Ще си сложа табелка "не пипай" на количката!

  • 6 227
  • 135
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
напълно съм съгласна. Peace
и моето дете знае,че бебета не се пипат с мръсни ръце и без да ги познаваме,че когато бебе спи се пази тишина и не се вика и т.н. и въпреки,че е на 3,7г. детето го спазва.така че пак опираме до възпитанието и примера на родителите,както в много други теми и случаи.
сега се сетих,момичета,да ви казкажа прясна случка от оня ден.бях на зъболекар и взех малкия с мен,че няма на кой да го оставя.той си седи кротко на една табуретка вътре докато ми правят зъба и ме чака,рисува си и кротува.не ни е за първи път.
този път обаче в кабинета имаше една отвратително нахална баба(в последствие се оказа,че е бивша учителка ooooh!).почна да го занимава детето с глупости,той се притесни,каза й"не искам да говоря с теб,остави ме да си пиша".тя продължи.и като тръгнахме да си ходим,докато аз извадя пари да платя,дойде изневиделица в гърб и се наведе да целуне детето по врата отзад. Shocked
синът ми се изплаши,защото освен,че му е неприятно,се стресна,защото тя дойде в гръб,хвана го за раменете явно да не избяга и се наведе да му целуне врата... #Crazy
аз нямам коментар за подобни нахални изроди....
сега понеже има още работа по зъба ми,всеки път като ходим,детето ме пита "мамо,оная гадна баба,нали няма да е там?"

# 31
  • Мнения: 384
Не само в количката са се пресягали да щипнат сина ми по бузките, ами и в слинга, което е още по-драстично, защото е залепен за мен и все едно ми бъркат в деколтето ooooh!.

# 32
  • Мнения: 1 969
 Grinning
Аз какво да кажа като сина ми беше на няколко дена /едно от първите му изкарвания навън/ и в количката му бръкна най-големия пияница на квартала  Shocked на мен ми дойде като гръм от ясно небе и бързичко забутах натам количката  Tired
От този случай нататък вече знаех да не спирам изобщо да приемам поздравления, защото се изкушават и пипат  ooooh!  приемах поздравления в движение, с усмивка и обърната назад  Crazy

# 33
  • Мнения: 1 629
Аз казвам, че с мръсни ръце не може да се пипа! Питам "А ръцете чисти ли са ви?"   chef

# 34
  • Мнения: 1 740
На мен честно да си призная не ми се е случвало, някой да ми наднича в количката и да бърка вътре. Винаги са го гледали от страни и са ме питали дали може да го пипнат. Мисля , че наистина  е въпрос на възпитание .

Ако ,табелката "не пипай" не помогне, сложи, "зло бебе" да се стряскат отдалеч  Wink
Това със сигурност ще помогне. Laughing

# 35
  • Мнения: 2 110
Не ми се е случвало.
Това със сигурност е въпрос на възпитание.
И аз бих реагирала като теб, ще направя забележка !

# 36
  • Мнения: 14 654
Направо бий през ръцете - има моментален ефект. Не знам колко малко мозък трябва да има човек, който намира за нормално да си навира гнусната морда в бебе и да посяга да го пипа с мръсните си ръце.

# 37
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Не си позволявам да пипам чужди бебета без да са ми позволили да ги взема.Ако все пак съм решила да докосна бебе на близка приятелка,е било само по дрешка,никога по ръце или лице,твърде нехигиенично е.Въпрос на възпитание е.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Joy

Тези, които искат да погалят детето обикновено са големи хора, а на тях винаги можеш да им кажеш тактично да не пипат бебето  Peace!

 Peace Peace Кой разбрал , разбрал.КОйто не е , съжалявам за него

# 39
  • Мнения: 163
Аз буквално побеснявам #2gunfire #Cussing out, когато започнат да ми надничат в количката и да се качулят върху бебето. Ама такива погледи отправям, че повярвайте ми никой не посмява да го бутне. Направо съм зла и няма да се оправдавам за това. Бебето ми е най-важно и определено не ме интересува какво ще си помислят за мен. Ако ме мислите за крайна, съжалявам, но това си моя маниер и на никого не го налагам, но сън НАПЪЛНО против да се пипа бебе в количка, особено от познати, близките са друго нещо.  Twisted Evil

# 40
  • Мнения: 998
Никога не съм си позволявала да се докосна до малко бебе ,колкото и близки
да са ми родителите.Затова очаквам същото от околните.Веднъж ми се случи
да направя забележка на една далечна роднина ,която влезе и от вратата с ледените си
ръце(беше месец декември) се впусна да пипа по лицето детето ми ,което беше на седмица-две.
Големи сръдни последваха ,но не смятам ,че човек ,който влиза отвън ,ползва асансьори ,пипа къде ли
не има право да ми прави фасони за такова нещо.

# 41
  • Мнения: 4 434
И да сложиш табела,пак ще пипат Laughing
Радват се на бебенцата,какво да ги правиш,сега дай да ги сритваме,че пипнали бебето.

При мен не се е случвало Rolling Eyes,само може да надникнат да видят,но без да пипат.

# 42
  • Мнения: 370
Честно иде ми да сложа такава таблека на количката на малкия-не знам как им идва на ум на разни хора да бъркат при бебето, да го пипат, да му пипат предметите и то с откровено мръсни ръце.

Абе на мен през ум не ми минава да пипам малките деца, какво им става на тия хора?! smile3506 smile3511

Чудя се ако аз отида с ръце целите в пясък и започна да галя някой възрастен по лицето как ще му е...а какво остава за нежната бебешка кожа?

Омръзна ми да правя забележкииииии!

Какво мислите?



Права си!И аз сигурно ще има да съскам #2gunfire

# 43
  • Мнения: 400
Явно не съм само аз супер възмутена:)
Съгласна съм, че има хора които искрено се радват на детето, но това по никакъв начин не обяснява защо трябва да го пипат-и аз се радвам и гледам отдалече.
Възпитание.

Напоследък излизам само с количка облчена в мрежа против комари за да не пипат вътре.

Вече 3 пъти ми се случва да тръгват да махат балдахина за да пипат бебето-без да ме питат.... #2gunfire
Явно изглеждам твърде добра, трябва да поработя над това ха ха ха:)))

# 44
  • Мнения: 998
Вече 3 пъти ми се случва да тръгват да махат балдахина за да пипат бебето-без да ме питат.... #2gunfire
Е ,извинявам се ,ама това пък вече....

Общи условия

Активация на акаунт