Нещо с мед!

  • 9 939
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 483
това което ти изглежда като блатове е захаросания замразен мед  Wink  според мен

Точно така, няма блатове.
Светлият слой са орехите с медът.
Тъмният е кокосовото олио с какаото.

На снимката шоколадовата глазура е гъста и   си личи как е мазана. На моите става по-тънък  слой, гладък и дори леко попива в орехите.
Просто тази снимка е най-близо до оригинала Embarassed

# 31
  • Мнения: 79
Заповядай една рецепта за меденки и от мен.За съжаление не мога да ти приложа снимка обаче.
2 яйца
1 ч.ч. захар
малко повече от половин ч.ч. олио
2 каф.лъжички хлебна сода
2 суп.лъжици мед
1 пакетче канела
брашно - колкото поеме ( докато стане нито много меко нито твърдо тесто )
За крема:
1 ч.ч. прясно мляко
1 пакетче краве масло
1 ч.ч. смлени орехи
5 лъжици пудра захар ( може и по-малко )
издълбаното от самите меденки

Като се омеси тестото се правят топчета по-малки от орех и се пекат в предварително загрята фурна.След като се извадят още не съвсем изтинали се издълбават с нож.След това дупките се запълват с крема и меденките се слепват по две.Дано ме разбрахте newsm78
Стават страхотни на вкус!

# 32
  • Мнения: 804
Ето и моята рецепта за лесни Меденки - Разтапят се 1ч.ч. мед с 10с.л.захар,добавя се 1с.л. масло,2 жълтъка,1 ч.л. канела и 2 1/2 ч.ч. брашно пресяти с 1 ч.л. сода.Омесва се меко тесто и се точи на не много дебел лист.Изрязват се кръгчета или други формички,мажат се с разбитите белтъци.Пекат се в умерена фурна до порозовяване.Слепват се със сладко като изстинат,след престояване една нощ омекват и стават разкошни.И аз досега не съм ги снимала,но пропуска ще бъде поправен!!!

# 33
  • София
  • Мнения: 786
Момичета много благодаря за идеите, харесах си доста от тях Simple Smile
Знаех си че мога да разчитам   bouquet

# 34
  • Мнения: 5 183
Люлякови нощи, какво е стевия?

# 35
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Сладка билка май  newsm78

# 36
# 37
  • София
  • Мнения: 786


Правих го този два пъти:) наистина е много хубав  Sunglasses

# 38
  • Мнения: 483
Люлякови нощи, какво е стевия?

Ето малко инфо за стевията, вече я използвам вместо захар на 100%
http://www.gradinarstvo.hit.bg/stevia.html

# 39
  • Мнения: 1 085
Няма да се смеете - аз съм правила мед с орехи и чесън за мазане върху филийки. Това е стара българска разядка и много, много вкусна. newsm74  Не си мислете, че знаете вкуса й преди да сте я опитали  Peace

Няма да се смея ама ми е чудно това с чесъна Rolling Eyes Embarassed

Боже, това е ужасно вкусно, но и аз не знам защо, го приготвям само на Бъдни вечер.

Често използвам мед за маринати на месо:
1. Кисело мляко, 1с.л. мед, чесън и сол.
2. Зехтин, лимон, 1с.л. мед, босилек, сол.

# 40
  • Мнения: 7 418
  Ето тази тортичка е с мед.


   И тази.


    Мароканските меденки на Лабрекс наистина са много хубави.
    Както и салатката й от сурови тиквички,която се прави с мед. Peace Grinning

# 41
  • Мнения: 5 173
Запис, че сме пчелари Peace

# 42
  • Мнения: 155
от една комшиика рускиня преди години знам една рецепта за домашен сироп за кашлица Синът ми правеше много лоши ларингити и явно сме и пречили да спи, защото един ден ми звънна на вратата и ми подаде едно бурканче Доста скептично се отнесох в началото, но и досега го правя Слагат се равни количества мед, лимонов сок и зехтин в бурканче,затваря се и се раздрусва до еднородна смес После по една лъжичка когато се сетя Между другото става страхотна закуска като се прибави към  кисело мляко

и любимата ми рецепта с мед
Смесвам сухи подправки - риган, мащерка и малко розмарин с няколко лъжици счукани орехи Овалвам в тази смес по дебела плочка сирене (най-добре козе) и с ръка леко притискам от всички страни Покапвам малко зехтин отгоре и пека в  намазнена тавичка около 15 мин в средна фурна Веднага след като извадя от фурната поливам с 1-2 лъжици мед
Ако знаете това колко бяло вино изпива  Embarassed

# 43
  • Мнения: 5
Наистина е много полезен, но не мога да го набутам на детето. Отказва да го яде на филия или на каквото и да било. Единствения начин е да го сложа в кекс или нещо подобно. Правих скоро какаов кекс с мед, много добре стана, но търся още някакви изпитани рецепти.

И мойта хубавица не искаше в началото, но започнахме да си говорим за пчеличките, тя ги видя край кошерите, гледахме и филмче и си казвахме че те са много добрички и специално за нея са събрали мед- така сутрин след сутрин по една кафяна лъжичка и постепенно увеличаваш-сега хапваме сутрин по 1супена лъжица. успех


# 44
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Хайде и моите меденки.Правя си ги от години,много ни харесват.

Меденки 

1 чч=240 мл    1 каф.ч.=160 мл

1 яйце
1/2 чч захар
1/2 каф.ч. олио
2 сл пчелен мед
1/2 чл сода бикарбонат
1/2 чл канела,ванилия
250 гр брашно(точно количество е)

Яйцето,захарта и меда се разбиват с вилица или тел.
Прибавя се олиото и се разбърква,докато се усвои от сместа.
Добавят се содата,канелата и ванилията.
Прибавя се брашно и се замесва тесто,от което с леко намазнени ръце се оформят топчета с големина на малък орех и се нареждат в тава,на два пръста разтояние.С вилица леко се притиска всяко топче.
Пекат се в загрята на 180 градуса фурна,точно 14 минути.Фурната трябва да е добре загряла.
Оставят се да поизстинат и се слепят със сладко.
От това количество излизат около 23-24 броя слепени меденки.Спокойно могат да се направят две дози наведнъж,много бързо стават.

Общи условия

Активация на акаунт