Правилно хранене или разходка и игра навън?

  • 5 036
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 529
При добро желание - бих се справила и с двете, независимо, че работя.
Засега не се налага.
Малката яде за последно в 17.30-18 часа, след това излизаме за 2-2,5 часа на разходка.
Преди лягане пие мляко  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 801
Готвя максимум 20 минути. Докато ми се задуши зеленчука в МВ, мръвката с макароните/ориза/картофите и соса са готови. Манджи нито ядем, нито готвя. Което ми остане от макароните/ориза/картофите го правя на салата или  го запичам със зеленчук и шунка/кашкавал, така докато ядем едното, другото станало.

# 62
  • Мнения: 3 034
и аз и двете правя, пък и работя, и уча.  Simple Smile през уикенда правя две супи и обикновено едно готвено. през седмицата стоя в парка до 19:30 или се прибирам в 19:00 (баща му остава с малкия) и за половин час правя нещо набързо + салата. плодовете са си отделно.

# 63
  • Мнения: 13 512
spored мен правилното , здравословно хранене е по-важно, ако се налага избор. Не съм чула дете да се е разболяло от  това, че играе 1, а не 3 часа навън .

# 64
  • Мнения: 2 448
Ами моето така или иначе манджи не яде, така че не ми се налага да избирам между готвене и разходки.
И в къщи и навън избора е един и същ - дали ще си изяде пилешките хапки и  салатата на заведение или у дома е все едно.  Simple Smile
По градинки и площадки с люлки не го храня и без друго, твърде неприятно ми е.

# 65
  • София
  • Мнения: 175
Успявам да съчетая двете неща. Научила съм се да готвя "бързи манджи", които ми отнемат максимално по час - час и половина. Готвя ги или след вечерната разходка, или по време на обедния сън на детето.

# 66
  • Мнения: 2 757
А за мъжете си не готвите ли? Аз готвя почти всяка вечер и то заради мъжа ми, който си държи на топлата вечеря. Ама той сутрин сам си приготвя закуска, на обяд също яде сандвичи, та го разбирам. Ако не беше мъжа ми сигурно щях да готвя веднъж седмично щото децата ми и без това почти никога не ядат това, което съм сготвила. Здравословно изобщо не значи готвено. Сандвичи също може да са здравословни. За плодовете да не говорим. Ако трябваше да изборам между площадката до късно и сандвич за вечеря и  др вариант топла вечеря и лишаване от игра бих избрала първото.
Но аз моите не ги лишавам от игра де, защото обикновено баща им е на двора с тях а аз вътре готвя.

# 67
  • Мнения: 415
spored мен правилното , здравословно хранене е по-важно, ако се налага избор. Не съм чула дете да се е разболяло от  това, че играе 1, а не 3 часа навън .
Така е , няма да се разболее , но е много по - щастливо ако е играло навън в приятна компания.  Grinning

По темата и ние се прибираме винаги след 20 часа независимо от сезона и винаги ядем домашно приготвена храна. Всичко е въпрос на организация , според мен.

# 68
  • Мнения: 2 757
В_и_В_и , ако децата ти си играят кротко и културно покрай теб не е проблем да откараш бая време на кафенце и дъра бъра със себеподобни. Изморително е, когато се налага да си все до него, да го гониш, да ти мрънка и реве непрекъснато за нещо, да те накаже да го люшкаш с часове и т.под. Така че си зависи много от децата. Аз с моите също изнемогвам щото са с големи претенции. На двора като сме или трябва да ги люшкам, или да скачам с тях на трамплина, те не се изморяват ама аз си не мога. Искат да ги нося освен това, все нещо им е криво и реват...  ooooh!  Или да акрат колело и да ги бутам едновременно..  ooooh!Не е приятно  Tired Някои родители сигурно и книжка си четат докато децата им си играят в пясъчника. Ама при нас е невъзможно, защото все ме дърпат за нещо и ми говорят и държат да си получат отговора и един и същ въпрос по 1000 пъти задават и пак по толкова повтарят едно и също нещо и ме задължават да им го повтарям.

# 69
  • Мнения: 2 757
sosko , колко големи са децата ти. Това прибиране след 8 и вероятно ядене след 9 и лягане след 10 сигурно... То сутрин не могат да станат за детска при това положение  newsm78. Ако става дума за малки деца това за мен е точно липса на организация.

# 70
  • Мнения: 3 336
Моите ядат главно супи на вечеря, придружени от салата, мляко или плод след това. Супата става бързо в тенджерата под налягане, а и не е тежка храна.

# 71
  • Мнения: 415
sosko , колко големи са децата ти. Това прибиране след 8 и вероятно ядене след 9 и лягане след 10 сигурно... То сутрин не могат да станат за детска при това положение  newsm78. Ако става дума за малки деца това за мен е точно липса на организация.

В началото на годината дъщеря ми навърши пет. Прибираме се след 20 винаги не защото не сме организирани , а точно обратно - всеки ден малката има някакви ангажименти , които приключват към 19-19:30 и докато се приберем става 20. Добре , че лятото някои школи са във ваканция , че се отдаваме на безкрайни игри с приятелчета.
Най - късно в 20:30 часа сядаме да вечеряме. Да , тя ляга след 22 часа и проблеми със тсаването нямаме.
Както си споменала преди това - просто децата са различни.

# 72
  • Мнения: 1 817
Има 2 варианта:
Връщам се и на бързо сготвям нещо и после излизаме
Готвя след като се приберем /за следващия ден. Лятото и без това е много топло и аз предпочитам да готвя вечер.
Винаги държа да има готвено за децата пък и за мъжа ми. Не ми е от любимите задължения, но пък не ми отнема много време.

# 73
  • Мнения: 4 434
Опитвам се да съчетавам и двете неща.

# 74
  • Мнения: 467
Готвя сутрин и повечко, че да има и за вечеря. Следобед и аз ги водя в парка, но манджата се нуждае само от притопляне.

Общи условия

Активация на акаунт