Контрацептиви или спирала след раждане?

  • 3 301
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554


 Ние сме си на презервативчета FlutterМного четах за спиралата и се отказах.Чети, има много информация и във форума, сама ще прецениш.

Уф...такава фобия ме гони от спукан презерватив, че не смея  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 44 122
zyzzzu - писах ти на лС, да не разводнявам..

# 17
  • Мнения: 240
Благодаря, получено е  Hug Пратих отговор  Peace

# 18
  • Мнения: 568
zyzzzu - писах ти на лС, да не разводнявам..

Благодаря, получено е  Hug Пратих отговор  Peace

Ами то се разводни-ако беше написан тук отговора можеше да е в полза на някой друг Peace

За презервативите скоро някой коментира не помня кой,че е като да лижеш сладолед през стъкло Simple Smile
И моята дилема е спирала или таблетки ,но май ще избера първото.

# 19
  • Мнения: 567
Аз също  пих хапчета  и бях доволна. А сега сме на презервативчета, че се кърмим още  Mr. Green Но сигурно пак ще си продължа с хапчета. Че нещо с тая спирала....

# 20
  • Мнения: 1 372
Със спирала съм след раждането и съм доволна. Нямам болезнени усещания и проблеми вече една година след поставянето й. Пробвах хапчета, но на мен не ми понасят - разширяват очните ми дъна и замрежват зрението ми. Иначе не смятам че от тях се напълнява или имат странични ефекти, защото в днешно време те са с много слабо концентрирани хормони.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 122
 ех, dena_klv - сбито - изследванията са кръвни(за урина не помня...може бисъщо се дава...беше преди повече от 2 години), правят се в определени дни спрямо цикъла, в определени часове, при определени условия...до колкото помня не трябва да си пил кафе например, със сигурност трябва да си чист от  разни хормонални хапчета в момента....
на мен ми пуснаха Prolactin, LH, FSH, Estradiol, Testosteron, Progesteron, до колкото помня имаше проблем съотношението на  LH и FSH...заради което съм щяла да си ги пия до менупаузата чак.... но  аз си имах проблем с кисти и по принцип цикъла ми винаги е бил безобразно нередовен и обилен.
Знам че още по-подробни се правят при затруднено забременяване, съмнения за стерилитет и разни други явни проблеми....ей така  превантивно не съм чувала някой да прави....иначе знам, че при изписване на противозачатъчни е хубаво да се пуснат основните хормони, за да се предпишат правилните хапчета...но това зависи от лекаря, много  просто изписват някой от слабите препарати, пък ако нещо не  бъде понесен...тогава евентуално....

така става ли Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 2 006
Не, от контрацептивите не се напълнява, нито ти поникват мустаци, нито брада.
С първото не съм съвсем съгласна. За две години употреба качих 6 кг без да променям начина си на хранене или движение. Пила съм Логест и Ясмин. Напълняването само по себе си беше неприятно, а като добавим раздразнителност, отекли крайници и зацапване през по-голямата част от месеца  ooooh! Сега ще пробвам със спирала как е.

П.П. И двата пъти хапчетата са ми изписвани от лекар (двама различни), единият път след изследвания.

# 23
  • Мнения: 1 900
Аз ползвах Мирена известно време. Доволна съм, но най-добре обсъди с АГ. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 064
На около 21-22год започнах да пия хапчета - отначало марвелон, после ми ги смениха с цилест (изписани от лекар, разбира се). Не само, че нямах проблеми, а напротив - даже ми се изравни тена, спрях да се опъпчвам преди цикъл и т.н. Спрях ги, когато решихме да си имаме бебе - забременях още първия месец, след като ги спрях.
После, когато спрях да кърмя сина ми, започнах да пия ясмин - изписаха ми ги, защото цилеста бил за по-млади жени, за след 30 не бил подходящ - с него първите 2-3 месеца имах зацапване в средата на цикъла, но било нормално, друго нищо не се промени - сранични ефекти и дефекти нямаше.
Когато решихме да си имаме второ дете го спрях, обаче този път ми отне 4 месеца, за да забременея - не казвам, че е от хапчетата, но е възможно да е остатъчно действие на хормоните.
Сега пак мисля да мина на хапчета, след като спра да кърмя, разбира се, а и естествено - изписани от лекар

# 25
  • София
  • Мнения: 44 122
mama_na_misho- мен лично доктора специално ме предупредди когато правя почивки(аз правя по 1 месец на 6 или 12 месеца) да се пазим двойно, защото веднага след хапчета се забременявало мн лесно...нищо не спомена за остатъчно действие...

# 26
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз също пия хапчета и сега, и преди да забременея (не само за предпазване от бременност). Не съм забелязала странични ефекти слава богу. Забременях още първия месец след спирането им. Laughing
Към спиралите съм резервирана и не бих сложила, поне засега.

# 27
  • Мнения: 240
Аз не знам кое е по- вярно- по- лесно се забременява след прием на таблетки или обратното. И моят гинеколог ме е предупреждавал да внимавам, но четох в някакво списание, че след прием на противозачатъчни хапчета е нормално да не забременееш дори 9 месеца, т.е. ставало по- трудно. Лично аз ги спрях, когато решихме да правим бебе, пазихме се един месец за всеки случай и веднага забременях. Може би е индивидуално  Peace

# 28
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
И аз много мислих по този въпрос и се срях на спирала.Ще я сложа след няколко дни.

# 29
  • Мнения: 2 013
Купих си Ясмин както ми предписа гинеколкога ми,но не се решавам да ги започна.Много ме притесняват страничните ефекти.
А пък спирала никога не бих си поставила.

Общи условия

Активация на акаунт