Помощ: Селф-хелп семинарите помагат ли?

  • 2 280
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 160
Познавам няколко човека, които напълно се чалдисаха след такива семинари, но е възможно да са си го носили и селф- хелп-а само да ги е довършил. Знам ли. За такива проблеми си има психоаналитици, психотерапевти и няколко други вида, които не ми се изброяват.

# 16
  • Мнения: 24
Естествено че помагат....на организаторите да почиват често-често на Бахамите.

# 17
  • Мнения: 2 401
Ако ще е "селф- хелп", що ми е семинар, нали сама ще си помагам? Инаке ще е "семинар хелпс". Гадно звучи, обаче, вижте там за друго име някакво.

По филмите  самопомощ му викат.  Simple Smile
Има си купища книги  за самоусъвършенстване, по онлайн книжариците така им викат. Четеш и отбираш. Ходенето по таквиз организирани мероприятие може да бъде доста опасно за по-незапознатите с материята психология.  

# 18
  • Мнения: 3 916
Познавам няколко човека, които напълно се чалдисаха след такива семинари, но е възможно да са си го носили и селф- хелп-а само да ги е довършил. Знам ли. За такива проблеми си има психоаналитици, психотерапевти и няколко други вида, които не ми се изброяват.

А да! Ами и на мен ми се струва по добра идея това с психоалалитиците. Да лежа на диванче и да споделям. И някой да ми слуша глупостите. Но е много скъпо. Пък и нали казват, че в Б-я имало твърде малко хора, които са наистина психоаналитици каквито трябва да бъдат. Аз нищо не разбирам от тази материя. Психолог -психиатър - и двете неща ли могат да практикуват като психоаналитици?

А и в ДиС е пуснала женицата тема. Judy, ами популяризирането чрез форум  добре, ама после не трябва ли и пари да се изкарат?

# 19
  • Мнения: 24 467
Тъй де, ако има наръчник и си го закупя, ще се самоподпомагам. Ако ходя на семинар по- вероятно е да ме направлява някой. Та се впечатлявам от това наименование, независимо колко е употребявано.
Затова се абонирах за темата, дано се пейстне нещичко, та да си помогна, че съм на зор. То иначе съм си съвършена.
"...където ни учат как да обичаме себе си за да не ни дразнят толкова хората около нас и да живеем в хармония..."- туй не е ли вече старо?
Знам бе, знам че е като да те прегледа лекар по телефона или да ти дадат правна консултация във форум на сложен казус.  Laughing По- ведро по темата! Както писах лично аз съм съвършена, обичам се и не ме дразнят хората пък хармонията е второто ми аз.

# 20
  • Мнения: 3 916
дано се пейстне нещичко, та да си помогна, че съм на зор. То иначе съм си съвършена.

Кажи с какво да помагаме? Мъжът ти те бие? Свекито нещо? Някоя мазна колежка? 100 лева.  newsm78 Или много евтинко ти вземам. Ама то защото аз не съм специалист.

# 21
  • Мнения: 24 467
Ще помисля, трябва да има нещо, да му се невиди!
Виж, нуждая се от някой друг лев, ама то не е за семинар това.

# 22
  • Мнения: 4 841
Какви семинари, какви психоаналитици  #Crazy
Къде отиде добрата стара българска традиция "приятелко-съседка-кошче-за-душевни-отпадъци"?!? Къде отиват възпяните в литературата образи, нима загърбваме смисъла на думата "душеприказчик"?!?
Не се излагайте, да съхраним традициите си!

 bg

# 23
  • Мнения: 431
Стана ли време за петиция срещу селф-хелп семинарите?

# 24
  • Мнения: 24 467
Колебая се...

# 25
  • Мнения: 504
Малииии...
Изяли сте ги с парцалките тези от селф-хелпа Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи кой, как и защо организира този семинар. Има семинари, които се организират от квалифицирани терапевти или сериозни организации по определени програми.
 Като цяло съм доста подозрителна, защото е по-вероятно да ти говорят глупости и после... "РИКЛАМАААА" - за да има ефективност през почивката си купете книгата или диска, срещу 50 лева, например. И целта е да се направи някаква презентация на продукта, а не да се помогне на хората.
Като цяло не бих пренебрегнала работа по системи, подобни на анонимните алкохолици. Всъщност, много често се преписва от тях. За много хора има значение да се срещат с побратими по съдба.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 099
Искам само да отбележа, че 80% от всички тук имат нужда от семинари и биха се изненадали колко голяма е тя, ако само можеха да се доближат до проблемите си...

stefka.k, доста смело си се изФърлила с някои твърдения в тази тема. По-полечка, че ще ги стигнем американците скоро и ние по някои параграфи...

# 28
  • Мнения: 3 916
stefka.k, доста смело си се изФърлила с някои твърдения в тази тема. По-полечка, че ще ги стигнем американците скоро и ние по някои параграфи...
Може. По кои имаш предвид? иСФърлянето имам предвид? Че не ги отбирам? Е, те това ако е изхвърляне...

# 29
  • София
  • Мнения: 3 099
stefka.k, доста смело си се изФърлила с някои твърдения в тази тема. По-полечка, че ще ги стигнем американците скоро и ние по някои параграфи...
Може. По кои имаш предвид? иСФърлянето имам предвид? Че не ги отбирам? Е, те това ако е изхвърляне...

Американците са доста по-изтрещели, но поне са дисциплинирани преди тоталното късо. В БГ всички се правим на преуспели и психично здрави, та илюминацията ще е доста по-атрактивна! Онези поне не отричат нуждата от помощ...

Общи условия

Активация на акаунт