ИЗРАЕЛ 37

  • 15 155
  • 291
  •   1
Отговори
# 285
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Някакви млади били на пикник на плажа, компания, излезли на открито да пренощуват така сред природата и пада скала върху тях. В общи линии, успели да избягат, но едно момче е загинало на място  Sad

Днес е много ниска активността в темата ни... Аз се сетих да ви разкажа как ме разпитваха на летището, като пътувахме сега последния път... В 4 сутринта, аз още не бях будна, те ме питат стандартните въпроси и решават да са по-"хард" така, започват с тъпите въпроси  - кои празници съм празнувала в България  Rolling Eyes Не ми е за първи път, но за първи път по това време на денонощието и аз така:  Shocked мълча, 'щото е страшно усилие, като не си спал през нощта, да разказваш разкази  ooooh! И те, взеха и подхванаха Ментов, че той по-буден явно им е изглеждал Laughing. Е, това не се беше случвало! И го питат дали е служил, дали прави запас и дали си носи военната книжка  Shocked При което той тотално изгуби търпение и така им се развика, че даже и мен ме събуди   hahaha После ми държа топло доста време тая случка, в самолета задремах с мечти как ще им отговарям следващия път, пък да видим дали ще им изглеждам достатъчно израелка, ако проявя хуцпа исраелит (изр. наглост), както си му е редът  Mr. Green

Отивам да си търся скривалището, чао!
П.П. Новата тема е готова и чака от сутринта тази да се изпише...  Whistling

# 286
  • Мнения: 2 952
Аз уж оздравявам ...Ще трябва да се стягам , че  най-вече децата на мене чакат .Утре имам час и половина шофиране по обяд в жегите хем .... Предпочитам да се  включвам с нещо по-интересничко освен  болежки таралежки като някоя бабка  Mr. Green ...

Мента , то после му идват на човек идеите как е трябвало да отговори  hahaha На всеки се случва тоя момент  - превърташ в главата ...Ей с'я ако ми паднат пак викаш  Mr. Green . Обаче  наистина много са досадни напоследък. Сума ти полети  съм имала , но такова чудо. Помислих си, че  такава мома ми се  е паднала-амлада , зелена разпитвачка и кара по протокол ... То бяха въпроси , то чудо , ама взех да събирам аз вежди по израелски след поносимия период на търпение и така ...

Боряна , то са трактори и песни, то е чудо ! Да знаеш , че  друг Израел ни показваш ти. Досега  не съм присъствала на такова чудо  Simple Smile .... Весело да става.

 Замислих се колко хубаво стана, че  с времето това форумче  се обогатява  с различни хора , гледни точки, животи , любови и какво ли не. Родиха се и приятелства хубави . Нека !

 Тигрис , Дядо хаджи , верно ...някои неща само на шега вървят , а когато не стават за шега - мълчание. Освен това някак се поизраелчих аз лично в  някои отношения - малко по-малко ме е страх от много неща , а от  други престанах да се страхувам  Peace . Понеже нямам избор или понеже  опознах  по-добре е да не се страхувам , а да гледам в очите . Кучето гони додето бягаш. Май с много неща е така в живота. Няма нищо по-страшно от страха .Той е заразна болест .

 Хайде да видим новата тема кога ще се появи  Simple Smile !

# 287
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Живот и здраве догодина ще ми бъдете на гости за Шавуот  Peace Всички сте поканени пък който дойде  Hug
Живота на село явно е много по-различен от града-по затворено обещство.Всички си помагат с всичко.Всяка сутрин една жена ме взема с колата до автобусната спирка за да не вървя например  Peace Сега ми разказаха как някоя жена като роди пази всички дрешки и като роди друга жена ги дава на нея а другата като роди ги дава на друга и така да не се харчат излишни пари при условие ,че бебетата растат бързо  Peace По всяко време в къщата ти могат да дойдат гости и винаги има нещо сладичко,чай и кафе и винаги си посрещнат и изпратен с усмивка.Затворено общество и донякъде като семейство  Peace

# 288
  • София
  • Мнения: 7 880
Хайде и тука да почерпя. Това е боб с наденица приготвен в TEFAL ACTIFRY. На вкус много наподобява на боб на фурна. Снимката е много лоша защото е правена с GSM.

А да ... наистина в тази машина зеленчуците си остават хрупкави дори и след 20-на минути топлинна обработка. Сега...това там за мазнината няма да повтарям, че е приблизително около 1 супена лъжица, но пък тука и мазнината от наденицата явно си оказа влияние.

Хайде приятен апетит. Едрите парчета за моркови, да не се чудите какво е.

# 289
  • Мнения: 1 410
На летищата всеки ли разпитват по този начин ? newsm78От къде толкова персонал ...почти всеки пътник да е разпитван ,ами ако бърза за полет ? Thinking

Борянка ,интересен е живота в мошава.Както казва Петя - "друг Израел".И едно спокойно ми се струва.Чак и на мен ми се прииска да избягам от лудницата София.

Дядо Хаджи днес се чудих - ако те питам как да приготвя зарган - ще ли да ми отговориш.Може и на ЛС.Само да не е нещо сложно ,че хич нямам време да се връткам.

Пете,добре звучиш.Значи си на оздравяване.Утре ще си шен.И как ще шофираш яко ....Аз нали знаеш - чакам да вземеш книжка  Wink

Пуснахме си филм за Чингиз хан.На руски е и аз само слушам и цъкам тук.Нещо не може да ме грабне филма ,та само надавам ухо ,колкото да не е без хич...Не можах да разбера коопродукция ли е или е руски  newsm78

Кажете ми какъв е този Тефал нам какво си ?Как се готви в него ,какво ,що?

# 290
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Танче,на летището трябва да си по-рано с 3 часа за това и има време да се разпитат всички минаващи.На Бг летището се разделят опашката на две-с израелски паспорти и всички останали.Въпросите са все едни и същи като цяло ,но аз нямам и голям опит.На Бг летището един вид интервюто минава на български а на израелското на английски ( за тези които не говорят иврит,брой ме и мен  Mr. Green ) Има вероятност и да те отделят от опашката за по-обстойна проверка  Tired (позната история) Сега ще ви кажа и един куриоз : На моя приятелка за рождения ден колегите от кораба и подаряват един голям червен вибратор  Mr. Green На връщане към Бг и проверяват обстойно багажа и видят вибратора насред летище  Mr. Green Пак ,че е психопатка тая моята позната та не е примряла от срам  Peace На летището в Израел ти проверяват куфара насред летището (има обособени места) а в Гърция в самостоятелна стая  Peace ,но ако трябва да те проверят до голо предполагам,че и на летището в Израел си има стая  Grinning
Такива ми ти работи...Тука духа страшен вятър...

Мента,голям ужас...
Дядо Хаджи,много вкусно изглежда Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 22:44 от Boryana

# 291
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз не пътувах с Ел Ал, а с Лот. Само за Ел Ал изискват 3 часа по-рано, за чуждите авиолинии си е 2, както е по света.
Но на "Бен Гурион" е задължителна проверката. Вярно е доста персонал, отговарящ за сигурността, не се бях замисляла за това...

Пете, радвам се, че си по-добре  Hug

Този TEFAL ACTIFRY има ли аналог? Мисля, че нашите са си взели такова, но на друга фирма, по Скайп ми го показаха даже  Mr. Green

Да ви е сладко, дядо Хаджия!   chef



Давайте насам към новата тема  Party

И З Р А Е Л   38 => http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=401652.new#new

Общи условия

Активация на акаунт