Северното Черноморие – какво да гледам?

  • 61 705
  • 323
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 517
Ееее, завиждам ви, ама много  Grinning

# 181
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Хайде и то мен снимка на прекрасен безлюден плаж по нашето северно черноморие (на 15тина км от Варна). Добре че все още има такива места  Heart Eyes

# 182
  • Мнения: 2 677
Крепостта на Кариакра  Peace

Ето това е място, което наистина трябва да се види!  Hug

# 183
  • Мнения: 1 159
Най-сетне дойде и моят звезден миг!И тази година във фирмата я сколасахме чак сега.Излизаме в отпуск в петък.Потегляме за Българево в събота(29.08.)рано сутринта.Надявам се поне 2 плажа да направим,за отбий номер.Пък и на 03.09. трябва да сме в Търново.Пет дни спокойствие,много сън,разходки,това чакам аз с огромно нетърпение!
Мишленце,радвам се,че ти е харесало северното Черноморие! HugМного точно си описала атмосферата,браво!

# 184
  • Мнения: 1 517
Лу, къде е това от снимката?

# 185
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Филаделфия, ще се опитам да обясня, макар че хич ме няма в тая област.

От Варна по пътя към Бургас е посоката. Малко преди село Близнаци, се завива наляво по един безлюден път, който въври между бивши лозя, сега запустели. След-2-3 километра, пътят си става черен и карането е леко сложно. Стига се до голям портал на военните (те са заградили част от района). Там се оставя колата.

Има обаче обиколна пътечка, от която се открива приказна гледка и води към този плаж, но е доста стръмна. Самият плаж се казва Света Марина. След него е Родни Балкани, който съм чувала, че е божествен, но там няма как да се отиде, военните са заградили всичко.

Дано съм те ориентирала. Laughing

# 186
  • Мнения: 1 517
Горе-долу...ако тръгнем и милото не получи нервна криза  Mr. Green (понеже мрази да търси място без да знае пътя), ще го намерим.
В началото си помислих, че е на север от Варна.

# 187
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ами трябва си яко оглеждане, с нас беше човек, който е ходил и така се оправихме.

Ако ти трябва по-подробно описание, кажи  Laughing

# 188
# 189
  • Мнения: 1 209
Ние следобяд си кацнахме обратно след 10 дни на море. Изкарахме много хубаво. Прилагам малобройни симки, за да не дразня завърналите се или незаминалите. Simple Smile
http://margobb.multiply.com/photos/album/31#
Бяхме на Тузлата под къмпинг "Топола", до Вила "Романа", на една плюнка от Бялата лагуна. Разходихме се на плаж от Дуранкулак надолу до Балчик. Много ми хареса. Имахме си малък не ососбено натоварен и цивилизован плаж под носа,в комплект с 2 прекрасни диви плажа с истински къмпингари , дето само им завиждам ама нямам кураж, за да съм като тях. Обиколихме и плитката лагуна до фара на Шабла, където бе зашеметително красиво, и ветровития плаж на Дуранкулак , но там имаше големи вълни. Мотахме се из Блачик, Кваварна и Калиакра за малко културна програма  Mr. Green, и мога само да кажа, че искам още поне 10 дни.
На удобства и глезотии се наслаждавахме всякакви, но и на собственоръчно уловени скариди, риба и рапани. Една много добра кръчма ни бе под носа и още ми мирише на рибена супа и пресни миди с мастика .

# 190
  • София
  • Мнения: 308
harmony_broken, наистина сте си изкарали страхотно, а снимките са супер.  Peace
Къде точно бяхте отседнали?

# 191
  • Мнения: 1 209
Бяхме отседнали в един комплекс английски вили на Тузлата, под къмпинг Топола, непосредствено до вила Романа над плажа. Нямат сайт за съжаление.

# 192
  • Мнения: 706
http://bg.netlog.com/antoniagardewa/photo/setid=17600
ето малко снимки от Аладжа манастир ,правени миналият уикенд.те едвали ще решат спора засужава ли си или не ,но тези ,които още не са го посетили ,могат да си преценят .
моето мнение е ,че " нашите си "/русенски Ивановски скални църкви и Басарбовският манастир  са много по-съхранени и по- има какво да се види  във всяко едно отношение .
 за да не бъда обвинена в местен шовинизъм ,при възможност ще кача снимки от Басарбовският манастир,правени този уикенд.

Аладжа манастир възприех по-скоро като природен феномен ,красиво е -спор няма. а и е разработена туристическа атракция -идваха автобус ,след автобус ,вход -5 лв.
като цяло, 5 дневната ни разходка по Северното Черноморие ме спечели за пореден път :дива природа ,девствени плажове ,спокойствие ...
...изключая шир-потребата на Албена Wink

# 193
  • Мнения: 1 209
Да повдигна и тази година темата за Северното черноморие , че не открих такава  Simple Smile


Понастоящем ме вълнува какво е времето и каква е Т на водата след 15 юни. Обхванала ме е една щръклица отсега.

# 194
  • Мнения: 2 274
Да повдигна и тази година темата за Северното черноморие , че не открих такава  Simple Smile


Понастоящем ме вълнува какво е времето и каква е Т на водата след 15 юни. Обхванала ме е една щръклица отсега.
За след 15 юли и август мога да ти кажа, че водата е супер, но как ще е втората половина на юни - не знам. Предполагам, че ще е по-хладничка отколкото на юг с поне 1-2 градуса.

Общи условия

Активация на акаунт