Контрацептиви или спирала след раждане?

  • 3 304
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 064
mama_na_misho- мен лично доктора специално ме предупредди когато правя почивки(аз правя по 1 месец на 6 или 12 месеца) да се пазим двойно, защото веднага след хапчета се забременявало мн лесно...нищо не спомена за остатъчно действие...
Ми всъщност май има 2 теории - едната, че след спиране на противозачатъчните се забременявало много лесно, защото хормоните, които подтискаш нещо се активирали - лаик съм, не мога да обясня защо...при мен това стана с първото дете - спрях ги и забременях веднага, дори нямах междинен цикъл  Peace Тогава гинекологът ми ми ги обяснява нещата, но така или иначе резултата беше на лице и не задълбахме в подробности

С второто дете, обаче, след като не можах да забременея 3 месеца новият ми гинеколог ми обясни обратната версия  Rolling Eyes да не се притеснявам, било нормално след продължителен прием на контрацептиви организмът да продължава да го кара "по инерция", въпросното "остатъчно действие" са негови думи  Thinking Тогава четвъртия месец от опитите си правих тестове за овулация (по схема) и взех, че забременях...

Явно всичко е много индивидуално...

# 31
  • София
  • Мнения: 44 122
хм...може би има зависимост и колко време преди това са приемани и дали и на колко често са правени почивки....

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
да, вероятно...аз почивки не съм правила  Peace

# 33
  • плевен
  • Мнения: 644
На мен гинеколожката ми каза  че най-добре е презервативи,всичко останало е вредно по една или друга причина  Peace

# 34
  • Мнения: 240
Не мога да твърдя със сигурност, но аз близо 4 години пих таблетки и нямам никакви оплаквания.♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣ , според мен няма от какво да се притесняваш, в крайна сметка винаги можеш да ги спреш или смениш ако ти влияят зле. А за Ясмин съм чувала, че са едни от най- добрите. Аз пиех Цилест, доволна съм и пак ще ги започна.  Peace

# 35
  • Мнения: 2 013
Не мога да твърдя със сигурност, но аз близо 4 години пих таблетки и нямам никакви оплаквания.♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣ , според мен няма от какво да се притесняваш, в крайна сметка винаги можеш да ги спреш или смениш ако ти влияят зле. А за Ясмин съм чувала, че са едни от най- добрите. Аз пиех Цилест, доволна съм и пак ще ги започна.  Peace

Разбира се,че мога да ги спра,ако не ми се отразяват добре.Но нали всички казват,че след спирането им много лесно се забременявало... Crazy

# 36
  • София
  • Мнения: 44 122
и какво...1 месец ще се пазите повече ако ги спреш....какво толкова...не е за цял живот....

# 37
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Преди да забременея пиех хапчета, след като родих нямах колебания - пак противозачатъчни Peace

# 38
  • Мнения: 9 441
Не съм привърженк на спиралите.Предпочитанията ми са към противозатачатните.

# 39
  • София
  • Мнения: 12 554
На мен гинеколожката ми каза  че най-добре е презервативи,всичко останало е вредно по една или друга причина  Peace

И презервативите са вредни - особено, ако си алергичен  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 169
На мен ми отне 6 месеца да забременея след като спрях хапчетата. На моя близка 8 год. по- млада от мен и отне 9 месеца. И аз и тя пиехме Ясмин. Тук докторите твърдят, че при някои организми има остатъчно действие, при други не. Лепенки съм ползвала, но смятам, че с тях не се дозира хормона и се пренатрупва, което води до някои странични ефекти.
За жени до 30 също има 3 месечни инжекции, които те предпазват 3 пълни месеца, съответно и цикъла е на всеки 3 месеца. Не се препоръчва над 30 заради доказана пряка зависимост с остеопороза в по- късна възраст. Това е инфо директно от докторката ми.

Дори скоро чух за 6 месечни инжекции  Shocked

Това също се ползва много, но нямам никакво наблюдение. Ще се радвам, ако някой го е ползвал да сподели: http://www.nuvaring.com/Consumer/index.asp.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 508
Не знам за спиралата, но контрацептивите така ми объркаха хормоните и целия организъм, че никога повече няма да посегна към тях.

# 42
  • Мнения: 6 004
таблетки и нямах страничми ефекти

# 43
  • Мнения: 240
♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣ , да и аз по- скоро съм на това мнение, защото и с мен така стана- не сме чакали дълго, забременях след 1 месец. Но ти и да ги спреш,и въобще да не ги почваш, така или иначе ще трябва да се предпазваш по някакъв начин, освен ако не планираш бебе, така че е все едно дали с таблетки, презервативи, спирала и т.н. Според мен ги пробвай, пий ги известно време, а ако не ти понесат ги спри и се пазете по друг начин. Мисля си, че ще си ОК с тях, но все пак опитай  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 3 524
аз лично ползвам противозачатъчни таблети и не са ми дали странични ефекти.
поне не и тези от които се "повлиях".
затова и идеята е да ти се предпишат от лекар след като те е прегледал, което се отнася до каквито и да е други средства Peace

Общи условия

Активация на акаунт