ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - 2009/2010 Класиране/Записване

  • 96 924
  • 1 204
  •   1
Отговори
# 1 155
  • София
  • Мнения: 779
искам да попитам дали има някакво логично обяснение на това:
74 ОДЗ, Подуяне, набор 2008

преди класиране
34. Ростислав Йорданов Стоянов 8.2 т.

в чакащи
Ростислав Йорданов Стоянов 8.3 т. 090522-44482596 .
Граничаната група, за която са теглени номера е за деца с 8,2 т. И изведнъж детето е с 8,3 т. Писах на ИОСДГ да го проверят, но нямам отговор, а детето си стои начело на списъка.
Моля за съвет какво да направя. #2gunfire
и аз вчера писах и нямам отговор и не вярвам да отговорят

Явно на 22.05. е бил с 8,2т. и е влезнал в гранична група и му е теглено случайно число, не е приет. След класирането са се сетили и са заявлил някои от  допълнителните критеии, който му носи и 0.1 т Системата не е виновна, родителите си заявяват. А дали ще го приемат и запишат.....

# 1 156
  • Мнения: 2 280

Явно на 22.05. е бил с 8,2т. и е влезнал в гранична група и му е теглено случайно число, не е приет. След класирането са се сетили и са заявлил някои от  допълнителните критеии, който му носи и 0.1 т Системата не е виновна, родителите си заявяват. А дали ще го приемат и запишат.....
Според мен пък, не са му били отразили някой критерий..(примерно К1) поради проблеми в регистъра на ДГ..
И едва сега системата му ги е отчела на детето..
Реално, е било ощетено на първо класиране, понеже е можело да е вече прието..

# 1 157
  • Мнения: 8
искам да попитам дали има някакво логично обяснение на това:
74 ОДЗ, Подуяне, набор 2008

преди класиране
34. Ростислав Йорданов Стоянов 8.2 т.

в чакащи
Ростислав Йорданов Стоянов 8.3 т. 090522-44482596 .
Граничаната група, за която са теглени номера е за деца с 8,2 т. И изведнъж детето е с 8,3 т. Писах на ИОСДГ да го проверят, но нямам отговор, а детето си стои начело на списъка.
Моля за съвет какво да направя. #2gunfire
и аз вчера писах и нямам отговор и не вярвам да отговорят

Явно на 22.05. е бил с 8,2т. и е влезнал в гранична група и му е теглено случайно число, не е приет. След класирането са се сетили и са заявлил някои от  допълнителните критеии, който му носи и 0.1 т Системата не е виновна, родителите си заявяват. А дали ще го приемат и запишат.....
и аз от това се опасявам, но ако е ощетено детето - лошо защото в момента няма свободни места

# 1 158
  • Мнения: 46
Въпросче.
Има 0 места
Има 50 деца с равен брой 8.1
40 от тях имат номерче
За другите 10 ще се тегли ли номер при положение че има 0 места?  Shocked

# 1 159
  • Мнения: 8
дано поне дадат някакъв отговор от ИОСДГ, защото съмненията остават  Twisted Evil

# 1 160
  • Мнения: 2 280
Въпросче.
Има 0 места
Има 50 деца с равен брой 8.1
40 от тях имат номерче
За другите 10 ще се тегли ли номер при положение че има 0 места?  Shocked

За сега..не..
В момента в който се появи 1 място, ако няма дете с повече точчки от тия деца (50бр), ще се теглят входящи номера и на 10-те, които си нямат и..късметлийчето измежду всички 50 ще бъде класирано..

# 1 161
  • София
  • Мнения: 1 916
искам да попитам дали има някакво логично обяснение на това:
74 ОДЗ, Подуяне, набор 2008

преди класиране
34. Ростислав Йорданов Стоянов 8.2 т.

в чакащи
Ростислав Йорданов Стоянов 8.3 т. 090522-44482596 .
Граничаната група, за която са теглени номера е за деца с 8,2 т. И изведнъж детето е с 8,3 т. Писах на ИОСДГ да го проверят, но нямам отговор, а детето си стои начело на списъка.
Моля за съвет какво да направя. #2gunfire
и аз вчера писах и нямам отговор и не вярвам да отговорят

Явно на 22.05. е бил с 8,2т. и е влезнал в гранична група и му е теглено случайно число, не е приет. След класирането са се сетили и са заявлил някои от  допълнителните критеии, който му носи и 0.1 т Системата не е виновна, родителите си заявяват. А дали ще го приемат и запишат.....
и аз от това се опасявам, но ако е ощетено детето - лошо защото в момента няма свободни места

ами ако е ощетено за една градина ОК, но то във няколко ОДЗ-та в район Студентски е с цяло число точки, а след първо класиране се появява с 8,3т и в едно ОДЗ е с 6,3т (това е за случая в 78 ОДЗ район Студентски)

# 1 162
  • Мнения: 203
Извинявайте, може и да е писано някъде, но...ако едно дете е прието някъде сега, какви са му шансовете да се премести после в по-близка градина или при откриване на нови групи в близост до дома му?

# 1 163
  • Мнения: 474
Може ли някой да обясни факта, че едно дете за 2-ра яслена група не беше класирано в събота ( думите на майката бяха "ние още чакаме, за сега не сме класирани"). След което вчера сутринта доиде с кутия бонбони и черпи, че са приети.
Евентуално детето е с 10 т., но не знам някой от близките му да работи в системата на образованието. ( знам само малкото му име и немога все пак да съм сигурна,че е то в списъка на градината).
Та питането ми е, какви са тези класирания по никое време? Факт е, че майката не скри, че е прието сега. Питах я, ама как така стана. Тя отговори, че е трябвало да изчакват. Каквото и да означава това...
Носят се едни слухове за размяна на деца между директорите, особено на тези с работещи в системата роднини ( местата за близнак били допълнителни, необявени никъде... )
Защо ми се струва, че системата ще пребори в голяма степен огромната корупция на директорите от миналите години, но няма да преобори яката шуробаджанащина?
 


# 1 164
  • Мнения: 386
Извинявайте, може и да е писано някъде, но...ако едно дете е прието някъде сега, какви са му шансовете да се премести после в по-близка градина или при откриване на нови групи в близост до дома му?
И аз се интересувам, приети сме по-второ желание в градина, в която видях че нямаше много желаещи, но ми е доста далече от къщи. Остава ли си кандидатурата по първо желание, която ми е по -близо до дома, и в която се очаква откриване на нови места, в случай, че запиша детето си там където е прието в момента. Confused

# 1 165
  • София
  • Мнения: 1 230
Имам по тривиално питане, но ме чопли отдавна. Писах и в системата, но честно не очаквам отговор.
Ето и какво ми направи впечатление:
Става въпрос за списъците на 80 ЦДГ 'Изгрев ', район Панчарево - 1 група /единствена/. Иска ми се да знам защо, още преди първото класиране, когато децата се подреждаха по азбучен ред по точки, изведнъж пред дечицата с буквата А с 8,2т. се появи едно дете - Kристиана Kирилова Ленкова 8.2 т. без да се спазва азбучния ред? Сега тя е на първо място при чакащите, вместо детенцето, което си беше преди това там.
Ако някой има отговор на този ми въпрос ще е прекрасно.

# 1 166
  • Мнения: 353
Имам по тривиално питане, но ме чопли отдавна. Писах и в системата, но честно не очаквам отговор.
Ето и какво ми направи впечатление:
Става въпрос за списъците на 80 ЦДГ 'Изгрев ', район Панчарево - 1 група /единствена/. Иска ми се да знам защо, още преди първото класиране, когато децата се подреждаха по азбучен ред по точки, изведнъж пред дечицата с буквата А с 8,2т. се появи едно дете - Kристиана Kирилова Ленкова 8.2 т. без да се спазва азбучния ред? Сега тя е на първо място при чакащите, вместо детенцето, което си беше преди това там.
Ако някой има отговор на този ми въпрос ще е прекрасно.
имам - например първото К в името е написано на латиница. Подредбата е по ASCII кодовете най-вероятно.

# 1 167
  • София
  • Мнения: 344
Моето питане е  - сега има 2 седмици за записване, а после  -  всяка седмица класиране и 1 седмица записване?  И ако не съм в БГ 2 седмици и няма кой да ни запише - прав ни път.....

И не може ли  да се виждат накуп градините от 1 район с обявени свободни места за следващо класиране, а не да преглеждам всички градини за свободно място? Още по- добре  профилите при кандидатстванията ни да изписва, че има свободно място , да е по-лесно да решаваме....

Сега това класиране е .....сляпа баба

И входящия ми номер-томбола за гранична група 8 точки само за дадената градина ли важи или за всяка градина която поставя на 1во място и получа 8 точки?

# 1 168
  • Мнения: 353
Моето питане е  - сега има 2 седмици за записване, а после  -  всяка седмица класиране и 1 седмица записване?  И ако не съм в БГ 2 седмици и няма кой да ни запише - прав ни път....

В профила на необходими документи пише:
Ако заявлението се подава от друг човек, необходимо е да се представи нотариално заверено пълномощно със заверени ксерокопия на личните карти. Допустимо е вместо оригинал на личната карта на втория родител да бъде предоставено ксерокопие.

# 1 169
  • София
  • Мнения: 344
Е да де, ама нямам роднини, които да ангажирам за това....ще го мисля


X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт