Помощ: Селф-хелп семинарите помагат ли?

  • 2 282
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24 467
Да, не бих посещавала точно такива семинари- и там, вероятно, някой ще се опитва да ме убеди, че всъщност имам определен проблем и да ми наложи как и защо е нужно да го реша.
Ако имам проблем определено си търся решение съвсем и наистина "селф", ако не мога да намеря си търся специалист, който ще ми го открие.
А дали ще приема темата сериозно или като някаква реклама или бъзикня- то си зависи от самата тема.  Laughing Сполай на авторката, ама ако мъжът й я подлудява, най- общо и неконкретно казано, то едва ли някой отвън ще да помогне.

# 31
  • Мнения: 1 921
Тя жената си е написала - обичайте себе си - хайде беж да се самообичате и да пуснете по 5 лева за съвета.

# 32
  • Мнения: 24 467
А, намерих го от ДИС същото:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=395982.0
Хубави нещица има и там.
"Каквото и да прави мъжа ми, просто ме подлудява! Дори когато прави привидно мили жестове или поема част от моите задължения, за да мога да си почина имам чувството, че го прави само за да ми натяква после колко в велик. Сигурна съм, че проблема е в мен и се чудех дали някой друг има неприятни случки в семейния/сгаджосания живот?"
Или някой разбра за какъв проблем иде точно реч? Да, на такъв семинар и проблем ще намерят и ще го решат, не се съмнявам.
Ще се самообичаме, Галя, до тук и аз това разбрах. Петте лева на кого? Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 3 099
Да, не бих посещавала точно такива семинари- и там, вероятно, някой ще се опитва да ме убеди, че всъщност имам определен проблем и да ми наложи как и защо е нужно да го реша.
Ако имам проблем определено си търся решение съвсем и наистина "селф", ....

Пишеш, колкото да не заспиш! ВЕРОЯТНО е да не стане така, по-ВЕРОЯТНО е сама да трябва да си дефинираш проблема, а съвсем сама е най-ВЕРОЯТНО да си задълбочиш конфликтите!

ПП. Брех, като вземете да гадаете и да правите заключения...

ПП1. Темата може и да е безсмислена, но коментарите са хипер неадекватни по принцип!

# 34
  • Мнения: 24 467
Дали е безсмислена темата- не пиша. Да коментирам писаното- имам право. Оценка на чужди коментари- не правя. Който каквито коментари си решил- такива си е направил, според както го е почувствал.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 099
По същество: не знам какво визира авторката като "Селф-хелп семинари" и не съм вникнала в личната и проблематиката, НО мога смело и от собствен опит да ви кажа, че има методи за работа в група, както и индивидуални, с които бихте могли да изследвате много житейски причинноследствени връзки.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 3 034
Към автора:
Не откривате топлата вода! Двойните регистрации с цел реклама бодат очите.
Не обиждайте потребителите ни!!!
Заключвам и двете ви теми.

Общи условия

Активация на акаунт