сироп направен с 10-те лъжици захар и се бърка непрекаснато докато се сгъсти сместа.
Отстранява се от котлона и се прибавя размекнатия желатин.
Оставя се да изтине.
Прибавя се сметаната и разбитите три белтъка на пяна.
Слага се в хладилника.

Глазура
Карамелизира се кафявата захар и се прибавят маслото и сметаната.
Приготвя се и сиропа

Орентирвай се долу- горе по снимките кое след кое се приготвя.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, искам само да вметна нещо за Дънди кейка.


..................
150 гр,стафиди
150гр.коктеилни череши нарязани на ситно
100гр.бонбони(тези червените и зелените на снимката,не знам ка се казват на бг) ,но мисля че е нещо подобно на лимоновите ипортокаловите резенки
50гр.натрошени белени бадеми
............


Това което съм подчертала в оргиналната рецепта е микс от захаросани корички, а не бонбони

# 85
  • Мнения: 1 777
Момичета, искам само да вметна нещо за Дънди кейка.


..................
150 гр,стафиди
150гр.коктеилни череши нарязани на ситно
100гр.бонбони(тези червените и зелените на снимката,не знам ка се казват на бг) ,но мисля че е нещо подобно на лимоновите ипортокаловите резенки
50гр.натрошени белени бадеми
............



Това което съм подчертала в оргиналната рецепта е микс от захаросани корички, а не бонбони
Аз съм написала че е подобно на резенките,но не е точно захаросани корички (нищо че пише че е пиил). Simple Smile

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аз съм написала че е подобно на резенките,но не е точно захаросани корички (нищо че пише че е пиил). Simple Smile

Ок, няма да споря... но според мен и на сместа се вижда, че са захаросани корички  Peace

# 87
  • Мнения: 1 777
Аз също не споря. Hug
Даже със истински захаросани корички ,сигурно ще стане още по-вкусно. Simple Smile
Само ,че няма да има този ефект с червените парченца от черешките и зеления от тези захаросани корички.

# 88
  • Мнения: 1 236

Само ,че няма да има този ефект с червените парченца от черешките и зеления от тези захаросани корички.

Хамериканците нека си ползват бонбонки  Laughing В Европата пийл си е пийл, корички демек, захаросани. Това за кейка (тука му викаме "кекс със скъпоценни камъни", много прилича на Дънди-то, но Дънди-то не е шарено   chef ) Ярко зеленото е от "зелени череши", които са си коктейлни череши, но със зелена боя вътре (щото червените са с червена боя). Комбинацията която се ползва за този кейк е от зелени и червени череши, и лимонови корички с жълт цвят. Не е точно стандартния пийл, модерна измислица е (вероятно хамерикански саботаж на оригиналната рецепта  Laughing )

Зелени череши:

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аз също не споря. Hug
Даже със истински захаросани корички ,сигурно ще стане още по-вкусно. Simple Smile
Само ,че няма да има този ефект с червените парченца от черешките и зеления от тези захаросани корички.

Ами аз си мисля, че и зеленото са коктейлни череши.
Ако отвориш снимката, виж малко над надписа- има една бяла стафида а над нея е цитрусова кора Wink


Сори, че оспамих темата  Blush

Общи условия

Активация на акаунт