Правилно хранене или разходка и игра навън?

  • 5 033
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моят син сам отказва готвено през лятото. На кой му се яде супа посред лято?
Ако зависи от него ще си кара на салати и плодове. Ако нямам време, слагам някакво месце с картофи на фурна, правя салато и готово.
Иначе лятото готвя вечер след 21ч., когато у дома е по-хладно.

# 31
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Май не сме много тези които смятат пресните зеленчуци за по-полезни от варените. Според мен 1 готвено ядене на ден е предостатъчно, всъщност само зимата е наложително и то защото тогава няма (и да има не са хубави) пресни плодове и зеленчуци. През останалото време спокойно може да си караме на салатки, пържолки, риба, полодове, кисело мляко и всякакви такива неща, които не отнемат повече от 10мин за приготвяне, а са в пъти по-полезни.

# 32
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Май не сме много тези които смятат пресните зеленчуци за по-полезни от варените. Според мен 1 готвено ядене на ден е предостатъчно, всъщност само зимата е наложително и то защото тогава няма (и да има не са хубави) пресни плодове и зеленчуци. През останалото време спокойно може да си караме на салатки, пържолки, риба, полодове, кисело мляко и всякакви такива неща, които не отнемат повече от 10мин за приготвяне, а са в пъти по-полезни.

 Ядененто на салата не изключва ядененто на готвена храна. Peace
 Дъщерите ми не обичат само месо, трябва да е сготвено. Не са фенки на пържоли,кюфтета и т.н Например вчера вечеряхме тиквички с ориз,салата домати и ягодки за десерт.

# 33
  • Мнения: 9 814
Има и нещо друго. Това, че ако аз и детето може да се наядем само със салата и малко кисело мляко, едва ли на съпруга ми ще му стигне. Така че, сготвеното наистина не изключва яденето на пресни плодове и зеленчуци.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Дъщеря ми е злояда (готвено не обича да яде), аз съм вечно на диета и съм "пишман-готвачка", така че предимство има играта и времето навън.

# 35
  • Мнения: 5 401
Моята програма е следната:

- в 8 ч. Бучкозавъра закусва плод и тръгваме към яслата,
- в 18 ч. вземам дребния от ясла,
- до 20 ч. сме в градинка, като междувременно Бучкозавъра изяжда поне един плод / зеленчук,
- към 20,30 ч. вечеряме,
- в 21,30 ч. го приспивам,
- след 22 ч. готвя за следващия ден.

По принцип повече от 2 пъти в работни дни не ми се случва да готвя. Правя си седмично меню и така съм наясно кой ден какво ще вечеряме. Когато нямам сготвено, размразявам риба или пилешко месо и ги приготвям на скара с бърза и лека гарнитура и салатка / таратор, а в други случаи дояждаме манджа от предния ден.

Програмата ми е съобразена с прекарване на повече часове навън, отколкото вкъщи.  Peace Определено съм уморена да готвя в късните часове, още повече, че сутрин ставам безбожно рано, за да спортувам, но се справям.  Simple Smile

# 36
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406

 Ядененто на салата не изключва ядененто на готвена храна. Peace
 Дъщерите ми не обичат само месо, трябва да е сготвено. Не са фенки на пържоли,кюфтета и т.н Например вчера вечеряхме тиквички с ориз,салата домати и ягодки за десерт.

Тиквичките с ориз стават за 30мин, говоря за сериозни яденета. Леките манджички са си екстра и за лятото, те си спадат към бързите яденета като скарата , но да седна да му готвя свинско със зеле (например) вместо да го изведа навън ми се вижда странно, а и неподходящо.
 Всъщност то наистина си зависи от децата - моето пък обича пресни плодове и зеленчуци, което ме улеснява значително, а от манджите си пада по по-леките.

# 37
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Aaaa, свинско със зеле насред лято няма да стане.
 Готвя леки неща, салатата също е задължителна, а плодовете ги мелят като фуражомелки Mr. Green  , не насмогвам да купувам.

# 38
  • Мнения: 19 303
Всъщност май трябва да уточняваме за колко годишни деца става дума  newsm78
Синът ми е на 6 (в края на ІІІ-та група) и няма никакъв шанс да се навечеря с това, с което е вечерял примерно преди три или четири години. Крем-супа например хапва, но след това си пита за месото...
Наистина по-големите деца сигурно имат други нужди и вкусове. Но за супата специално, мъжът ми се наяжда без проблем с нея, заедно с препечена филия.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097
Готвя в неделя, така че да има готвено до към средата на седмицата, а в следващите дни правя яйца по различни начини, риба на скара, задушени картофи и др. подобни - все неща, които не са съвсем сухоежбини, но стават бързо.
Понякога и готова храна взимам от заведения или пък ние ходим.

# 40
  • Мнения: 1 650
Ние си караме основно на салаи и супички, те също стават бързо, такаче предпочитам да забъркам някоя супа за половин час и тогава да я изведа, а не после да ми обядва салам.

# 41
  • Мнения: 19 303
Сетих се за още нещо, което се приготвя бързо. Понякога купуваме пуешка кайма, овкусявам с чубрица, едно яйце и чесън, оформям кюфтенца  и слагам в тавичка с малко вода във фурната.
За децата, които обичат да ядат навън, може да се взема мюсли от вкъщи. Малко кисело мляко, смесено с овесени ядки, орехи и сушени плодове пак засища доста, стига да го харесват.

А как издържате по 10часа навън? Аз направо откачам като съм сама с малката след 3-4 часа и накрая съм толкова капнала и изнервена, особено като е много голяма жега. Не че вкъщи не е по-зле, ако стоим цял ден.

# 42
  • Мнения: 111
И аз съм от тези, които предпочитат играта навън.

# 43
  • Мнения: 5 940
При нас нещата са малко по-лесни, тъй като живеем в къща с градина и могат да се съчетаят и здравословното хранене, и стоенето на въздух. Бих извела детето навън и бих носила плодове, има достатъчно калорични да заситят детето между храненията.
Готвя рано сутрин, синът ми става в шест часа, така, че има време за всичко.

# 44
  • Мнения: 2 282
Слава богу, не ми се налага да избирам между игра навън и здравословна вечеря. Има храни, които се готвят за 20-30 мин, и такива, които се готвят предишната вечер. А да направиш салата, в комбинация с таратор ИЛИ с парче сирене или кашкавал, парче риба, пилешко на скара, варени яйца отнема не повече от половин час. Изобщо напоследък приоритетите ми са различни - не всяко ядене е здравословно само защото е домашно и дълго готвено.. Тръгнеш ли да запържваш, после да готвиш с часове...  таковала съм ти здравословното Simple Smile понякога е по-добре да свариш набързо картофи и яйца, и ето ти вечеря. Старая се вечер задължително да има поне белтъчини и салата, а това винаги става бързо.
Практически как стоят нещата при нас - и двете ми деца - в градината и в училище, ядат следобедна закуска, но като ги взема към 18:00 са много гладни. По един банан или шепа ядки и стафиди вършат прекрасна работа. Хубаво е да носиш и по някоя ябълка за похапване преди споменатите храни Simple Smile След дългата игра, докато сложа масата, хапват плодове, после нарязани надълго краставица или морков, или нещо друго вкусно. Проблем би могъл да види някой, че последното хранене е към 21:00 часа, но за мен лично не е никакъв проблем  - не и след наученото през последните години Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт