... и не е вЕрно, че педиатрите не знаят ... /или пак за късното захранване/

  • 2 883
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Освен да се вербува някой вътрешен   Thinking
Дали от 8000 потребители във форума няма някой, който работи в ЗК или МЗ?

# 31
  • Мнения: 6 243
Освен да се вербува някой вътрешен   Thinking
Дали от 8000 потребители във форума няма някой, който работи в ЗК или МЗ?

А, ще си играем на дребно.
Аре бе, няма ли някой дето се има с новия министър  wavey
(нещата трябва да се хванат отвисоко и да се стиснат за гушите)

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
...Проблемът е как да се провокират тези чиновници всъщност...
...пишете на народния си представител... hahaha

# 33
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И аз исках да спомена, че явно има схема която лекарите трябва да спазват, ако работят със ЗК.
Поне при нас на Острова е така. Няколко пъти засякох, че работят по схема и ги е страх да се отклоняват от нея. Ако ти искаш нещо различно, не противоречат, но и не дават ососбенно полезни съвети в такъв случай.

# 34
  • UK
  • Мнения: 1 334
е така е-докато не се пусне отгоре нема да стане. дано намерят онова документче и да почват като тука-кърменето е държавна политика,както и късното захранване. хелт визиторката може да си е хранила детето с адаптирано и на 6 месеца да го е завела в Мак Доналдс-щото тука вервайте ми не им варят каши от елда Mr. Green,ама е длъжна да ми каже,че най-добро за моето бебе е да го кърмя и т.н. пък после аз като съм информирана каквото искам да правя.не мисля,че производителите и разпространителите на адаптирано мляко ще пострадат кой знае колко от това,защото даването на информация е само началото така да се каже. но пък да те лишават от такава си е престъпно!

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Днес понеже бяхме на консултация и ни дадоха амбулаторен лист, както всеки път, но досега не се бях зачитала в него. Та значи пише: "майката спазва дадените препоръки за хранене, профилактика на рахита и зааляване".

И после се подписвам под това. С две думи, те са си изпяли песената за ранното захранване и са си вързали гащите пред закона.

# 36
  • Мнения: 1 586
Хапке, а дали някоя препатила от ранното захранване майка не може да осъди ЗК (или ЗМ?) за пропуснати ползи (или нанесени вреди?) поради липсата на информиране за късното захранване? Такъв един процес, адекватно отразен в медиите би свършил една много добра работа за осведомяване на населението Simple Smile

# 37
  • Мнения: 6 243
Хапке, а дали някоя препатила от ранното захранване майка не може да осъди ЗК (или ЗМ?) за пропуснати ползи (или нанесени вреди?) поради липсата на информиране за късното захранване? Такъв един процес, адекватно отразен в медиите би свършил една много добра работа за осведомяване на населението Simple Smile
След 11 години юридически стаж, 8 от които в съдебната система, съм почти сигурна, че няма да може. За да стигне до сполучлив край такова дело, трябва да се докаже причинно-следствена връзка между евентуален настъпил здравословен проблем и ранното захранване - ако делото е за причинени вреди. това става с експертизи, а експертизите ги правят експерти - също лекари. Това, което съм се уверила досега е, че сред тая гилдия в най-пълна степен важи правилото "Гарван гарвану око не вади". (то затова има толкова малко присъди против лекари).

Ако пък се касае за пропуснати ползи - направо забрави!!!

Но ти си права, че ако започне такъв процес, медийното отразяване ще е на ниво! Само че не се знае в какъв план ще бъде отразено събитието и какъв нюанс ще му се придаде...

# 38
  • Варна
  • Мнения: 632
Освен да се вербува някой вътрешен   Thinking
Дали от 8000 потребители във форума няма някой, който работи в ЗК или МЗ?


Аз имам много близък приятел,който е на висок пост в ЗК и следващият път като се видим ще го хвана на къс пас по въпроса  argue

# 39
  • Мнения: 1 586
След 11 години юридически стаж, 8 от които в съдебната система, съм почти сигурна, че няма да може.

Много неблагоприятна прогноза даваш, Хапке. Лоша работа Simple Smile

# 40
  • Мнения: 6 243
Ще съм супер доволна, ако тоя път греша.

Jeni, разпитай го твоя познат доколко тая схема с ранното въвеждане на сокове и пр. е нормативно регламентирана като задължителна за джипитата или е нещо като по-желание, а те се правят на луди!
Аз също имам близка, която е юрист там, но сега не е в града, като я видя, нсмятам да я разпитам също.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 121
Ейй, ще ми е супер любопитно да науча каква е истината с джи-питата! Че хем се чувствам като членуваща в секта, хем ми е супер странно на твърдоглавието и нежеланието да научат нещо ново някои хора.

# 42
  • Мнения: 829
ами, това с късното захранване е едно на ръка, но колко много майчета не успяват да кърмят успешно (въпреки че имат желание), заради абсолютно погрешните и понякога разнопосочни препоръки, като се започне от акушерките и педиатрите в родилните домове и се стигне пак до педиатрите/личните лекари на бебенцата  #Cussing out

ако не бяхте вие, и аз щях да съм една от онези, които мноого са искали да кърмят по-дълго, но "които не са имали късмета да имат достатъчно кърма" - имам приятелки, млади мами, които спадат в тази категория и са убедени, че това си опира точно да късмет!!!  #Cussing out

# 43
  • Мнения: 6 243
Malejna, много ти е сладък бебока, пу-пу!!!

# 44
  • Мнения: 400
Аз пък почти обратното - много се ядосвах  на моя педиатър, че не ми дава много много инфо през първите месеци и ми вика: "чакай, има време за пюрета!" (аз СЪЩО бях на това мнение инстинктивно), обаче повечето ми бг приятелки ме ръчкаха непрекъснато - какво още съм чакала, те децата в БГ пиели сокчета, ядяли "кюфтета на 8 мес"... Леле леле. А аз незнаех с какво "да се оправдая" че забавям. Моя бебок е на 9 мес и не е много "осведомен" за наличието на разнообразни храни... давам му най-елементарното - ненатоварващи плодове и зеленчуци и някои меса (пюрета)( че и ние имахме проблем с кожата - и алергийки). Никакви млека, сокове (освен лъжица във водата, че иначе не я пие). Предимно го кърмия малкия...  а да не вадя снимки негови като беше САМО на кърма какво пухкаво бебе беше (тоест - НЕ както баба му и дядо му ме обвиняваха, че "било само водичка" <- това за кърмата!).

Така че явно педиатрите ги "мързи" ли какво да си контактуват с пациентите за - това може - онова може.

Общи условия

Активация на акаунт