Не бебевалеж, а порой, имаме си Майчета безброй! N41

  • 13 769
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 94
Честито на Ваня за този разкошен бонбон   Peace Виках и нашия татко да я погледа, много сладичка Heart Eyes
Глъм, утре  и двете си имаме  рожденници и моят синковец ще празнува Heart Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 86
Честито на Ваня!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 2
Прекрасна е малката Мариана!

А QWERTY, ами да си честитим отсега да змейчетата и да си пожелаем да са ни живи и здрави и по още едно такова прекрасно!

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Добро утро!

Glum,QWERTYASD ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ РОЖДЕННИЦИТЕ,МНОГО ДА СЕ СЛУШАТЕ ВЗАИМНО,ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО И ВСИЧКО НАЙ-ХУБАВО!ВЕСЕЛ ПРАЗНИК!

ЧЕСТИТО И НА ВСИЧКИ МАМИ,КОИТО ВЕЧЕ СА ГУШНАЛИ СВОИТЕ РОЖБИ!ДА СТЕ ВСИЧКИ ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ Hug

# 34
  • Мнения: 79
Добро утро поспаланки  Hug
Само Рали е на линия  Hug, другите май са още по креватите, хайде ставайте кафе да пием  morning
Glum, QWERTYASD, да са ви живи и здрави рождениците, много да ви слушат и помагат с бебетата   bouquet

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Здравейте май4ета,абе ние си имаме ве4е много беб4ета Hug Hug Hugсилно гуш на вси4ки мами с бебоци и без бебоци  Joy Joy Joy 4естито на вси4ки които са се сдобили с рожби4ки докато съм отцъствала,да са ви живи и здарви де4ицата и бързо възстановяване на мамите  newsm51 newsm51 newsm51 Ние с Митко сме добре,папка си и си спинка детенцето,а мама малко по-малко се възстановява.Сега ще ка4а снимки да ни видите,колко сме Убави BlushДо скоро мили4ки и успех на мамите ,които още 4акат......

# 36
  • Мнения: 21
добро утро!Мерси за кафето Мадлена!
Ние с Жожо си слушаме музика на компютъра и се кокорчиме наоколо.през ноща се е будил само 2 пъти и сега не му се спи  Mr. Green
Делиана добре дошла!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 618
Добро утро и от мен!
Маги сега спи, след малко ще се храним и излизаме на разходка малко.
И аз имам май проблеми с кърменето и очаквам всички, който могат да изразят мнение. От два-три дни Маги когато суче от едната гърда започва бързо да се върти, да дърпа, да мрънка и да се сърди, все едно кърмата там е свършила. Когато вече съвсем започне да се дърпа я слагам на другата и там си засуква добре, чувам звучно да преглъща и накрая като се напапка сама пуска. След това пробвах да цедя-от въпросната гърда пуска само няколко капки, докато от другата мога да доизцедя още към 20мл. Възможно ли е едната гърда да има малко кърма и какво да правя? Да слагам само на другата ли? Или да редувам гърдите на кърмене?
Нямам търпение утре да отидем при педито и да измерим Маги, дано е наддала, че да се успокоя, че си хапва достатъчно.
На всички с повод днес-желая весел ден! На очакващите-пожелавам спокойствие и късмет  Wink

# 38
  • Мнения: 826
Добро утро МАЙчета! Имам честта да ви съобщя, че нашата сладурана Elfi4ka,вчера в 23.00 ч. е родила своя син Викторsmile3525Малкият победител е 2850 гр. и 48 см. Раждането му ми е едно от любимите -  протекло е експресно  Grinning, не е имало време за епидурална упойка. Crazy Приели са я в 9.30 ч. вечерта с 3 сантиметра разкритие, а в 23.00ч. се подала главичката на бебока... още в предродилна. Simple Smile
Има само един шев, както тя казва: "За красота" или още: "Абе все едно не съм раждала."
Кефи ме това момиче и това си е!
Hands Clap omm  Hands Clap

Елфичка, да ти е жив и здрав сина, роден на такава хубава дата (тайно, мъъъничко исках и мойта да се роди тагава)! Много радост и любов да ти дава, а късметът, щастието и успеха да присъстват винаги в неговия живот. Честито! baloni baloni baloni

# 39
  • Мнения: 79
Честити мъник на Елфичка, нека датата, на която е роден да го ориса като победител в живота  Heart Eyes, а мама бързо да се възстановява   bouquet

# 40
  • Мнения: 849
Честит Победител на мама Елфичка! Да расте голям и силен!!! И браво на мама - тя явно за това е родена, щом за втори път ражда нормално, лесно и без поражения. Евала! И както се казва - дай, Боже, всекиму.

Айла, много ти благодаря за бързия отговор. Ще ти пиша по-късно на лични.

Според вас колко бебоци ще имаме днес? Аз залагам на цифрата 3.  Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 5 247
ЧЕСТИТО НА ЕЛФИЧКА И НА ВАНЯ! БРАВО МОМИЧЕТА! ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ВИЕ И МАЛКИТЕ ВИ СЪКРОВИЩА!

Аз излизам днес на разходка....може да помогне....вече не ми се чака.

Целувки на всички!

# 42
  • Русе
  • Мнения: 343
Добро утро!
ЧЕСТИТО НА ЕЛФИЧКА И ВАНЯ! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ МАЛКИТЕ СЪКРОВИЩА И САМО РАДОСТ ДА ВИ НОСЯТ!!!

Glum, QWERTYASD, ЧЕСТИТИ РОЖДЕНИЦИ! ДА СА ВИ МНОГО ЗДРАВИ, ПОСЛУШНИ И НАЙ-ДОБРИ ПОМОЩНИЦИ!!!

deliana, ДОБРЕ ДОШЛИ! БЪРЗИЧКО ДА ВЛЕЗЕТЕ В РИТЪМ!

Дидочка, не съм много компетентна по въпросите с кърменето, но мисля, че ако по-често я слагаш на нази гърда ще стимулираш образуването на мляко. Предполагам, че няма проблем със запушни канали, защото не казваш да те боли. Дано скоро се включат знаещите мами!  Peace

Стискам палци на всички, които имат нужда!
Очакваме новини за нови бебчета!

Много хубав, слънчев ден!

# 43
  • София
  • Мнения: 94
Честит син на Елфичка  bouquet
Дидочка, в никакъв случай не спирай да предлагаш другата гърда. По-посветените предполагам ще се включат по-късно с някой съвет. И при мен го имаше този проблем просто защото зърното на лявата гърда ми е плоско и не знам по каква причина много ме болеше като сучеше от нея, голяма мъка беше. Полека лека я пропускахме лявата гърда и кърмата в нея намаля. То и сега съм в лек ужас как точно ще се кърмим от нея  Sick И те така

# 44
  • СТАНДАРТНО.
  • Мнения: 30
 Честито на всички родили майчета! Да са ви здрави дечицата и много, много да ви радват и слушкат  newsm51 smile3525
 Ние ще си се носим 2 в 1 до края на месеца, макар че трябва да съм планово секцио и не се знае точно кога ще е то.
 Чета, че някои бебчета имат силни колики. Мога да препоръчам един "бабин" метод, но изпитан с добър резултат  thumbsup. Сварете една супена лъжица овесени ядки в 150-200 ml вода и дайте на бебо да пие водичката. Само имайте предвид, че доста бързичко вкисва, та трябва често да се подменя.


Да не забравя да попитам мамите които вече са преживели секцио - нормално ли е от операцията да се подава крайче на конец, при условие, че външния шев вече е махнат?


 Първото ми раждане беше секцио, не са се подавали никакви конци. Според мен е добре да се обърнеш към лекаря, който е правил операцията, или този, който е смъквал конците, да те видят, да не би да е останала част от тях. Не се шашкай излишно  Hug пожелавам ти бързо възстановяване!  Hug

Дидочка, при баткото и аз бях така - едната гърда пускаше повече и по-лесно от другата. Моя съвет е да слагаш първо бебка на проблемната гърда, защото като са гладнички сучат по-настървено, така ще я изпразва и стимулира, а после я слагай и на другата, ако не й стига да си се нахрани добре. Аз така правех и имаше ефект. Успех!  Hug Hug

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 10:13 от kusmet4e

Общи условия

Активация на акаунт