Правилно хранене или разходка и игра навън?

  • 5 031
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ако таткото е при вас - единия готви , другия е на разходката.
Има вариант да готвиш сутрин, ако няма как вечерта. Така или иначе готвене за самата вечеря след работа си е обречена кауза - трудно ще успеещ за 6-7 часа и да е хем добре сготвено, хем да не е горещо.
Лятото и при нас е най-сложно, но не заради разходките толкова, колкото заради охлаждането на яденето за да се прибере в хладилника.

# 76
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Лятото и при нас е най-сложно, но не заради разходките толкова, колкото заради охлаждането на яденето за да се прибере в хладилника.
Малко по-широк съд със студена вода и лед го охлаждат за 10-15 мин.

# 77
  • Мнения: 1 567
Вие къде живеете? Как така храната е от родителите - всеки си носи за детето от вкъщи ли?

Детската градина ни е частна. По принцип в частните детски градини манджата е от мама, в метални кутии.
Да, всеки носи от къщи храната. Като, денят, в който имат музика, носят сандвич.

Ей го, на, малката е при майка ми, а аз пак съм около печката. Големият мрънка, че два дни не съм готвила, и му е писнало да яде дюнери Mr. Green... (забележи за вечеря Twisted Evil...)

# 78
  • Мнения: 11 607
Нямам такъв проблем.......Живеем в къща, след ДГ се играе на двора, виждам ги постоянно и аз мога хем да ги контролирам, хем да си готвя.......

# 79
  • Мнения: 800
Напоследък гледам по градинките към 18.30-20.30 се започва едно ядене на зрънчовци, бисквити, чипсове и други такива, даже кюфтета и хлебчета. Не знам пък тези деца какво вечерят, моите ако хапнат чипс, после няма да ядат каквото и да било.
Затова започнах да се прибираме към 18.30 - хапваме и после пак излизаме за още малко игра до към 20-20.30 ако е хубаво времето. Но си остава проблема с приготвянето, най-добре е когато таткото се прибере по-рано и аз отида да приготвя вечерята, но когато е до късно на работа .... пак сме на салати, кисело мляко и сандвич или скара на бързо.

# 80
  • Мнения: 3 695
Гледам да сме повече време навън, за да се наиграе детето.  Party Важното за мен е да яде достатъчно плодове и салати, другото е второстепенно.  Peace Не виждам нищо супер полезно в готвена с часове манджа с мъртви клетки, така че на първо място са плодовете, зеленчуците, месото, млякото, супички от време на време. Също така времето, прекарано с детето ми е много по-ценно от времето, прекарано край печката.  Peace

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 21:34 от tini-mini

# 81
  • Мнения: 4 555
Не бих направила компромис с нито едното от двете неща. Ще остана с децата до към 19 часа, после ще оставя таткото с тях, а аз ще се прибера да сготвя и като се върнат от игра в 20 часа, да има готова вечеря.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 336
Не съм маниячка на нищо, но принципно предпочитам разходката навън.
Понеже сама гледам детето си по стечение на обстоятелствата и няма кой да ми помага, гледам да комбинирам нещата - на работа съм от 8 до 17,30 часа затова в събота и неделя готвя няколко яденета, като по една -две порции замразявам в кутии във фризера.
Понякога поръчвам "нездравословна" пица или минавам покрай голям супермаркет с готова храна или покрай китайски ресторант...
За сметка на това детето ми расте спокойно и играе с приятелите си до стъвмане - така поне намаляваме телевизията и компютърните игри.

Общи условия

Активация на акаунт