Правилно хранене или разходка и игра навън?

  • 5 032
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Никога едното не ми е пречело на другото! Надявам се и за вбъдеще да е все така! Simple Smile

# 46
  • Мнения: 4 965
Не мисля, че двете неща са в противоречие.
Задължително всяка вечер децата изграят навън, а ние се разхождаме. Когато се приберем, докато децата са в банята, правим салата и вечеряме нещо леко - супа, сирене под капак, кашкавал пане, омлет, печено месо - т.е. всичко, което се приготвя буквално за 20 мин., а и често купуваме готова храна или поръчваме от 1 ресторант до нас - и не ядем "боклуци". Peace

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И двете Peace. Гледам да приготвя храната от предната вечер. Но и да яде салата с печено месце също не е лошо като вариант.

# 48
  • Мнения: 1 059
......

А как издържате по 10часа навън? Аз направо откачам като съм сама с малката след 3-4 часа и накрая съм толкова капнала и изнервена, особено като е много голяма жега. Не че вкъщи не е по-зле, ако стоим цял ден.
И аз това се чудя, покрай малката фъртунка направо за 2-3 ч. капвам от умора.А и на площадката понякога стоим съвсем малко, защото наоколо се раздават чипсове, вафлички,снакс (с подарък Laughing в пакетчето),а на моята злоядка очичките и  са все все в тези пакетчета,та гледам да я разсея и да я дръпна настрана, за да не я почерпят.
Иначе срам не срам ще си призная, че понякога вечеря само салата,само таратор или само филия с лютеница(не защото няма друго,а просто не го иска).

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Иначе срам не срам ще си призная, че понякога вечеря само салата,само таратор или само филия с лютеница(не защото няма друго,а просто не го иска).
И моята дъщеря е вечеряла понякога само салата, а вчера обядва само тараъор. В жегите е нормално да не им се яде. А салатата е направена от пресни зеленчуци и е здравословна храна. Аз съм имала злоядо дете и зная какво е така, че не те опреквам а те разбирам.

# 50
  • Мнения: 1 085
Може и двете. Лятно време играем до тъмно, а после вечеряме салата и нещо печено. Не виждам нищо неправилно в такова хранене.

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не е задължително с тези двете да се нагърбвам само аз. В нашето семейство има и татко и той прави или разходките, или храната, както се случи.

# 52
  • Мнения: 2 978
Вечер не иска и да чуе за супи или готвено.

Ако яде нещо, то е или салата или филийка с масло, препечена, или дори само с кашкавал от горе. Понякога правя и баница с кис. мляко.

п.п. Аз като се замисля, ако цял ден ям готвено, със сигурност, няма да искам и вечерта да ям това.

# 53
  • Мнения: 148
Стоянова, аз лично не бих се притеснявала толкова. Нали в градината все пак ядат готвена храна и супа. Няма да им навреди да пощуреят на воля, а като се приберат да хапнат салатка, таратор и някаква принцеска или аламинут. Лично мнение.
Peace

# 54
  • Мнения: 2 478
Не бих лишила детето си от игра навън, нито пък от готвена храна. Лишавам себе си от свободно време и все пак една супа се готви за 30-40 мин. Да, все още съм в майчински и определно е по-лесно, но съм си мислила как ще съчетвам яслата, игрите до къно навън и храната. Все ще има време да приготвя нещо набързо, защото съм противник на тестото и боклучавите храни.

# 55
  • Мнения: 3 929
Засега нямам такъв проблем. Успявам и да сготвя, и детето да си поиграе до късно. Е, не казвам, че всяка вечер ядем готвено. Случва се, за разнообразие, да хапваме яйца, салата, таратор, пържени картофки, миш-маш и неща от този род. За нас най-важното е на масата да има салата, независимо какво е основното ястие, а синът ми обожава салата и в повечето случаи се нахранва само с филия хляб и салата.
Използваме топлото време да играе навън и да е на въздух, че като дойде зимата, съклета ме хваща.

# 56
  • Мнения: 1 044
Предпочитам навън. Детето има нужда да потича на воля.

# 57
  • Мнения: 3 367
И 2те,независимо от сезона. Прибираме се и зиме и лете след 7.15 у дома,ядем готвено/скара всяка вечер. Готвя/полу-готвя за цяла седмица през уикенда,докато се измият и преоблекат съм нарязала салата и стоплила каквото има.В 9 са си по леглата отдавна,отново независимо от сезона.

# 58
  • Мнения: 1 567
Нашата програма е следната
7.15 - става за детската градина. Пие един фреш от портокали.
В детската обядват. Храната е от родителите и е готвено, задължително.
Прибира се в 16.30. Хапва нещо домашно - кекс, банички, баница.
В 17.00 сме на плажа. Пак има нещо кекс или пък банички. И нарязан плод.
Вечеря, каквото иска. Тост или филия със сирене и домат, пържени яйца или ядене.

Готвя през ден  Mr. Green Sick. След 20.30.

# 59
  • Мнения: 1 044
Нашата програма е следната
7.15 - става за детската градина. Пие един фреш от портокали.
В детската обядват. Храната е от родителите и е готвено, задължително.
Прибира се в 16.30. Хапва нещо домашно - кекс, банички, баница.
В 17.00 сме на плажа. Пак има нещо кекс или пък банички. И нарязан плод.
Вечеря, каквото иска. Тост или филия със сирене и домат, пържени яйца или ядене.

Готвя през ден  Mr. Green Sick. След 20.30.
Вие къде живеете? Как така храната е от родителите - всеки си носи за детето от вкъщи ли?

Общи условия

Активация на акаунт