Нещо с мед!

  • 9 936
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 314
сусамов тахан , мед и орехи - правиш на топчета и овалваш в сусам  Peace 

# 46
  • Мнения: 7 418
   Аз да предложа и моите меденкиSimple Smile

# 47
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Хайде и моите меденки.Правя си ги от години,много ни харесват.

Меденки 



Тези същите, аз ги издълбавам леко с лъжица , след като са изстинали. Издълбаното разбърквам с прясно мляко, кр.масло и пудра захар. След това напълвам издълбаните меденки и ги слепвам две по две, като ги овалвам по слепената част в счукани орехи. Изглеждат по абсолютно същия начин като на снимката.  smile3521

Ако ги приготвя вечерта, на сутринта те вече са много меки и сочни.  Crazy

# 48
  • Мнения: 1 236
Айде и аз с една:

Медено-шоколадова торта

100г натурален шоколад, начупен
250г захар
225г масло
125мл мед
2 яйца
200г брашно
1 чл сода бикарбонат
1 сл какао
250мл вряла вода

За глазурата:
60мл вода
125мл мед
175г натурален шоколад
75г пудра захар

Извадете всички продукти от хладилника преди да започнете приготвянето. Шоколадът от продуктите за тортата сложете в микровълновата да се стопи, или го разтопете на водна баня, и го оставете да поизстине.
Загрейте фурната до 180С и намаслете една кексова форма (с подвижно дъно), диаметър 23см.
Разбийте захарта и маслото до пухкав крем, после добавете меда. Добавете едно от яйцата, 1сл брашно, после и второто яйце и още една лъжица брашно. Добавете стопения шоколад, после останалото брашно, и содата.
Добавете какаото като го пресеете през цедка, за да не стане на бучки. Накрая добавете и врялата вода.
Ако ви мързи да слагате съставките една по една ,не пречи да бутнете всичко (без водата) в кухненския робот, като водата добавите най-накрая.
Смесете всичко добре и прехвърлете сместа в подготвената тортена форма.
Пече се до 90мин, като направете проверка докъде е стигнало след първите 45мин - ако кексът е тръгнал да покафенява, покрийте го леко с фолио и продължете да проверявате на всеки 15мин.
След като стане готов, извадете от фурната и оставете да изстине, както си е в тавата.
За глазурата: загрейте водата и меда в тенджерка, като кипне намалете огъня до минимум и добавете шоколада да се разтопи с бъркане. Оставете настрани за няколко минути, после разбийте места с тел или с вилица. Добавете пудрата захар и пак разбийте до гладък крем.
Сега извадете тортата от формата, поставете в чиния и залейте с глазурата.
Имайте предвид, че глазурата няма да се стегне и ще си остане лепкава. Ако искате по-тегната глазура, добавете й масло.
Оставете тортата да отпочине един час преди да я нарежете за сервиране.

# 49
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Горещо препоръчвам меденият сладкиш на Сладка хапка, копирам рецептата :

МЕДЕН СЛАДКИШ

1чч захар
1 яйце
1чч кисело мляко
1чч брашно
1 бакпулвер
Канела на вкус
Кокос за поръсване
Мед около ¼ чч.

От посочените продукти се забърква кексово тесто, което се изсипва в малка правоъгълна тавичка, намазана с олио и набрашнена / в синята/.Пече се на умерена фурна / 170-180 гр./След като се извади от фурната още топъл се залива с меда и се поръсва с кокоса.Медът ще попие и ще придаде на сладкиша чуден аромат.

# 50
  • София
  • Мнения: 786


Изглеждат страхотно!!!!
Ще ги пробвам, въпреки че съм на Вие с месенето  Rolling Eyes

# 51
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
От мен един Кекс с мед

# 52
  • Мнения: 7 418


Изглеждат страхотно!!!!
Ще ги пробвам, въпреки че съм на Вие с месенето  Rolling Eyes
   Благодаря! Flutter
   Ако спазиш правилата да не прекаляваш с брашното и да не препичаш,ще имаш много вкусни и мекички меденки! Grinning

# 53
  • Мнения: 1 394
Меден кекс,меденки,медени здравословни сладки....много работи има ... Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 572
Рецепта за медени здравословни сладки?

# 55
  • Мнения: 7 418
Рецепта за медени здравословни сладки?
  Май няма такава.... Laughing
  Щом е сладко(говорим за изкуствено направено),вече не е здравословно.
  Особено,ако е медено,където меда се обработва термически.
  Уви..... Confused

# 56
  • Мнения: 147
 Ето още една торта с мед "Татяна"

# 57
# 58
  • Мнения: 720
Медът може да се съхранява много дълго време без да се развали. Това, че се захаросва не е проблем, означава единствено, че е истински. Ако не го харесваш така, винаги можеш да го разтопиш на водна баня. Аз също не те съветвам да го ползваш в сладкиши с топлинна обработка. Освен, че си губи всички полезни вещества, той става и токсичен.
Иначе - лимонов сок, мед и вода - страхотно е; мляко или чай с мед, децата харесват повече мляко, какао и мед; овесени ядки с мляко и мед или с плодове, ядки и мед; бисквитки слепени с мед; шоколадов салам с мед, вместо захар.

Общи условия

Активация на акаунт