Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
За съжаление, инцидент може да се случи дори и най-обезопасеното място за игра. Някои ситуации просто не могат да се предвидят. Даже и да са присъствали родителите, то едва ли ще ги пуснат на батута или на надуваемата пързалка да подскачат заедно с децата си и да ги държат за ръка.
Лошо е пострадало детето, но не виждам от кого и каква отговорност може да се търси.
Вече в няколко теми пиша - единственото безопасно място е до мама на пейката. Защото, дори и да ходят бавно по земята, пак могат да се спънат, да паднат и да се наранят. И тогава кой е виновен?

Съжалявам за случилото се, но и аз съм на това мнение. Защото ми се е случвало, докато децата ми бяха на 1 г., едната да направи салто от дивана (до нея седяхме аз, майка ми и баба ми - резултатът беше разбита устна и половин надуто и посинено лице. Peace

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дано детенцето да се оправи  Praynig

Ама как може да падне от показаната пързалка? Паднало е все едно "зад борда" ли? Това означава, че е било бутнато... Каките, който гледат къде са били...
Или са се спуснали много деца и са смачкали пострадалаата Ивана?
Не мога да си обясня, как се е стигнало до този инцидент, като виждам съоръжението...  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 967
Дано детенцето да се оправи бързо  Sad

На този случай трябва да се даде гласност според мен, още повече - явно не е първият. Мнението ми се покрива напълно с това на Франческа Салиери.

# 18
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
За съжаление, инцидент може да се случи дори и най-обезопасеното място за игра. Някои ситуации просто не могат да се предвидят. Даже и да са присъствали родителите, то едва ли ще ги пуснат на батута или на надуваемата пързалка да подскачат заедно с децата си и да ги държат за ръка.
Лошо е пострадало детето, но не виждам от кого и каква отговорност може да се търси.
Вече в няколко теми пиша - единственото безопасно място е до мама на пейката. Защото, дори и да ходят бавно по земята, пак могат да се спънат, да паднат и да се наранят. И тогава кой е виновен?

Съжалявам за случилото се, но и аз съм на това мнение. Защото ми се е случвало, докато децата ми бяха на 1 г., едната да направи салто от дивана (до нея седяхме аз, майка ми и баба ми - резултатът беше разбита устна и половин надуто и посинено лице. Peace
Съжалявам, но не мога да се съглася с вас. В случая са виновни тези, които са назначени там, с цел да следят играта и да въдворяват ред, за да не се стига до инциденти. Съвсем различно е, ако детето падне от дивана, но в този случай най-вероятно е имало повече от допустимото деца, които са се сбутали ( което е съвсем нормално за тях) и момиченцето е пострадало, но възрастните са за това, за да предвиждат евентуалните опасности и въведат прости правила - например децата да се спускат едно след друго, да чакат на опашката в редичка и да не се бутат, да ги пускат на групи по няколко и т.н.

# 19
  • Мнения: 100
Желая бързо възстановяване на детенцето. PraynigИ все пак някой трябва да бъде отговорен за тези деца.Би трябвало това да е персонала работещ там.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Дано детето се възстанови бързо. Освен, ако майката не е подписала онази специална декларация, която служителите на Патиланци понякога дават, че не носят отговорност за детето - тогава да пусне жалба.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
бързо възстановяване на детенцето!
не съм съгласна,че не трябва да се търси отговорност.
някой все би трябвало да обезопаси съораженията и да наблюдава децата.
да,и моят син падна от 1,5 -2 метра от дивана вкъщи,но аз бях в тоалетната.ако бях до него нямаше да позволя да се катери така прав без да се държи.и нямаше да падне.
така че при по-малки деца,а и при не чак толкова малки,винаги трябва да има възрастен,който да ги гледа.инциденти винаги могат да станат,вярно е.но не може и нищо да не се прави.
прекалява се с това "децата да се оправят сами", "всичко може да стане,затова никой не носи отговорност".не е така.

# 22
  • Мнения: 299
Ами всъщност Патиланци е доста известен в Пирогов . И моя племенник там си счупи ръка. 

# 23
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На батута в близката ни градинка има табела, че отговорност за децата носят родителите. Но майките и бащите могат да седят там, при децата си и да наблюдават пряко какво се случва.
При положение, че възрастен не се допуска до съоръжението, при инциденти са отговорни хората, които го стопанисват - собственици и персонал.

# 24
  • вкъщи
  • Мнения: 704
дано детето се оправи по скоро аз моите не ги пускам

# 25
Искренно съжалявам за случилото се с детенцето преди месец и малко, но е крайно време родителите да разберат, че ДРК "Патиланци" е най-ужасното място за децата ни! Случвали са се всякакви инциденти (хигиената е на плачевно ниво-бълхи,мравки и всякакви гадни буболечки са постоянно там). Ужасно отношение и пр. подобни обичайни за тях неща. Дано родителите на това мило същество да намерят най-добрия начин да накарат Патиланци да си платят за безобразието и лошото внимание.

Общи условия

Активация на акаунт