Нещо с мед!

  • 9 933
  • 58
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 786
Здравейте момичета,
имам към 3 литра мед, дайте идея как да го оползотворя  Praynig

# 1
  • Мнения: 5
Медът е  супер полезен и ако взимаш всяка сутрин по една лъжица на гладно действа много добре на организма. Стимулира имунната система и общо укрепващо.
Друг вариант е да набъркаш: мед + лимони и краве масло или мед с лимони и орехи /лимоните се смилат с корите/. Ако това е сложно може  да слагаш по една лъжица мед в купичка кисело  мляко и за закуска го хапваш. Пробвай   chef

# 2
  • София
  • Мнения: 786
Наистина е много полезен, но не мога да го набутам на детето. Отказва да го яде на филия или на каквото и да било. Единствения начин е да го сложа в кекс или нещо подобно. Правих скоро какаов кекс с мед, много добре стана, но търся още някакви изпитани рецепти.

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 15:16 от vanesa

# 3
  • Мнения: 5 183
Опитай да му предложиш филия, намазана с мед и масло (объркани заедно)
Моят така прояде

# 4
  • София
  • Мнения: 786
Опитай да му предложиш филия, намазана с мед и масло (объркани заедно)
Моят така прояде

Пробвала съм, не става Simple Smile
Супер злояда е, а меда е почнал да се захаросва  Tired

# 5
  • Мнения: 5 183
аз с мед и соев сос мариновам сьомга и пилешко
Имам и едни меденки много вкусни и ефектни
Пускала съм ги тук, но не мога да ги намеря сега

# 6
  • Мнения: 5 001
Меденки...
Плодови салати с мед,вместо захар...

# 7
  • Мнения: 503
  Горещо ти препоръчвам рецептата на Vens от "Гответе с мен".Може да се сложи и повече мед.

Сладки топки
/ или импровизация  на тема: Какво да приготвим от останал сух козунак /
Продукти:
около 250гр.сух козунак
около 150 гр. бисквити с какао / аз използвах" Закуска"около половин пакет /
50гр.орехови ядки
2-3с.л.пчелен мед
1-2 с.л.какао
около 80 гр.меко масло
около 50 мл. прясно мляко
есенция - ванилия , ром
За глазурата :
80 гр.шоколад
20гр.краве масло
2 с.л.прясно мляко
Освен това : сладко от ягоди/ за пълнеж/ и шоколадови пръчици / за украса/
Приготвяне :Козунакът се натрошава на ситно.Отделно ореховите ядки се запичат за около две минути в микровълнова печка.След това бисквитите и орехите се смилат.Прибавят се към козунака.Добавят се маслото , прясното мляко , меда , какаото и есенциите.Омесва се тесто.Ако е много сухо се добавя още прясно мляко , ако пък е необходимо се добавят още смлени бисквити.От тестото се правят топчета , в които за пълнеж се слага малко сладко от ягоди.Готовите топчета се потапят в шоколадовата глазура  и поръсват се с шоколадови пръчици .
Забележка :Пропорциите са орентировъчни.Всичко е въпрос на импровизация .Вместо козунак може да се използват и остатъци от блатове за торта.Вместо сладко от ягоди може да се сложи сладко от вишни.Резултатът е много вкусен  , бърз и лесен за приготвяне десерт.
--------------------------------------------------------------------------------

 
 

# 8
  • София
  • Мнения: 786
 Горещо ти препоръчвам рецептата на Vens от "Гответе с мен".Може да се сложи и повече мед.

Сладки топки
/ или импровизация  на тема: Какво да приготвим от останал сух козунак /
Продукти:
около 250гр.сух козунак
около 150 гр. бисквити с какао / аз използвах" Закуска"около половин пакет /
50гр.орехови ядки
2-3с.л.пчелен мед
1-2 с.л.какао
около 80 гр.меко масло
около 50 мл. прясно мляко
есенция - ванилия , ром
За глазурата :
80 гр.шоколад
20гр.краве масло
2 с.л.прясно мляко
Освен това : сладко от ягоди/ за пълнеж/ и шоколадови пръчици / за украса/
Приготвяне :Козунакът се натрошава на ситно.Отделно ореховите ядки се запичат за около две минути в микровълнова печка.След това бисквитите и орехите се смилат.Прибавят се към козунака.Добавят се маслото , прясното мляко , меда , какаото и есенциите.Омесва се тесто.Ако е много сухо се добавя още прясно мляко , ако пък е необходимо се добавят още смлени бисквити.От тестото се правят топчета , в които за пълнеж се слага малко сладко от ягоди.Готовите топчета се потапят в шоколадовата глазура  и поръсват се с шоколадови пръчици .
Забележка :Пропорциите са орентировъчни.Всичко е въпрос на импровизация .Вместо козунак може да се използват и остатъци от блатове за торта.Вместо сладко от ягоди може да се сложи сладко от вишни.Резултатът е много вкусен  , бърз и лесен за приготвяне десерт.
--------------------------------------------------------------------------------

 
 




Звучи много добре, ще се пробва  Peace

# 9
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Няма да се смеете - аз съм правила мед с орехи и чесън за мазане върху филийки. Това е стара българска разядка и много, много вкусна. newsm74  Не си мислете, че знаете вкуса й преди да сте я опитали  Peace
Освен това  правя малки пакетчета от фолио, в които загъвам плочка сирене, намазана от всички страни с мед, поръсена с орехи и босилек или риган. Така пека пакетчетата в тава във фурната или върху скарата. Получава се страхотно предястие или мезе   chef

# 10
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Няма да се смеете - аз съм правила мед с орехи и чесън за мазане върху филийки. Това е стара българска разядка и много, много вкусна. newsm74  Не си мислете, че знаете вкуса й преди да сте я опитали  Peace

Няма да се смея ама ми е чудно това с чесъна Rolling Eyes Embarassed

# 11
  • Мнения: 11 818
Меденки в различни детски форми!
Сусамов тахан с мед - правят се на бонбони, като може да се овалят в кокосови стърготини или някакви смляни ядки.

# 12
  • София
  • Мнения: 786
а рецепта за някакви по-лесни меденки и изпитани разбира се някой ще сподели ли?  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 786
Няма да се смеете - аз съм правила мед с орехи и чесън за мазане върху филийки. Това е стара българска разядка и много, много вкусна. newsm74  Не си мислете, че знаете вкуса й преди да сте я опитали  Peace
Освен това  правя малки пакетчета от фолио, в които загъвам плочка сирене, намазана от всички страни с мед, поръсена с орехи и босилек или риган. Така пека пакетчетата в тава във фурната или върху скарата. Получава се страхотно предястие или мезе   chef

това със сиренцето звучи много добре, но с чесъна.....нещо немога да си представя какъв вкус ще има. Сигурно е вкусно де, щом на теб ти харесва Simple Smile

# 14
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Няма да се смеете - аз съм правила мед с орехи и чесън за мазане върху филийки. Това е стара българска разядка и много, много вкусна. newsm74  Не си мислете, че знаете вкуса й преди да сте я опитали  Peace

Няма да се смея ама ми е чудно това с чесъна Rolling Eyes Embarassed

Едно време явно така са се борили с грипа  Joy
И аз му се мръщех в началото, но вкуса е наистина леко екзотичен  Wink

# 15
  • Мнения: X
а рецепта за някакви по-лесни меденки и изпитани разбира се някой ще сподели ли?  Rolling Eyes
Ето ти:Мароканските меденки на Лабрекс-чудни са-много лесни и много вкусни Peace

# 16
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Няма да се смеете - аз съм правила мед с орехи и чесън за мазане върху филийки. Това е стара българска разядка и много, много вкусна. newsm74  Не си мислете, че знаете вкуса й преди да сте я опитали  Peace
Освен това  правя малки пакетчета от фолио, в които загъвам плочка сирене, намазана от всички страни с мед, поръсена с орехи и босилек или риган. Така пека пакетчетата в тава във фурната или върху скарата. Получава се страхотно предястие или мезе   chef

това със сиренцето звучи много добре, но с чесъна.....нещо немога да си представя какъв вкус ще има. Сигурно е вкусно де, щом на теб ти харесва Simple Smile

Е, не е за рано сутрин, а и аз никога не слагам много чесън. Просто малко пречупвам вкуса. Слагам го на малки кръгли сухарчета, замесени със зехтин. Като хапки става.

# 17
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
А ето и една лесна и вкусна торта :

Правя 20-ина палачинки. Започвам да ги подреждам една върху друга, така както са разгънати, като между тях обилно намазвам с мед и поръсвам с орехи. Понякога слагам и напоени предварително в ром стафиди. Така редя една върху друга, а отгоре украсата е според фантазията ти. Оставям тортата да престои - палачинките попиват всичко. Трябва да си щедра докато ги намазваш, защото след като попият може да стоят малко сухи. Това е  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 786
а рецепта за някакви по-лесни меденки и изпитани разбира се някой ще сподели ли?  Rolling Eyes
Ето ти:Мароканските меденки на Лабрекс-чудни са-много лесни и много вкусни Peace


Супер звучат Simple Smile
мерси   bouquet

# 19
  • Мнения: 22 867
а рецепта за някакви по-лесни меденки и изпитани разбира се някой ще сподели ли?  Rolling Eyes
Ето ти:Мароканските меденки на Лабрекс-чудни са-много лесни и много вкусни Peace

Люба, радвам се, че ти харесват!  bouquet И на мен са ми любими.
Ето още едно предложение, много вкусен   постен меден сладкиш.
А може и торта медовик да се направи, потърси рецептата на Селма.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


    Синът ми яде много кисело мляко с овесени ядки и мед.Бях събрала няколко бъркани мед които ми пречиха и за кратко време свършиха, правейки почти всекидневно вкусните питки на Карина

# 21
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540


    Синът ми яде много кисело мляко с овесени ядки и мед.Бях събрала няколко бъркани мед които ми пречиха и за кратко време свършиха, правейки почти всекидневно вкусните питки на Карина

Цедено кисело мляко с мед ! eat Страшно вкусно !
А тези питки на Карина, в крайна сметка солени ли са или сладки ?  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 798


    Синът ми яде много кисело мляко с овесени ядки и мед.Бях събрала няколко бъркани мед които ми пречиха и за кратко време свършиха, правейки почти всекидневно вкусните питки на Карина

Цедено кисело мляко с мед ! eat Страшно вкусно !
А тези питки на Карина, в крайна сметка солени ли са или сладки ?  newsm78
Не са сладки,разкошни са Crazy

# 23
  • Мнения: 1 798
vanesa, тук има доста рецепти - http://abiconic.dir.bg/bees/rezepti/rezepti.htm

# 24
  • Мнения: 483
 Бонбони от орехи и мед

Правиш гъста смес от точно захаросан мед, настъргани на едро ренде орехи и малко есенция ванилия.
Правиш малки топчета и овалваш в кокосови стърготини или в смлени орехи.
Дръж ги в камерата за да са стегнати.

Моето семейство опуква каквото и количество да съм направила, още същият ден Mr. Green

Същите топчета можеш да направиш и като добавиш сурово какао.

Аз лично, НЕ бих използвала такъв истински суров мед в рецепти, в които се изисква топлинна обработка. Всички полезни свойства на меда отиват на кино.


снимката не е моя, но така изглеждат бонбоните.

# 25
  • Мнения: 483
 КВАДРАТчЕТА ОТ ОРЕХИ И МЕД

- настъргвам на едро ренде орехи, МОЖЕ И ДРУГИ ЯДКИ ДА СЕ ДОБАВЯТ.
- разбърквам ги с мед и екстракт ванилия
- в тавичка 20/20 см намазнена, ги натъпквам на пласт около сантиметър
- слагам във фризера
- разтопявам кокосово олио, подслаждам със стевия, прибавям сурово какао, ванилия
- заливам върху орехите и връщам във фризера,където си седи.

Толкова е вкусно, че нямам думи, какаовото олио се втвърдява и става много приятно.

Ето приблизително как изглежда (снимката не е моя )


# 26
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Цитронада - Настърган лимон, мед и вода. С няколко кубчета лед е идеално за летните жеги.

# 27
  • Мнения: 2 774
Люлякови нощи ,правила ли си тези " КВАДРАТчЕТА ОТ ОРЕХИ И МЕД"?
Чета ,чета ,пак чета и все не мога да разбера как ще стане това чудо от снимката  Rolling Eyes
Да не би да са нужни и блатове?
Малко по-подробно може ли?Колко орехи -тук май говорим за кила  Rolling Eyes,колко мед.....?

# 28
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Люлякови нощи ,правила ли си тези " КВАДРАТчЕТА ОТ ОРЕХИ И МЕД"?
Чета ,чета ,пак чета и все не мога да разбера как ще стане това чудо от снимката  Rolling Eyes
Да не би да са нужни и блатове?
Малко по-подробно може ли?Колко орехи -тук май говорим за кила  Rolling Eyes,колко мед.....?



това което ти изглежда като блатове е захаросания замразен мед  Wink  според мен

# 29
  • Мнения: 483
Люлякови нощи ,правила ли си тези " КВАДРАТчЕТА ОТ ОРЕХИ И МЕД"?
Чета ,чета ,пак чета и все не мога да разбера как ще стане това чудо от снимката  Rolling Eyes
Да не би да са нужни и блатове?
Малко по-подробно може ли?Колко орехи -тук май говорим за кила  Rolling Eyes,колко мед.....?



да правила съм ги много пъти, и става невероятно!

Взимаш насъргани орехи около 2-3 пълни шепи, и слагаш мед колкото да се образува смес, която да се оформя на топче.
Ако лесно се оформя на топче, значи меда не е твърде много (иначе става твърде лепкаво). Това е.
Като се натъпче в тавичката става около сантиметър дебел слой.
След това около 150гр-200гр кокосово олио (масло?) се разтапя (без да кипи), слага се стевията, може пак малко мед, какаото, ванилията, да стане добре на вкус.
Разтопеното кокосово олио е течно като нормално олио, но като изстине, става твърдо и хрупкаво.
Въобще, цялата работа е супер бърза и много вкусна Mr. Green

Заради вас сега седнах да си правя от топчетата, само че настъргах освен орехи и малко бадеми и бразилски ядки.

Всичките ЯДКИ СА СУРОВИ.

# 30
  • Мнения: 483
това което ти изглежда като блатове е захаросания замразен мед  Wink  според мен

Точно така, няма блатове.
Светлият слой са орехите с медът.
Тъмният е кокосовото олио с какаото.

На снимката шоколадовата глазура е гъста и   си личи как е мазана. На моите става по-тънък  слой, гладък и дори леко попива в орехите.
Просто тази снимка е най-близо до оригинала Embarassed

# 31
  • Мнения: 79
Заповядай една рецепта за меденки и от мен.За съжаление не мога да ти приложа снимка обаче.
2 яйца
1 ч.ч. захар
малко повече от половин ч.ч. олио
2 каф.лъжички хлебна сода
2 суп.лъжици мед
1 пакетче канела
брашно - колкото поеме ( докато стане нито много меко нито твърдо тесто )
За крема:
1 ч.ч. прясно мляко
1 пакетче краве масло
1 ч.ч. смлени орехи
5 лъжици пудра захар ( може и по-малко )
издълбаното от самите меденки

Като се омеси тестото се правят топчета по-малки от орех и се пекат в предварително загрята фурна.След като се извадят още не съвсем изтинали се издълбават с нож.След това дупките се запълват с крема и меденките се слепват по две.Дано ме разбрахте newsm78
Стават страхотни на вкус!

# 32
  • Мнения: 804
Ето и моята рецепта за лесни Меденки - Разтапят се 1ч.ч. мед с 10с.л.захар,добавя се 1с.л. масло,2 жълтъка,1 ч.л. канела и 2 1/2 ч.ч. брашно пресяти с 1 ч.л. сода.Омесва се меко тесто и се точи на не много дебел лист.Изрязват се кръгчета или други формички,мажат се с разбитите белтъци.Пекат се в умерена фурна до порозовяване.Слепват се със сладко като изстинат,след престояване една нощ омекват и стават разкошни.И аз досега не съм ги снимала,но пропуска ще бъде поправен!!!

# 33
  • София
  • Мнения: 786
Момичета много благодаря за идеите, харесах си доста от тях Simple Smile
Знаех си че мога да разчитам   bouquet

# 34
  • Мнения: 5 183
Люлякови нощи, какво е стевия?

# 35
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Сладка билка май  newsm78

# 36
# 37
  • София
  • Мнения: 786


Правих го този два пъти:) наистина е много хубав  Sunglasses

# 38
  • Мнения: 483
Люлякови нощи, какво е стевия?

Ето малко инфо за стевията, вече я използвам вместо захар на 100%
http://www.gradinarstvo.hit.bg/stevia.html

# 39
  • Мнения: 1 085
Няма да се смеете - аз съм правила мед с орехи и чесън за мазане върху филийки. Това е стара българска разядка и много, много вкусна. newsm74  Не си мислете, че знаете вкуса й преди да сте я опитали  Peace

Няма да се смея ама ми е чудно това с чесъна Rolling Eyes Embarassed

Боже, това е ужасно вкусно, но и аз не знам защо, го приготвям само на Бъдни вечер.

Често използвам мед за маринати на месо:
1. Кисело мляко, 1с.л. мед, чесън и сол.
2. Зехтин, лимон, 1с.л. мед, босилек, сол.

# 40
  • Мнения: 7 418
  Ето тази тортичка е с мед.


   И тази.


    Мароканските меденки на Лабрекс наистина са много хубави.
    Както и салатката й от сурови тиквички,която се прави с мед. Peace Grinning

# 41
  • Мнения: 5 173
Запис, че сме пчелари Peace

# 42
  • Мнения: 155
от една комшиика рускиня преди години знам една рецепта за домашен сироп за кашлица Синът ми правеше много лоши ларингити и явно сме и пречили да спи, защото един ден ми звънна на вратата и ми подаде едно бурканче Доста скептично се отнесох в началото, но и досега го правя Слагат се равни количества мед, лимонов сок и зехтин в бурканче,затваря се и се раздрусва до еднородна смес После по една лъжичка когато се сетя Между другото става страхотна закуска като се прибави към  кисело мляко

и любимата ми рецепта с мед
Смесвам сухи подправки - риган, мащерка и малко розмарин с няколко лъжици счукани орехи Овалвам в тази смес по дебела плочка сирене (най-добре козе) и с ръка леко притискам от всички страни Покапвам малко зехтин отгоре и пека в  намазнена тавичка около 15 мин в средна фурна Веднага след като извадя от фурната поливам с 1-2 лъжици мед
Ако знаете това колко бяло вино изпива  Embarassed

# 43
  • Мнения: 5
Наистина е много полезен, но не мога да го набутам на детето. Отказва да го яде на филия или на каквото и да било. Единствения начин е да го сложа в кекс или нещо подобно. Правих скоро какаов кекс с мед, много добре стана, но търся още някакви изпитани рецепти.

И мойта хубавица не искаше в началото, но започнахме да си говорим за пчеличките, тя ги видя край кошерите, гледахме и филмче и си казвахме че те са много добрички и специално за нея са събрали мед- така сутрин след сутрин по една кафяна лъжичка и постепенно увеличаваш-сега хапваме сутрин по 1супена лъжица. успех


# 44
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Хайде и моите меденки.Правя си ги от години,много ни харесват.

Меденки 

1 чч=240 мл    1 каф.ч.=160 мл

1 яйце
1/2 чч захар
1/2 каф.ч. олио
2 сл пчелен мед
1/2 чл сода бикарбонат
1/2 чл канела,ванилия
250 гр брашно(точно количество е)

Яйцето,захарта и меда се разбиват с вилица или тел.
Прибавя се олиото и се разбърква,докато се усвои от сместа.
Добавят се содата,канелата и ванилията.
Прибавя се брашно и се замесва тесто,от което с леко намазнени ръце се оформят топчета с големина на малък орех и се нареждат в тава,на два пръста разтояние.С вилица леко се притиска всяко топче.
Пекат се в загрята на 180 градуса фурна,точно 14 минути.Фурната трябва да е добре загряла.
Оставят се да поизстинат и се слепят със сладко.
От това количество излизат около 23-24 броя слепени меденки.Спокойно могат да се направят две дози наведнъж,много бързо стават.

# 45
  • Мнения: 3 314
сусамов тахан , мед и орехи - правиш на топчета и овалваш в сусам  Peace 

# 46
  • Мнения: 7 418
   Аз да предложа и моите меденкиSimple Smile

# 47
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Хайде и моите меденки.Правя си ги от години,много ни харесват.

Меденки 



Тези същите, аз ги издълбавам леко с лъжица , след като са изстинали. Издълбаното разбърквам с прясно мляко, кр.масло и пудра захар. След това напълвам издълбаните меденки и ги слепвам две по две, като ги овалвам по слепената част в счукани орехи. Изглеждат по абсолютно същия начин като на снимката.  smile3521

Ако ги приготвя вечерта, на сутринта те вече са много меки и сочни.  Crazy

# 48
  • Мнения: 1 236
Айде и аз с една:

Медено-шоколадова торта

100г натурален шоколад, начупен
250г захар
225г масло
125мл мед
2 яйца
200г брашно
1 чл сода бикарбонат
1 сл какао
250мл вряла вода

За глазурата:
60мл вода
125мл мед
175г натурален шоколад
75г пудра захар

Извадете всички продукти от хладилника преди да започнете приготвянето. Шоколадът от продуктите за тортата сложете в микровълновата да се стопи, или го разтопете на водна баня, и го оставете да поизстине.
Загрейте фурната до 180С и намаслете една кексова форма (с подвижно дъно), диаметър 23см.
Разбийте захарта и маслото до пухкав крем, после добавете меда. Добавете едно от яйцата, 1сл брашно, после и второто яйце и още една лъжица брашно. Добавете стопения шоколад, после останалото брашно, и содата.
Добавете какаото като го пресеете през цедка, за да не стане на бучки. Накрая добавете и врялата вода.
Ако ви мързи да слагате съставките една по една ,не пречи да бутнете всичко (без водата) в кухненския робот, като водата добавите най-накрая.
Смесете всичко добре и прехвърлете сместа в подготвената тортена форма.
Пече се до 90мин, като направете проверка докъде е стигнало след първите 45мин - ако кексът е тръгнал да покафенява, покрийте го леко с фолио и продължете да проверявате на всеки 15мин.
След като стане готов, извадете от фурната и оставете да изстине, както си е в тавата.
За глазурата: загрейте водата и меда в тенджерка, като кипне намалете огъня до минимум и добавете шоколада да се разтопи с бъркане. Оставете настрани за няколко минути, после разбийте места с тел или с вилица. Добавете пудрата захар и пак разбийте до гладък крем.
Сега извадете тортата от формата, поставете в чиния и залейте с глазурата.
Имайте предвид, че глазурата няма да се стегне и ще си остане лепкава. Ако искате по-тегната глазура, добавете й масло.
Оставете тортата да отпочине един час преди да я нарежете за сервиране.

# 49
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Горещо препоръчвам меденият сладкиш на Сладка хапка, копирам рецептата :

МЕДЕН СЛАДКИШ

1чч захар
1 яйце
1чч кисело мляко
1чч брашно
1 бакпулвер
Канела на вкус
Кокос за поръсване
Мед около ¼ чч.

От посочените продукти се забърква кексово тесто, което се изсипва в малка правоъгълна тавичка, намазана с олио и набрашнена / в синята/.Пече се на умерена фурна / 170-180 гр./След като се извади от фурната още топъл се залива с меда и се поръсва с кокоса.Медът ще попие и ще придаде на сладкиша чуден аромат.

# 50
  • София
  • Мнения: 786


Изглеждат страхотно!!!!
Ще ги пробвам, въпреки че съм на Вие с месенето  Rolling Eyes

# 51
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
От мен един Кекс с мед

# 52
  • Мнения: 7 418


Изглеждат страхотно!!!!
Ще ги пробвам, въпреки че съм на Вие с месенето  Rolling Eyes
   Благодаря! Flutter
   Ако спазиш правилата да не прекаляваш с брашното и да не препичаш,ще имаш много вкусни и мекички меденки! Grinning

# 53
  • Мнения: 1 394
Меден кекс,меденки,медени здравословни сладки....много работи има ... Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 572
Рецепта за медени здравословни сладки?

# 55
  • Мнения: 7 418
Рецепта за медени здравословни сладки?
  Май няма такава.... Laughing
  Щом е сладко(говорим за изкуствено направено),вече не е здравословно.
  Особено,ако е медено,където меда се обработва термически.
  Уви..... Confused

# 56
  • Мнения: 147
 Ето още една торта с мед "Татяна"

# 57
# 58
  • Мнения: 720
Медът може да се съхранява много дълго време без да се развали. Това, че се захаросва не е проблем, означава единствено, че е истински. Ако не го харесваш така, винаги можеш да го разтопиш на водна баня. Аз също не те съветвам да го ползваш в сладкиши с топлинна обработка. Освен, че си губи всички полезни вещества, той става и токсичен.
Иначе - лимонов сок, мед и вода - страхотно е; мляко или чай с мед, децата харесват повече мляко, какао и мед; овесени ядки с мляко и мед или с плодове, ядки и мед; бисквитки слепени с мед; шоколадов салам с мед, вместо захар.

Общи условия

Активация на акаунт