Да си поръчам ли мебели от Англия?

  • 11 124
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 066
Да сравняваме модел, марка и цена плюс транспорта до Бг и давай да се борим веднагически, за да не правим обобщения.
Не казвам че няма хубави стоки, просто масово потребяваното, купувано и "Евтино" нещо оттам го знам що за стока е.
Иначе има определени неща, които ако съм там да си ги донеса лично дотук бих ги взел, но определено не излиза чак толкова евтино колкото го представяте.
Наистина при техниката сякаш има малко повече варианти, освен това там новите модели излизат малко по-рано обикновено, но ако съпоставяме широко потребявана марка и модел и тук и там - давай да борим цени от сайтове за да демонстрираме.


Така,значи ако искащ добра марка на ок цена-пробвай Е-бей!

# 46
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
    Благодаря за идеята! Изобщо изключих за Е-бей!
    Веднага отварям!
    Между другото, откакто взех да пазарувам от чуждестранни сайтове почти всичко, без храна, мъжът ми е много доволен! Почти всеки ден зяпам по час -два в интернет магазините, правя сметки и въобще не ми остава време , а и желание да ходя по реални магазини.Засега винаги съм имала голям късмет с поръчките.Май до този момент само мебели не съм си поръчвала по интернет.В местната пощенска станция вече ми се обаждат на мобилния, когато имам пратка, а това е почти всяка седмица!
      Вкарах и мъжът ми в играта, защото носи много голям номер обувки 47.5 и от България, дори за много пари, не може да се обуе! Та намерих начин чрез една софийска фирма да си отворя адреси в Англия и Америка, та да поръчвам и от сайтове, които нямат доставка до България!
       

# 47
  • Мнения: 161
Аз от Ebay нямам нужда. Нали зора беше че в Аргос продавали хубави неща евтино. Затова казвам - давай да сравняваме за съпоставимо качество, какви цени излизат.
Ето ровнах им се в т.нар. евтини кожени дивани - подложката им е много тънка, разстоянието между подлакътниците често е ню-ню, и въпреки че на снимката са с две възглавници, разстояние от около 100 см. дава възможност само на един човек да седне, но не и двама. (Апропо - как така евтиното винаги е  out of stock)
Вече при по-големите и комфортни дивани - цената е такава, че можеш спокойно да поръчаш в Бг далеч по-хубав на подобна цена. Сигурен съм и че гръбнака на дивана ще е от талашит или евтино дърво, при което ще се чупи много лесно.
Пише "Professional clean only" - да ви го разшифрирам ли колко е некачествена кожата или вие също можете да си го представите.
И прощавайте, ама като купувам нещо искам да е със комфортен матрак, а не 3 голи пружини и скара от сковано дърво, дето няма нищо общо с подматрачната рамка. И като поръчвам диван искам да ме питат - с твърд, среден или мек дунапрен, колко да е дебел дунапрена, да има ли ремъци отдолу, да няма ли и пр. И естествено размера на едно "човешко място" да е поне 60 см. за да се чувствам удобно седнал с някой друг до мен, а не да се чувстваме натъпкани като сардели. Възглавниците не искам да са от дунапрен, а от комбинация, така че хем възглавницата да е мека, хем да не губи форма. Искам и да мога да почиствам при нужда .... и така. ....
Но,,,, това си е ваша работа, вие ще си блъскате главите после....
Така че наслука и дано да си заслужават...

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Напълно съм съгластна с chefolino
Преди 2-3 седмици се нанесохме в ново жилище, та съвсем скоро съм минала през всичките перипетии на обзавеждане и ремонт
Разликите между мебели и мебели са огромни
Щом при теб цената е водеща - ще кажа, че ние за 15-16 000 лв обзаведохме и ремонтирахме от-до цялото жилище почти като остана само детско обзавеждане и антре, които ще са още около 2000 общо Почти всички мебели са ни изработени от майстор по поръчка и смея да кажа, че се получи страхотно
Никога не бих си поръчала цялостно обзавеждане по този начин - бих рискувала с 1-2 по-дребни неща, но така е абсурдно за мен
Аз също пазаруам основно по интернет от чужди сайтове дрехи и друбни аксесоари за дома, обаче мебелите трябва да се видят и пипнат или да се правят от изпитани майстори

# 49
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
      Чета всичко на минутата , в която се публикува и от няколко часа не отговарям веднага, защото със страшна сила започна да ме гризе червейчето на съмнението.
      Мисля, че за сега ще се откажа от идеята за поръчка на мебели от Англия!
      Не зная мога ли в тази тема да помоля хора , които скоро са се обзавеждали, за съвети от къде мога да намеря в България, точно мебелите, които са ми нужни, за да се постигне стила, който съм намислила!Ако не е редно ще започна нова тема, но тази ще продължа да следя и да участвам!

     БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО ОТДЕЛИХА ВРЕМЕ И СПОДЕЛИХА ОПИТА СИ ЗА ДА МИ ПОМОГНАТ!  bouquet

# 50
  • Мнения: 1 085
      Чета всичко на минутата , в която се публикува и от няколко часа не отговарям веднага, защото със страшна сила започна да ме гризе червейчето на съмнението.
      Мисля, че за сега ще се откажа от идеята за поръчка на мебели от Англия!
      Не зная мога ли в тази тема да помоля хора , които скоро са се обзавеждали, за съвети от къде мога да намеря в България, точно мебелите, които са ми нужни, за да се постигне стила, който съм намислила!Ако не е редно ще започна нова тема, но тази ще продължа да следя и да участвам!

     БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО ОТДЕЛИХА ВРЕМЕ И СПОДЕЛИХА ОПИТА СИ ЗА ДА МИ ПОМОГНАТ!  bouquet

И аз съм на твоето мнение. Рискът е прекалено голям. Може би е най - добре да се купят/поръчат основните мебели от местния пазар, а аксесоари и там подобни, които дават истинският облик на едно жилище, да се  набавят по интернет.

Общи условия

Активация на акаунт