Ще си сложа табелка "не пипай" на количката!

  • 6 224
  • 135
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Честно иде ми да сложа такава таблека на количката на малкия-не знам как им идва на ум на разни хора да бъркат при бебето, да го пипат, да му пипат предметите и то с откровено мръсни ръце.

Абе на мен през ум не ми минава да пипам малките деца, какво им става на тия хора?! smile3506 smile3511

Чудя се ако аз отида с ръце целите в пясък и започна да галя някой възрастен по лицето как ще му е...а какво остава за нежната бебешка кожа?

Омръзна ми да правя забележкииииии!

Какво мислите?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Мисля , че е въпрос на възпитание и НЕ/ съобразителност.Аз не съм се сблъсквала до сега "разни" хора да я пипат.

# 2
  • Мнения: 616
Мисля , че е въпрос на възпитание и НЕ/ съобразителност.Аз не съм се сблъсквала до сега "разни" хора да я пипат.

 Peace

и аз не съм се сблъсквала, ама както го описваш определено и аз бих реагирала по същия начин. Да му се радват да дори ми е приятно ама да го пипат с мръсни ръце .... Naughty

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 817
На мен честно да си призная не ми се е случвало, някой да ми наднича в количката и да бърка вътре. Сигурно ги респектирам защото изглеждам доста крива  Mr. Green . А ако става въпроса за малки деца. ами нормално е, просто казваш "НЕ" и толкова. Имах случай на пазара едно разпърпано мръсно дете дойде да целува дъщеря ми(беше на 5 несеца) Close . Аз докато се усетя вече я беше "омляскало", ама на бързо го изгоних. Няма как, иначе трябва да ги затваряме в къщи, да си ги сложим в една саксия и само да си ги поливаме  tooth

# 4
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
 Joy

Е, кой пък ти пипа по количката и ти къде си като ти я пипат? Ако са деца, как мислиш че ще прочетат написаното  Laughing?
Виж, не се заяждам, ама лекинко пресилено ми дойде! И моето дете е лятно бебе и навсякъде имаше деца, които искаха да надникнат, но аз си бях там и не им позволявах! Сега и моето дете иска да тика количката на приятелка с малко бебе. Позволявам му, а и тя няма нищо против! Все пак не пипа детето!
Тези, които искат да погалят детето обикновено са големи хора, а на тях винаги можеш да им кажеш тактично да не пипат бебето  Peace!

# 5
  • Мнения: 6 713
Абе и на мен ми се е случвало, ама какво толкова! Тя сега какви ли не мръсотии пипа, ръцете й са все по земята, ровичка, после яде... Не можем да отглеждаме децата си под похлупак, нали?
Иначе кой на тебе ти пипа детето конкретно? Ако са близките - баби, лелки, тогава директно им се казва.  Naughty
Обаче ако някой чужд човек се зарадва на детенце, как да го спреш?  newsm78

# 6
  • Мнения: 219
Ами на мен не ми се е случвало да я пипат непознати и то с мръсни ръце, но играчките - да.
За пипането на играчките от моята количка не се възмущавам, защото това все пак са деца, а и тя сега е в такава възраст че все чуждите предмети са и интересни и на мен ми се случва вече да я дърпам от чуждите колички.
Е, ако видя пък и количка с надпис "не пипай" определено ще внимаваме повече  Wink

# 7
  • Мнения: 1 335
И аз не мога да разбера хора които посягат да пипорят малко бебенце.... един - два пъти се е случвало да някой нахален почти непознат да опита да навре ръка в количката на сина ми.... много се нервирах;  с дъщеря ми още не се е случвало, но реакцията ми ще е доста груба  #2gunfire

# 8
  • Мнения: 400
Joy

Е, кой пък ти пипа по количката и ти къде си като ти я пипат? Ако са деца, как мислиш че ще прочетат написаното  Laughing?
Виж, не се заяждам, ама лекинко пресилено ми дойде! И моето дете е лятно бебе и навсякъде имаше деца, които искаха да надникнат, но аз си бях там и не им позволявах! Сега и моето дете иска да тика количката на приятелка с малко бебе. Позволявам му, а и тя няма нищо против! Все пак не пипа детето!
Тези, които искат да погалят детето обикновено са големи хора, а на тях винаги можеш да им кажеш тактично да не пипат бебето  Peace!

Хе хе не говоря за деца, а за нахални непознати или далечни познати възрастни! Децата са ясни-те са и много лесни-казваш "не" отдалече и те слушат.
Виж някои възрастни са истинска напаст-пресилено или не това е истината! Вчера една позната докато се усетя и бръкна, извади бибата от устата на бебо...щях да падна от изненада-е как да очкавам.
Големия ми син е на година и 10 месеца ще станат-той е ясен -яде си мръсните ръце и т.н., ама за малкото бебе....кой каквото ще да ми говори, ама е СУПЕР невъзпитано и грубо да пипаш чуждо малко бебе без да питаш! Близките роднини се съобразяват и не говоря за тях, а за разни си полу-непознати и напълно непознати:)

Имам тикове вече от лошо възпитани сладури Crazy

# 9
  • Мнения: 31 173
Табела дори да сложиш пак ще пипат. Винаги пипат хората и от забележки не разбират. Кой се радва, кой от вътре така си го кара, това е.

# 10
  • Мнения: 2 755
Абе и на мен ми се е случвало, ама какво толкова! Тя сега какви ли не мръсотии пипа, ръцете й са все по земята, ровичка, после яде... Не можем да отглеждаме децата си под похлупак, нали?
Иначе кой на тебе ти пипа детето конкретно? Ако са близките - баби, лелки, тогава директно им се казва.  Naughty
Обаче ако някой чужд човек се зарадва на детенце, как да го спреш?  newsm78
А пък се чудя на това как ще се озъбваш на близките си, а на непознати неможе? Защо ? Има го този феномен и много ми е интересно какво предизвиква някой да е груб с близките си хора и много мил с по-далечни и непознати.

# 11
  • Мнения: 400
 smile3532Явно ще трябва да започна да излглеждам по-зла, защото доста често ми се налага да парвя забележки да не ми бъркат в количката, защото ръцете им са мръсни-чак се очудвам, че на вас не ви се случва:) Хич не ми дреме, че някой го намира за пресилено, не ме кефи до първата годинка и това е:)

# 12
  • Мнения: 400
Абе и на мен ми се е случвало, ама какво толкова! Тя сега какви ли не мръсотии пипа, ръцете й са все по земята, ровичка, после яде... Не можем да отглеждаме децата си под похлупак, нали?
Иначе кой на тебе ти пипа детето конкретно? Ако са близките - баби, лелки, тогава директно им се казва.  Naughty
Обаче ако някой чужд човек се зарадва на детенце, как да го спреш?  newsm78
А пък се чудя на това как ще се озъбваш на близките си, а на непознати неможе? Защо ? Има го този феномен и много ми е интересно какво предизвиква някой да е груб с близките си хора и много мил с по-далечни и непознати.

Хе хе виждам, че и вие сте с нашата разлика на децата:)))
Да бе верно е, че има такъв феномен! Може би защото близките проявяват разбиране, а някои непознати чак се обиждат все едно се нещо не добре...знам ли?!Но си права де!

# 13
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
На "полу-непознати и напълно непознати" направо им казвах, че не искам да пипат детето без да се обяснявам защо  Peace! Не се обяснявй, че ръцете им били мръсни или по друга причина! Не позволяваш и толкова! Да се сърдят, много важно  Crossing Arms! Не им се оправдавай!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 006
Аз съм усъвършенствала спирането с поглед  Angry Може и да изглежда темерутесто, но не ми е приятно да ми пипат детето разни далечни познати. Като шурея на шуренайката на лелинчото иска да пипне бебето трябва първо да си измие ръцете и да не му пуфти с цигара в лицето.

Общи условия

Активация на акаунт