ИЗРАЕЛ 37

  • 15 169
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 232
Ще чиня утре панагюрски тутманик със сирене. Та да питам туй мое ли с бабата да го броим за Вашия млечен празник (ще го направя нали във ваша чест, ама ще си го ядем ние тука). А да ще го ядем с кисело мляко, щото внучката напоследък я е прихванало с това кисело мляко та го яде и за първо и за второ и за трето.

Айде па ако сколасам някой път ще ви разправям и за тая маймунка.

Апропо Тигъра някой да го е чувал да ръмжи скоро, някъде се загуби.

Ааааа... сетих се аз. Борянкееееееееееееййййййййййййййй ма забравих да ти честитя аз нали, че постъпваш във втори клас бе. Ама ся доколкото разбрах имаш там нали тежка програма та аре друг път ще ми разправяш за твоите учебни подвизи, че взеха да ми липсват.
Блазе и на бабата Crossing ArmsМечта ми беше мъж,който да готви,ама нъцки Mr. Green

# 241
  • T"A
  • Мнения: 2 515
 Mr. Green При мен и баща ми, и свекър ми готвят вкъщи. До определена възраст си мислих, че това е мъжката работа в семейството... за това ме влече готвенето може би  Whistling Но моят мъж не е взел пример от баща си...

На мен не ми липсва българската телевизия, чета новините в Интернет. Първите години ми изпращаха някои предавания на диск (пусках си ги на компютъра), но постепенно и това отпадна  Peace Единствено, когато чета за новите български филми, ми се иска да ги видя, трябва да проверя защо не ни провървя с българските торенти, защото иначе няма как да си ги сваля  Confused

# 242
  • Мнения: 1 410
Цитат
Мечта ми беше мъж,който да готви,ама нъцки
Наина,моя ,първия мъж готвеше,щом съм го сменила ,значи не е много добре .....бях много подтисната в кухнята и нямах никакво самочувствие като домакиня....

Ще пиша по-късно,че Миши стана рано и докато аз цъкам и четя ,сякаш Атила и армията му са минали през хола.....а домашната прислужница е в отписк..... Mr. Green

# 243
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Приготвяте ли се за празника  Mr. Green
В къщи както съм казвала хиляди пъти готви мъжо,но когато поиска мусака,пълнени чушки и супи аз съм човека  Mr. Green Тъкмо спретнах мусакичка сега,по-късно ще направя палачинки и имам кремчета на д-р Йоткер и съм готова (всичко съдържа мляко)  Peace
Днес карах новия тустус-голям и силен...Бая се припотих ,но беше приятно  Grinning Оставихме стария да се продава... Аз повече си харесвам стария,че е практичен и малък ама ...мъжо каза нов  Naughty
Котката се научи да дърпа мрежата и излиза навън  Tired Почнахме да я пускаме да се разхожда,голям ужас изживявам  Cry Сега пак е навън  Sad ако се случи нещо...незнам какво ще правя  Sad

Хубав ден ви желая  Hug

Хех Кукула си изяде шамарите навън от някаква улична котка и сега спи тихо до мен Grinning

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 14:57 от Boryana

# 244
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Приготвяме се  Mr. Green Накупих сума ти сирена, даже не съм решила какво ще готвя с тях, ама да има, че утре няма да има отворен магазин, а после шабат и се събират неработни дни...

Освен това взех мъдро решение за празничния обяд утре - таратор и постни лозови сърмички, много се връзва за Шавуот  Mr. Green Само трябва да помисля и за нещо тестено и сме уредени  Grinning

И една гениална постъпка от моя страна  Mr. Green - купих хладилна чанта, от плат, която е сгъваема и лесно се прибира в другите ми пазарски чанти. И сега, като купувам разни неща за хладилник или пък направо замразени, ги слагам в нея и така си ги нося до вкъщи  Grinning

Бубе, какъв е тустусът? Нашият е Сан Янг - аз тази марка не я бях чувала, докато не дойдох в Израел...
Ето, какво намерих на английски за тях: http://www.symscooters.co.uk/

# 245
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ментичка,Кимко Динг 150 кб. Мъжо работи иначе с кавазаки,сан янг и сузуки та от там тази марка сан янг ми е позната  Peace Разни тайвански машинки  Mr. Green Нашия си го купихме за цели 500 шекела (има няма 200лв.) обаче с повреда в двигателя та с ремонта ни излиза 1000-1200 шекела крайна сума  Peace Ама имаме намаление за части и мъжо си го поправя сам... Как охлажда тая чанта?
Мъжо не яде таратор  Confused А сърми не съм правила досега не защото е трудно ...не съм се сещала  Peace

# 246
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Със здраве да си го карате! Твоят човек си разбира от тези неща, нали му е хоби  Grinning

Чантата не охлажда, а предпазва от външните температури, има някакъв материал, който изолира  Peace Ние имаме една за пикник, но тази новичката се сгъва и е удобна за носене, докато е празна, че иначе не е удобно да помъкна 100 торби...

Исках такава: http://www.goodbag.co.il/image/users/45788/ftp/my_files/%D7%AA%D7%99%D7%A7.jpg, но не намирам да си купя.  Confused

Новата е такава: http://www.idan-camping.com/data/upload/DSCF0080.jpg
А старата ни е от този сорт (само че е зелена): (изглежда като горната, но е от по-твърд плат...)

Ако е за нещо по-сериозно, взимаме от свекърва ми хладилна кутия от този сорт: http://www.idan-camping.com/data/upload/DSCF0087.jpg Те пазят най-добре, като ние слагаме и бутилка замразена вода вътре.

Имаме и от този сорт, със столче: http://www.texas.co.il/image/users/43757/ftp/my_files/%D7%9B%D7% … C%D7%99%D7%9D.jpg - Но я ползваме само за екскурзии, на които сме с кола, напр. до Кинерет. Нашата е малка, направена е за рибари  Grinning

На иврит им казват цайданит (ציידנית)  Grinning

# 247
  • Мнения: 232
Бубе,честито ти нова придобивка,със здраве да си я караш! Laughing

Ментова,и на теб честито!

До преди да се омъжа,не кусвах сирене,ама сега със салата,много го уважавам Mr. Green
Изгледах ей сега филма Ангели и Демони,голяма реклама му направиха на тоя филм.Но нещо не ми се понрави,книгата е в пъти по-добра!

При нас тази сутрин,зверска катастрофа с 16 загинали.Да почиват в мир Flowers Rose

# 248
  • София
  • Мнения: 7 934
Не знам дали имам право, но днес в България се случи голяма трагедия. Край връх Бакъджик - Ямболско загинаха 16 души при пътно автопроизшествие.

Бих искал онези от Вас,които смятат, че е необходимо или възможно да се помолят за онези, които Бог прибра при себе си и за здравето на ранените.

Благодаря Ви предварително за проявеното разбиране !

Съжалявам ако съм ви променил настроението, нямам роднини и близки сред загиналите, но в такива моменти съм съпричастен.

# 249
  • Мнения: 232
Аз съм на работа,не съм гледала новини,но по  едно време споменаха за 19 загинали!

Още веднъж мир на праха им! Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 250
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Мир на праха им  Flowers Rose
Господ да дава сили на семействата на жертвите  Praynig

# 251
  • София
  • Мнения: 7 934
Моля заповядайте ! Обещах вчера, че ще измисля нещо за Спасовден и вашия млечен празник и естествено да Ви почерпя. Съжалявам само, че празника ни беше опорочен от трагедията с катастрофата край Ямбол и варварските действия с децата от Асеновград.

Още е топъл и не сме го разчупили. Това е тутманик с украса от два цвята млечна смес. Рецептата няма да я давам докато не го опитаме и не оценим, че си струва тъй като за пореден път правих експеримент и с тестото и с украсата.

Бързам да уточня, че аз не съм специалист по украсите, нямам дори и шприц затова си направих една фуния от хартия за печене и с нея нанесох спиралата отгоре. То впрочем си личи че е непрофесионално изпълнение де.



# 252
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ями ями.... вкуснотия дядо Хаджи

# 253
  • Мнения: 1 526
Гледах новини! Голяма трагедия и за загиналите и за техните близки. Лека им пръст на жертвите и кураж за роднините  Cry  Flowers Rose.


# 254
  • Мнения: 1 526
Мента, мерси за  споделеното за екскурзията. Прочетох те с интерес и изгледах всички снимки  Grinning. Като не сте посетили всичко сте си оставили възможност да се върнете отново за да го сторите. Радвам се и за Ментов, че е останал доволен от подаръкът си.

Бубе, честит нов тус- тус. Със здраве да си го караш и най- вече безаварийно.

Дядо Хаджия, браво на теб, чуден тутманик. Моята баба по майчина линия е от Панагюрище и като малка съм изяла мнооооооого тутманици. За съжаление тази вкуснотия си отиде с нея.

И докато сме на кулинарна вълна, да ви почерпя с нашата палачинкова торта.


Вътре е със сметанов и шоколадов сос и сладолед. Изчезна за отрицателно време. Аз мислих да завия нормално палачинките с най- различни сирена, но множеството постигна консенсус за тортичка.

Отделно направих и  банички със сирене и кашкавал.

Вчера пък купих яйца с омега 3 (нали ме знаете, че съм на еко вълна), реших да опържа за обяд на децата, защото много отдавна не бяхме яли и .... познайте колко яйца има в тигана? Четири- обаче всички са с двойни жълтъци. Цялата кутия всичките 20 бр. бяха така  Shocked. Огледах надписите- не пише, само че са био и с омега 3. Нашенките, случвало ли ви се е? Може би нещо ново или аз не съм в час. Как пък ги разбират всички, ако пък ги модифицират изкуствено как ги пишат био?!

Хаг Шавуот Самеах  Hug!

Общи условия

Активация на акаунт