Да си поръчам ли мебели от Англия?

  • 11 133
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 398
Аз не те съветвам да купуваш от Аргос.Стоките им са с ниско качество.
Иначе в www.bghelp.co.uk има много превозвачи които вземат по 1 паунд на килограм до 100 кг и 0.80-.0.90 пенса повече.
Аз си поръчах няколко неща от www.littlewoods.co.uk и съм доволна.

# 31
  • Мнения: 187
Имам личен контакт с клиентите ни и отзвите им след като вече са видели и ползвали доставените им мебели са били повече от положителни. Може би трябва да уточня, че говоря най-вече за корпусни мебели, изработени по поръчка. Много често изработваме по поръчка мебели по модели и идеи на клиентите ни (между другото, техният вкус се различава доста от този на масовия български потребител). А за мебели по поръчка, цените са несъпоставими с тези в UK (значително по-ниски!). Не зная защо обобщавате, че качеството на всички мебели, произведени в България не е много добро. Повечето мебели, които се предлагат в АРОН (доколкото разбрах сте поръчвали преди мебели там) са  произведени в Полша и съвсем не са пример за високо качество. А това, че англичаните не говорят български не е проблем за комуникацията, тъй като доста хора в България говорят английски. Наясно съм с цените на  ARGOS, както и на много други онлайн магазини и производители на  мебели  в UK. Съветвам да прочетете внимателно спецификацията на мебелите, където са описани материалът, от който са изработени и размерите. Тогава ще ви стане ясно, защо цените са толкова ниски! Като цяло споделям мнението, че съществува риск да получите нещо, което нито е толкова качествено, нито е толкова евтино колкото изглежда, както и съществува риск по самата доставка.

# 32
  • Мнения: 4 189
Според мен идеята изобщо не е налудничава. От 3 години пазарувам основно от Англия. Напоследък ми пращат и бебешки пюрета, памперси, а сега гледам за пералня.
Цените са по-ниски, качеството е по-добро.
Запознах се с едно семейство - мъжът превозва багажи.  Взимат 1,20 лири до 50 кг и 1 лира за по-голямо количество. Също така при по-обемните неща може да се договориш. Например поръчах пясъчник за децата, който тежи 17, 5 кг и се разбрахме да платя 10 лири.
Всичко е въпрос на договорка. Те са коректни и проверени. Но са от Пловдив.

http://bghelp.co.uk/viewcategory.php?moduleid=65 - ето това е категорията с обяви.
Аз лични бих препоръчала да нямате вземе-даване с Емпреса.
Освен, че не уважават клиентите си, загубиха бебешка люлка и жената трябваше да пие една студена вода.  Не се знае на кой са я дали. И не отговарят на питанията на жената.
По-скъпи са. Има намачкани кашони и тн.

За мебели аз бих погледнала Икея. Бих се разходила до Солун или Букурещ и бих организирала транспорт до България.
Виждала съм реклами за транспорт с бус на неща от Икея.

# 33
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   Благодаря на всички  , които участват в темата! Влизах в сайтове на ИКЕЯ, но там нямаше голям избор и най-важнато - цени! Може би сте разбрали , че целя с малко средства да създам хубава и удобна обстановка в дома си и това ме кара да търся този по-нестандартен начин!Далеч съм от мисълта, че мебелите ще се уникати или ще ме надживеят, просто ми се ще използвайки въображение и дизайнерски идеи, които са ми допаднали по отношение на аксесоари и декорация да се създам един красив и удобен дом с наличните средства. Ако имате конкретни предложения, моля споделете!

# 34
  • Мнения: 4 189
В следващите месеци ще има намаления. Може да ги изчакаш и тогава да поръчаш. Само си уговори транспорта преди това.
По принцип през юли има намаления. Но ми казаха, че аргос разпродава през август месец. Тъй като през септември излиза новия каталог.

# 35
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
  Благодаря и на теб за информацията, но ми се ще да се обзаведем в рамките на месец! Ако ли пък не успеем - ще пробвам тогава! Изумена съм като цяло, че отзивите са толкова противоречиви! В крайна сметка не разбрах някои поръчвал ли е от там и какво мисли? Не е възможно във времето на глобалните комуникаций и в рамките на най-посещавания форум в България , да няма никой порьчвал мебели от Англия!

# 36
  • Мнения: 4 189
Само да допълня, че Великобритания е част от ЕС и ние не плащаме мита и ДДС. Мебелите биха стрували цената им в сайта+ 5,80 за доставка до английски адрес + транспорта до България.

# 37
  • Мнения: 18 542
   Благодаря на всички  , които участват в темата! Влизах в сайтове на ИКЕЯ, но там нямаше голям избор и най-важнато - цени! Може би сте разбрали , че целя с малко средства да създам хубава и удобна обстановка в дома си и това ме кара да търся този по-нестандартен начин!Далеч съм от мисълта, че мебелите ще се уникати или ще ме надживеят, просто ми се ще използвайки въображение и дизайнерски идеи, които са ми допаднали по отношение на аксесоари и декорация да се създам един красив и удобен дом с наличните средства. Ако имате конкретни предложения, моля споделете!
Само да не ти излязат криви сметките, струва ми се, че рискът е по-голям отколкото е разумно да се поеме.

# 38
  • Мнения: 161
Аз пък като човек дето е виждал и пазарувал на живо от Аргос и Икея се учудвам на идеята да се карат мебели от Англия като ги знам що за стока са. Това са може би най-долнокласните продукти в западния свят, само в БГ  може да срещнеш хора да ги считат за нещо хубаво. Не че нямат и хубави стоки понякога, но те са рядкост. Едни лампи например- на снимка хубави, на живо - калпава пластмаса - като дойдат и не ги харесаш със същия транспорт ли ще ги върнеш в рамките на обявения срок от Аргос?
Като патил си от поръчвани мебели ще ти кажа че всичко има значение - и качество на механизми и плътност на материал и иустойчивост на огледала към препарати и дебелина на стъкла и всичко.
Има толкова малки фирми дето ще ти свършат далеч повече работа за подобни пари и с гаранцията му и пр.
Въпрос на вкус, все пак, пари като вестници..... като не харесате ще си купите нови от друго място....

# 39
  • Мнения: 3 066
Аз пък като човек дето е виждал и пазарувал на живо от Аргос и Икея се учудвам на идеята да се карат мебели от Англия като ги знам що за стока са. Това са може би най-долнокласните продукти в западния свят, само в БГ  може да срещнеш хора да ги считат за нещо хубаво. Не че нямат и хубави стоки понякога, но те са рядкост. Едни лампи например- на снимка хубави, на живо - калпава пластмаса - като дойдат и не ги харесаш със същия транспорт ли ще ги върнеш в рамките на обявения срок от Аргос?
Като патил си от поръчвани мебели ще ти кажа че всичко има значение - и качество на механизми и плътност на материал и иустойчивост на огледала към препарати и дебелина на стъкла и всичко.
Има толкова малки фирми дето ще ти свършат далеч повече работа за подобни пари и с гаранцията му и пр.
Въпрос на вкус, все пак, пари като вестници..... като не харесате ще си купите нови от друго място....






Нима ? И кои са така известните лаки магазини,за които става дума?
 И чак пък ниска класа и никакви хубажи стоки? Нека да понамалим обобщенията? Има и много добри продукти на супер цена,сравнено с безбожно високите цени в БГ?

# 40
  • Мнения: 161
Да сравняваме модел, марка и цена плюс транспорта до Бг и давай да се борим веднагически, за да не правим обобщения.
Не казвам че няма хубави стоки, просто масово потребяваното, купувано и "Евтино" нещо оттам го знам що за стока е.
Иначе има определени неща, които ако съм там да си ги донеса лично дотук бих ги взел, но определено не излиза чак толкова евтино колкото го представяте.
Наистина при техниката сякаш има малко повече варианти, освен това там новите модели излизат малко по-рано обикновено, но ако съпоставяме широко потребявана марка и модел и тук и там - давай да борим цени от сайтове за да демонстрираме.

# 41
  • Мнения: 11 703
Аз разгледах само леглата в сайта, но не ми харесаха. И не са евтини. Не бих рискувала с такава поръчка и то не заради друго, но наистина едно е да го видиш на снимка на компютъра, друго е в действителност.
Според мен мебели с подобно качество от това на Аргос в България са дори по-евтини. Също така при поръчка от там бъдете сигурни, че няма да успеете за един месец.

chefolino  е прав. Има толкова филми в България, които ще Ви свършат по-добра работа  Peace



ПП: Колкото до транспорта разпитай. Аз така търсих, плащах на най-различни куриери, докато не разбрах случайно, че един познат с това се занимава   Mr. Green

# 42
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   Специално за леглата аз лично съм се насочила към една бяла кожена спалня в модернистичен стил, която заедно с подматрачна рамка и матрак излиза 712лв. в Аргос. Почти същата спалня видях единствено в "Бора - Бора" и тя без матрак и подматрачна рамка е 1080лв, т.е със всичко - 1400лв. Другите легла, които харесах за детската стая въобще ги няма в България или поне от толкова обикаляне аз не съм ги виждала. Представляват нещо като висок матрак на колелца с широчина 85см и от долната му страна се издърпва с приплъзване втори матрак с крачета на колелца и застава на нивото на първия, като спалната прощ се увеличава на 150см.На такова същото легло сме спали в Израел, там са много популярни и много удобни.Смятам да купя два броя за детската стая, защото , живеейки в Несебър доста често ни гостуват приятели с целите си семейства и трябва да помисля за допълнителна площ за спане. Цената на едното /ставащо на две/легло е 492лв, тоест общо 4легла с четири матрака-985лв. Сами смятайте в България, колко би струвало.

# 43
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
Аз не те съветвам да купуваш от Аргос.Стоките им са с ниско качество.
Иначе в www.bghelp.co.uk има много превозвачи които вземат по 1 паунд на килограм до 100 кг и 0.80-.0.90 пенса повече.
Аз си поръчах няколко неща от www.littlewoods.co.uk и съм доволна.

    Благодаря Ви за този линк.Разгледах внимателно нещата и трябва да кажа, че ми харесаха доста неща.Сериозно обмислям вариант да отделя малко време и да изччисля , колко биха ми излезли подобни на харесаните от мен неща, но от сайта, който Вие сте посочили.Много ценя мнението на някой, който има директен опит в ситуация, подобна на моята. Бихте ли споделили, ако не Ви затруднява, какви точно неща сте си поръчвали и как и за колко време Ви ги доставиха.
    Предварително Ви благодаря!


    ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ПИСМЕНОСТТА НА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ!

# 44
  • Мнения: 11 703
Само като информация при нас има модел кожена спалня, която в зависимост от самия матрак даже може да излезе и по-евтина. Колкото до изтеглящите се легла цените са същите  Peace

Няма да ви убеждавам, защото виждам, че сте го решили вече и искате само подкрепа. Успех в поръчката, после може да пуснете малко снимки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт