как да постъпя?

  • 3 071
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Да де, то с "удар в корема и изкаран въздух" се поставя или началото на недопустимо поведение или просто някой е имал късмет, че не се е случило нещо по- лошо. То и при катастрофите не при всяка се стига до смъртен случай или нараняване, но джигитският начин на каране няма нищо общо с опитния шофьорлък. Няма значение, че за първи път е инцидентът на авторката на темата, от огромно значение е, че това не е прецедент за самия побойник, това е важното, неговото поведение.
На кое дете да се даде шанс да справи? На битото? Едва ли. По- скоро да се даде шанс на агресора да се коригира, което с мълчание не става.

# 16
  • Мнения: 310
Джуди, съгласна съм с теб  Peace

Някой ,си твоите спомени са от друго време, а сега агресията е огромна.

И в този случай авторката беше написала, че всички са вдигнали ръце от това дете, а то е само на 9г.  За това трябва да се взимат мерки навреме да не се стига до по-лоши последици.

Димма  Hug поздравления, че не си останала безучастна и си предприела нещо.

Ако не се обръща внимание децата си мислят, че могат да правят каквото си искат и няма да има последствия за тях. И какво става после ......

# 17
  • Мнения: 934
Според мен не става дума за истински побой.
Не можеш да знаеш това, без да си присъствал и да си запознат със ситуацията.
Може и да е било резултат на обикновено боричкане, а може и да е било отявлена агресия.
Според мен срещу такова поведение трябва да се вземат мерки, независимо дали е почнало като невинна игра или не. Трябва ли да се стига до тежки телесни повреди, за да направи някой нещо?

# 18
  • София
  • Мнения: 224
От учители и ученици разбрах, че "побойникът" не за първи път ще "ходи" при Директора. Но както практиката показва - какво от това. Доколкото знам родителите му са разделени и той живее с баща си. Баща му твърдо го защитава, в което няма нищо лошо, но след толкова посещения при Директора май е време да започне и да си задава някои въпроси.

# 19
  • София
  • Мнения: 11 711

Всички ме оборвате с примери за ТЕЖКИ случаи на насилие - обърната маса върху нечия глава, тежко пострадало след побой дете... А в нашия случай ставаше дума за удар в корема и изкаран въздух.Това е съвсем елементарно въздействие (може да стане и от удар с топка и от падане и от какво ли не).  Такива неща са си ежедневие в началното училище по мои спомени. После се установява йерархия и нещата минават. Тежките случаи на побой по правило се появяват по-късно. Освен това разбирам, че другото дете не тормози целенасочено сина на колежката и инцидентът С НЕЙНОТО дете е за пръв път. Просто моето мнение е, че при пръв инцидент без последици да се ходи при директори е малко проява на "майка орлица". А какво мисли таткото на детето? Ако нещата загрубеят е естествено да се потърси решение, но не е ли по-добре първо да се даде шанс на детето само да се справи?

Защо ли ми звучиш като бащата на въпросното агресивно дете? newsm78

# 20

Защо ли ми звучиш като бащата на въпросното агресивно дете? newsm78

Ти майка ли си или Шерлок Холмс? Как успя така лесно да ме разконспирираш? Пък аз си мислех, че никой няма да се сети.

# 21
  • София
  • Мнения: 224
Здравейте!
Получих отговор. На "побойника" ще бъде отправено наказание "забележка" пред цялото училище. Дано това да помогне, но класната  му не вярва.
Добре, че идва Голямата ваканция!
А пък на есен: нова година - нов късмет....

# 22
  • Мнения: 5 173
Поне си получила някакъв отговор, което би трябвало да се смята за добре.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт