Обрязване на момченце, кога, къде...?

  • 24 839
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 101
polin_a - аз си мисля че е медицински, не религиозен повода....
ако наистина се налага - само под пълна упойка, няма защо да преживява детето стреса..... местните не винаги хващат добре, освен това трудно ще накарате 2 годишно да стои съвсем мирно и кротко и т.н.....
за обезболяване след операцията също помислете....
и ако  наистина проблема е медицински - потърсете мнение на добър специалист, дали няма как да му се спести на детето.....ако ли не...действайте....
за памперса не знам до колко може да е проблем....надали много.....
съвсем далечно отклонение - скоро попаднах на някаква серия на отчаяни съпрузи...та там ги обрязваха на 40 ден до колкото помня....на кръщенето май...без упойка........та ако наистина при евреите има традиция за толкова ранно обрязване, надали пампата е проблем.... пък и вие скоро ще махате памперс...или поне доста ще намалите ползването му предполагам....

# 31
  • Мнения: 9 776
polin_a - аз си мисля че е медицински, не религиозен повода....

Може Peace. Просто аз с такова впечатление останах. Но това няма значение. Важното е да не страда детето и мама ще се погрижи Peace.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Поводът не е религиозен Simple Smile, ние дори не сме кръстили детето, решихме да му оставим свобода да решава сам, когато порасне каква религия ще изповядва.
В момента търсим добър хирург-уролог в Пловдив, за да приключим с това.

# 33
  • София
  • Мнения: 44 101
 Hug Hug Hug

дано намерите добър спец.
защо не пишеш на д-р Оги от здравният да ви препоръча някой.....те поне се знаят в общи линии като колеги кой как е....
и успех....дано мине бързо, безпроблемно и възможно най-безболезнено  bouquet

# 34
  • Мнения: 340
Не мога да си представя що за майка си оставя дъртата рода да определя какво ще става с детето, ще му причинява болка и т.н. В арабския свят жените са собственост и няма какво да направят, но тук?
Това, че не казва защо ми говори за религиозна причина - като гледам, по линията на другия родител.

Чудя се , децата на подобни родители дали ги мразят след това?

# 35
  • Мнения: 6 274
Bgbabba, пак се изказваш неподготвена.
Ами, ако се налага по здравословни причини, тогава какво?
Искаш да кажеш, че детето ми ще ме мрази ако го направя защото се налага ли?
Ей, аман от глупости.
  Crossing Arms

# 36
  • София
  • Мнения: 44 101
ай стига...каза че не е по религиозни причини...и да понякога се налага и по мед. такива....
и да ти отговоря - не не си мразят родителите после.... познавам един турчин...даже се чуди как другите мъже издържат сбез да са обрязани...въпрос на разбирания....

А ти за коя линийка на кой родител говориш, че не схванах??

# 37
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Това, че не казва защо ми говори за религиозна причина - като гледам, по линията на другия родител.

Еееееееее, то пък като че ли Е ДЛЪЖНА да ни каже жената!
Айде, оставете я вече на мира - хубаво, лошо, опасно, вече си е решила  Stop

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
"Не мога да си представя що за майка", аз съм най-добрата майка за моето дете!!!Останалото от поста на bgbabba не искам да коментирам защото ми е обидно подобно отношение Sad.

# 39
  • Мнения: 321
Споко mamaden ... разни хора разни идеали ...  Crazy или нещо такова беше  Mr. Green

та моя син е на 11г. и за него няма по добър човек от мен на този свят (подчертавам "за него")
а аз самата съм позволила да бъде обрязан (отдавна разбира се...) и то без медицински причини

е кой ще да ме съди, наред е ....
ама да си кажа отсега че  Tired ... хайде по културния начин: не ме интересува!  Whistling

# 40
  • Мнения: 6 274
Темата ще  стане грозна.
За съжаление не всички са толерантни.

# 41
  • София
  • Мнения: 39 759
Аз леко ще се намъкна и ще замоля да няма "обидни" постове.
Майката много добре е обяснила за какво става дума.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 103
В Северна Америка бебетата се обрязват първите дни след раждането, но там го правят на повечето и е рутинна процедура, която не е обвързана с религия, а е от хигиенни съображения. В България не се прави на новородени и аз не бих рискувала.

mamaden
Не знам за Пловдив, но в София са най- добрите детски хирурзи- уролози в Пирогов. Моя близка оперира сина си при проф. Бранков, който пише в този форум с псевдоним д-р Оги. Попитай го за подробности, а можете да се чуете и по телефона. момчето, за което говоря имаше по- сериозни проблеми, но не е лежал в болница след операцията, а си го прибраха вкъщи без да изпитва болки или да се чувства зле. Колко му е да отскочите до София и да се върнете в Пловдив след операцията. Все пак, това са сериозни неща и колкото и да е мизерно в Пирогов хората там са несъмнено най- добрите по тези проблеми.
За възрастта за обрязване- препоръчват ако не се направи на бебето като новородено да бъде най- малко на годинка, а може и по- късно.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 190
Може ли само да вмъкна едно извинение към авторката, защото и аз се намесих с неуместен коментар по-горе.   bouquet

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Благодаря Бояна Ламбер. В Здравния форум потърсих съвет от д-р Оги, още не се е включил, иначе не представлява никакъв проблем да отидем в Софиа, мъжът ми е от там Wink, и без да се налага ходим задължително някой weekend в месеца, че нали и там има хора които искат да видят малкия мъж Simple Smile.
Red всичко е ок Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт