Северното Черноморие – какво да гледам?

  • 61 707
  • 323
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 047
Благодаря за милите думи.
С голям ентусиазъм тръгваме, ще пишем като се върнем.

# 151
  • Мнения: 2 274
Благодаря за милите думи.
С голям ентусиазъм тръгваме, ще пишем като се върнем.
Весело изкарване! Ние тръгваме в събота. Дано не вали, че ще ни се обърка почивката  Peace!

# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
И ние тръгваме в събота...

# 153
  • Мнения: X
Здравейте, аз пък пиша вече от къмпинг Добруджа /след като ни тресна сутринта земетръса/.
Карам накратко:

- имахме уговорка за къмпинг Елисейна. Тотално разочарование. Снимките в сайта, който дадох преди да тръгнем, са на 2-те ремонтирани бунгала. Има още 2, които са оправени, всичко останало е ужас. Стари, олющени, няма налягане на топлата вода сутрин и вечер. Две сутрини не мога да си измия детето като се наака. Стаите са тесни, банята е тоалетна с душ /поне в нашето бунгало, на което беше ударена само една боя/. Гледката наоколо е изоставени бунгала, макар и извън Елисейна, но на нас ни се стори гадно. Има един бар, в който обслужването е странно - според настроението на келнерката. Веднъж може да не ти отговори на "добър ден", другият път може и да е любезна. Сутрин отваря в 10,30 - ако някой е зорлия за кафе, ще чака. Има семейства с деца, много приятни са хората, тихо е. Е, изключвам една компания, която се появи снощи и пуснаха от джипа народни песни, но поне в 23:00 приключиха. Слава богу, освободи се едно от бунгалата Панорама и сега сме на хлад, гледаме морето и съм направо щастлива. Вчера мислехме да се прибираме в София, защото никъде из къмпинга нямаше свободни места, а нямаше как да изтърпя мизерната гледка по цял ден / с малко дете ходим на плаж рано сутрин и вечер/.

В Панорама не е никак лукс - обзавеждането е хепи соц, но поне стаята и банята са широки и гледката е наистина невероятна. Плажът е прекрасен - малко хора, водата е топла, пространство и въздух. Няма как да намериш подобно нещо по Южното Черноморие.

Не мога да разбера защо в този къмпинг има толкова изоставени бунгала. Като казвам изоставени, имам предвид празни, изпотрошени и изоставени.

Снощи бяхме в Лазур. Облагородено, зелена трева, цветя - на фона на разрухата наоколо е супер. Срещу него има изоставени, призрачни бунгала. Хората са много любезни, обслужването е супер, порциите големи. Рибата беше кофти, но аз като не разбирам и поръчвам граца, която е малко по-голяма и по-скъпа цаца, си е за моя сметка. Има люлки и за децата е много приятно.   

За Крапец да кажа. Ужасно село в привкус на море. Разбирай, с мирис на мърша, заради която се сещаш, че има море. Пет улици и в края има скали под които има пясък и вода. Плаж няма.  Има хубави вили с басейнчета, но не мога да разбера къде е удоволоствието да отидеш на село и да не можеш да отидеш на плаж, защото такъв реално в това село няма. А, има един много сладък хотел Яница - прекрасен басейн, почти до морето, кръчма в дворчето, уютно е. Но миризмата беше чутовна. 

Вчера обиколихме Крапец и Шабла, за да търсим нещо друго.
Ще пусна снимки от блога, за да има повече материал. Но сега отивам на плаж.

# 154
  • Мнения: 1 209
След колебание, Резово или другата крайност- на север, накрая е решено.

Hug Много се радвам на такова актуално инфо, но и съм обезпокоена, пътуваме на 21 за една от вилите с басейни до Топола между Балчик и Каварна.  Надявам се да не се "минем". Именно заради евентуалната мизерия се решихме на този по-скъп вариант с вилата и в4ера капарирах.  С бебе и детенце сме, та поне да имаме удобства.

Моля те Малко мишленце, напиши по-късно къде там има хубави плажове с плитки води (особено фрии, пусти и красиви).

Нашето ежедневие там се о4ертава сутрин на плаж, следобяд басейн , надве4ер разходка из околностите с колите и пеша.

Как бе земетръса?

# 155
  • Мнения: 3 219
Мишленце, има плаж на Крапец, не знам къде сте ходили, трябвало е в посока къмпинга да тръгнете. Бяхме преди две седмици и пак ще ходим. Обаче плажа е неохраняем. Ето една снимка, вижда се на задна линия. Закриила съм човека, че не знам дали ще е съгласен да го изтипосам тука. Ние се бяхме паркирали по-към  скалите, понеже вечерта мъжете ловиха риба, а любителите като тях са там, но нататък към Румънско има много дълъг плаж, доколкото знам. В селото аз не съм ходила, минахме пътьом, може и да мирише на мърша Mr. Green. Да не би от блатата да мирише така Thinking. Затова и вечер има много комари на брега на морето, при все, че няма дървета съвсем наблизо.

# 156
  • Мнения: X
harmony_broken, между Балчик и Каварна нямам идея къде има хубави плажове. Странното на пътя по Северното Черноморие е, че не виждаш директно морето. Можеш да видиш прекрасната плодородна земя, вятърните генератори, но морето - не. Все пак, ако ви се пътува до Шабла, плажът е прекрасен. Има хора, но на 3 км. плаж около 100 души не се забелязват.  Grinning

За вариант по-скъпо е добре, но зависи какво търсите. Ние не се интересувахме от цената, защото търсим спокойствие, не ниски цени. Въпросът е, че тук луксозни места няма. Заради това и няма хора, де.  Grinning Тук важни са гледката, тишината, липсата на строежи, тълпи, дискотеки и всякакви "екстри" на цивилизацията. Като гледах сайта на Крапец, вилите бяха прекрасни и имаше и по 100лв. на вечер. Факт - прекрасни са, но са в село, което на мен никак не ми хареса. Усещането ми беше, че съм си на моето село и ако си сложа един басейн в двора и ми мирише гадно, ще постигна атмосферата. Но, споко - Балчик и Каварна са все още цивилизация, така че едва ли ще сбъркате.

МерСедес, сигурно има хубав плаж в Крапец, просто ние не успяхме да стигнем до него. Изобщо, преминаването през цялото село ми се стори неприятно. НО... не вземайте моето мнение предвид - не обикаляхме много, бяхме афектирани от мизерията в Елисейна, планирахме да се връщаме в София, така че всяко нещо под 3 звезди би ми се видяло гадно.  Peace

# 157
  • Мнения: 1 209
Мерси и ние тъкмо търсим спокойно море , за лукса не знам, не дуържа на него, но нека не сме на палатака, 4е сме с бебе Според снимките вилата, изглеждаше прекрасно и това ми стигна да капарирам . Става дума за частно селище 10 тина къщи, предимно 4ужденци , охрана, мин. басейн  и т.н.

Не е до Крапец точно, тръгваме малко на сляпо, никой от тайфата не годил в разумна възраст . детството не броим. При4ината да търсим фрий плаж е да избегнем капан4етата и музинките да сме само ние   Mr. Green. Но ако е по-лош от концесионирания, рабира се - ще сменим. Нато4ила съм се да полегна и на Бялата лагуна , която знам само по снимки.

Аз и на село с басейн съм навитак, щото си нямам.  Гадното на риба  ли вони или на добитък?

И ние водим рибар с нас, затова ще посетим и някое езеро.

# 158
  • Мнения: 1 517
Абе хора, да си сложите по една табелка с никовете или поне с надпис БГ-МАММА   Mr. Green
Да се намерим по-лесно.

# 159
  • Мнения: 2 274
Аз ако знаеш как се надявах плажните топки с логото на Ла Лече Лига да са готови преди морето, че да се разпознаваме, ама не би Sad!

# 160
  • Мнения: 1 047
Аз ако знаеш как се надявах плажните топки с логото на Ла Лече Лига да са готови преди морето, че да се разпознаваме, ама не би Sad!
Какви са тези топки, бе?

# 161
  • Мнения: 2 274
Аз ако знаеш как се надявах плажните топки с логото на Ла Лече Лига да са готови преди морето, че да се разпознаваме, ама не би Sad!
Какви са тези топки, бе?
Надуваеми, сини и с логото на ЛЛЛ  Mr. Green! Запазено за кърмачки  Wink и екс такива  Joy!

# 162
  • Мнения: 1 047
Надуваеми, сини и с логото на ЛЛЛ  Mr. Green! Запазено за кърмачки  Wink и екс такива  Joy!
С нарисувани цици, нали?

# 163
  • Мнения: 198
Къде са хубавите плажове от балчик до границата?

# 164
  • София
  • Мнения: 4 253
Всеки има различни критерии за хубав плаж.
За малки деца препоръчвам "Болата" до нос Калиакра - закътан залив и плитко и "Русалка". За тези, които търсят пълното спокойствие - 6-километровия шабленски плаж

Общи условия

Активация на акаунт