Когато любимия Ви човек Ви предаде...

  • 13 839
  • 181
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 479
Добре де, как така изведнъж решава, че са признаци на СПИН, толкова добре е запозната какви са тези признаци и т.н... Rolling Eyes

Или е параноичка, или е разбрала, че човекът с когото е била е болен, или това е пързалка...

# 16
  • София
  • Мнения: 17 282
На мен безотговорно ми се вижда и това, че имала/чувствала сиптоми - как така споделяш/прехвърляш част от проблема/притесненията на другия, преди да си проверил.. Shocked newsm78... Твърде егоистично ми изглежда.. Thinking

Да, това също.

# 17
  • Мнения: 572
Трудно е... мн е трудно да простиш, когато човек те е предал.Случвало ми се е. За съжаление не веднъж. За още по-голямо съжаление и със мое знание...
Боли.. мн боли.. И дълго време живях със страхът да не ме предаде отново..
Е, намерила съм сили... и съм простила.. или поне така мисля..Приемам, че просто е трябвало да ми се случи и да си науча житейския урок. Но само връщането на спомена назад ме кара да изтръпвам...
Постарала съм се да натисна тези спомени мн, много на дълбоко в душата и по-рядко да се сещам за тях. Но заради обичта си към този човек и за да мога да живея в мир със себе си - простих и продължих напред...
И до този момент не съжалявам, мисля, че човекът си е заслужавал прошката и осъзнал какво е сторил, а тези предателства са го накарали да си изясни сам за себе си какво чувства и какво съм аз за него и в животът му.
Съвет не мога да дам - но смятам, че се иска мн сила на характера, за да изживеете случилото се и да намерите сили да се справите. И вярвайте, че всичко ще е наред в името на дъщеричката ви.

# 18
  • София
  • Мнения: 1
Благодаря Ви за куража и подкрепата! Ами да си призная за тези 5-6 седмици станах специалист по тълкуване, симптоми, терапия и т.н. на теми HIV и СПИН. В началото страха беше огромен, да не се порежем, да не ядем от едни и същи прибори с дъщеря ни, да оставяме самобръзначки високо, където тя да не може да ги стигне и още какво ли не.

Жестоко е, че почти 80 % от сиптомите на акутната HIV-инфекция са като при грип (отпадналост, лека температура, липса на апетит, болки в крайниците - мускули и костни, ангини, херпеси и устни афти, обриви и т.н. и т.н.). В общи линии почти всеки един от тях може да си го докараш и на психосоматична основа, а това че в ситуации на стрес организма ти е податлив към инфекции и имуната ти защита е тотално разбита допринася да се вглеждаш във всяка настинка като симптом.

Ами тя за безотговорна у не е, казва че защитата не издържала и презерватива се бил скъсал, но не съм бил там и се налага да вярвам на думите и. В този смисъл тя си знае по-добре доколко рискова е била ситуацията. Доколкото знам той е семеен, без деца чужденец, който пътува доста. Затова у нея страха, че може би я е излъгал че е здрав а всъщност не е бил и подхранва страховете.

Определено се моля единствено да сме здрави а останалото ще е необходимо време, но вярвам че ако не се затвори в себе си и споделяме помежду си, ще го преодолеем. Що се отнася до моралната страна, тя досега не може да повярва, че при първата и стъпка в страни и веднага и се изсипва огън и жупел отгоре и. Истината е, че и на мен това ми отваря очите за много неща и колко крехко е всичко.

Винаги съм си мислил, че ще те мога да защитя най-близките си хора от всяка една опастност, но ето че съм бъркал - особено, когато някои отвори вратата доброволно и злото нахлуе без да си го канил. Сякаш щастието е "миг на върха на топлийка", еквилибриум преди всичко да се сгромоляса.

Да, би ми се искало да кажа, че сме хубаво семейство, че сме добър тандем с жената, за която се ожених и която ме дари с прекрасна дъщеря, като в приказките - казахме си, че искаме бебе и месец по-късно то се беше вече появило. Имал съм усещането, че по някакъв начин сме били галеници на съдбата и точно затова всичко, което се случи последните два и половина месеца ме карат да чувствам безсилен.

Единственото, което съм искал е да възпитаме дъщеря ни (ако имаме късмет, децата си) да бъде добър и достоен човек, да възприеме ценностите и добродетелите, които независимо от религия, морал и етика навсякъде са мерило за благородство, доблест и човечност. Дано имаме подкрепата и възможността да и бъдем добър пример и да я видим как става пред очите ни самостоятелна, независма, млада и силна жена.

Що се отнася до вярата ми, мога да си призная, че не съм религиозен (освен традиционно), но в себе си винаги съм имал усещане за добро и лошо, което по някакъв начин е определял модела ми на поведение към околните, както и към хората, които съм допуснал в сърцето си. Надявам се, да бъдем пощадени от разни кармични наказания и какво ли още не.

Хей хора, супер сте! Не си мислете, че съм толкова минорен сухар, който вечно оплаква потъналите си гемии... Да, прави сте има светлина в тунела и ще чакаме слънцето да изгрее отново и на нашата улица!

# 19
  • Мнения: 1 505
Казваш,4е я оби4аш,а показвал ли си и го на нея,показваш ли й го по принцип,казваш ли й го?Нали знаеш приказката,4е жената оби4а с ушите,тоест,да не я забравяш,а всеки ден да й показваш,4е я оби4аш,не стига само да го казваш,ако е така.Тя ти е казала,искала е да се по4увста желана,жива,обгрижвана,ухажвана,ами трябвало е да й доставиш ти вси4ко това,за6тото ако не си и тя 6те си търси навън тези усе6тания,както е й направила.Но това,4е не е ползвала презерватив не я оправдава,както и това,4е ти е казала за съмненията си о6те преди да са се потвърдили,за да те притеснява и теб така.Но все пак си мисля,4е ако я оби4аш,то4но сега е момента да се подкрепяте,да простиш и да се борите вси4ко да е ок за в бъде6те.

# 20
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Дано всичко е наред най-напред със здравето. Peace
После ще обсъждате кой къде е искал да бъде
секси и ухажван.  Mr. Green
Стискам здраво палци, това е тежко преживяване!
Добре е за всички да се успокоите, защото страхът
разболява и здрав човек.

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
след няколко месеца ще си наясно какво ще правиш ....
само да не ти го е лепнала

# 22
  • Мнения: 830
След колко месеца ще правите другите иследвания, т.е колко време ще живееш с мисълта за зарзата? Оле ужасна история, дано е пързалка, защото ми настръхна косата....

# 23
  • София
  • Мнения: 1
Най-циничното в тази житейска случка е, че точно три дни преди този "рисков контакт" аз бях дарил кръв и точно преди Великденския уикенд си бях получил благодарственото писмо с негативните резултати за HIV / СПИН, хепатит А, В и С и т.н.  Седмица по-късно ходихме заедно да се тестваме.

На мен безотговорно ми се вижда и това, че имала/чувствала сиптоми - как така споделяш/прехвърляш част от проблема/притесненията на другия, преди да си проверил.. Shocked newsm78... Твърде егоистично ми изглежда.. Thinking


Ами туй то, човек като е в семейна връзка не винаги се пази с презерватив или? Така, че аз съм и благодарен, че поне сподели това с мен иначе тя и досега си казва, че ако не ми беше казала за тази случка аз нямаше да съм така отчужден.

Enamorada, мога да ти кажа че точно преди тази случка сме си били най-близки и дори седмица преди това си бяхме направили един романтичен уикенд в град с много канали. Всичко според мен е било в хармония и затова още не мога да повярвам как и защо.

Това, което най-много ми липсва е споделянето и показването на емоциите от нейна страна, точно затова се страхувам че е по-лесно да избягаш от проблемите си, да заровиш глава в пясъка или да се подведеш по евтини комплименти и лъжи и да кривнеш отново. Абе не е лесна тази работа и сте праси, няма универсална рецепта а и не можеш да погледнеш и прочетеш мислите на някого, така че каквото времето покаже и докъдето любовта ни стигне. Нали така?!

# 24
  • Мнения: 260
Много драматизъм има в тази история, но аз съм настроена скептично.
Колко време е минало от авантюрата на жена ти? От какви симптоми се оплаква, освен, че вътрешно се чувства болна и много уморена?
Човекът, с когото е спала, е казал, че е здрав, тестовете ви са ОК.
По мое мнение си имаш Drama Queen вкъщи Simple Smile Възможно е и да разиграва театър заради самата изневяра. Както ти сам каза, гневът и обидата са притъпени и дори двамата сте по-близки от всякога пред лицето на страшната болест. Баш като по филмите.
ДЪлбоко в себе си вярвам, че темата е пързалка Simple Smile

П.С. Сега отново прочетох първия пост. Казваш, че преди близо месец жена ти е споделила за авантюрата, пък от 5-6 седмици заедно ходите да се тествате за ХИВ...

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 16:26 от honey

# 25
  • София
  • Мнения: 1
Де да беше драматизъм и пързалка...

Ами историята се е разиграла в края на Март и след като тя ме уведоми за случилото си се е опитала да поеме контакт с този рисков контакт писмен, телефонен, СМС-ен и както може да се сетите по телефона е бил шокиран и уж видимо уплашен, но да получиш тест от негова страна е все едно да чакаш писмо от умрял. Тя го е конгронтирала с това, че и дължи отговор и че трябва да уведоми жените, с коит е бил и т.н.

Що се отнася до манипулации, познавам я и мога да призная пред себе си, че точно на тази тема не била си позволила. Рационална, трезвомислеща, професионалист в сферата на здравеопазването и добри умения в психотерапията, така че за Drama Queen самата тя е прекалено уплашена как реагира тялото и за да ме манипулира.

Представа си нямате, колко лесно живота Ви може да се превърне в ад, когато се появят екзистенциални страхове и плановете Ви се стопяват за секунди.  И да си приказвате, че темата е "пързалка" ами хайде попързаляйте се самите Вие на тези емоции пък ще видим дали няма да се състарите с няколко години за тези три месеца, докато нещата са разяснят...

# 26
  • Мнения: 2 132
Сори, но и аз съм скептично настроена!Мисля, че това не й е първата изневяра.И , щом една жена е обичана, уважавана и всичко й се поднася на ръце, да се доказва извън вкъщи, че е харесвана и да изневери за това...Не хващам смисъла newsm78

# 27
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
пич, вземи сега му пусни тук името на ебльото, а в раздел татковци името на жена ти (може и снимки) че иначе бая народ тука ще стои на тръни ...

# 28
  • Мнения: 239
То ти личи,че обичаш жена си,какво питаш как да я заобичаш отново. Не мисля,че можеш да се откъснеш от нея,а и като те слушам как пишеш за семейството ви.Изневярата като те гледам даже вече си я простил,просто не си я забравил.
  За предпазните средства няма да го коментирам.
 Надявам се наистина да си давал всичко за жена си,защото ако разгледаш малко повече в Дом и Семейство,ще прочетеш редица теми за жени,които се чувстват "забравени" от мъжете си, не правят дори секс заедно,мъжете не им обръщат нужното внимание и не ги задоволяват.. И не мисли,че това,че ТИ си мислиш,че си й обръщал внимание,на нея й е стигало. Може да сте имали хубав уикенд,а през другото време? Все пак не сте от скоро заедно,та да се предполага,че всичко е огън и страст. Щом тя е искала,да се почувства секси и желана,значи й е липсвало. Това не значи,че оправдавам делото й,а и презерватива наистина може да се е скъсал,но както ти казваш - тя най-добре си знае. Не се притеснявайте толкова,доказано е,че организмът ти сам може да предизвика симпромите и увреждане на клетките и да имитира 100% дадено заболяване,ако така се притеснявате.
  Всичко ще мине добре,времето ще излекува това. Знаеш ли,понякога след такива случки хората още повече се оценяват и започват да държат един на друг. Вярвам,че ако е грижовна и разумна жена,тя ще ти се реваншира и ще докаже,че те обича. Знам за подобен случай и мога да ти разкажа подробности,но на ЛС. Жена ти сега вече знае колко е можела да загуби. А децата Господ ги пази Simple Smile  Късмет!  

# 29
  • Мнения: 998
При всички положения съпругата е платила доста висока цена за кръшкането си-
незнам дали се е заразила със HIV ,но определено се е заразила с хипохондрия и
над нея освен гузната съвест тегне и вината ,че е заразила невинен човек ,както
и себе си.Което я е накарало да изпее цялата авантюра ,та дори да навлиза в по-
дробности(скъсания презерватив).
Не вярвам изневярата й да си е струвала цялата тази драма само за да се почувства
желана.Много наивна жена имаш.

Общи условия

Активация на акаунт