Детска градина и принудителните сборни групи?

  • 12 300
  • 127
  •   1
Отговори
# 120
  • Благоевград
  • Мнения: 142
И при нас положението е същото. Още от юни започнаха сборни.
"Разходиха" децата по всички възможни  групи, като дори не ги посрещаха
и не им казваха в коя точно група, на кой етаж е преместено.
Пълен стрес за детето. Моята дъщеря ходи с желание на градина, но откакто
са на сборни групи направо си плаче сутрин. Изживява го много тежко.
А то тази седмица сменихме и сградата, защото на градината правят изолация и
сега са в сградата на яслата.
Незная какво право имат да правят тези сборни групи, но е факт е в
един конкретен град (чудя се дали да го напиша) има издадена
кметска заповед ,която забранява сборните групи. И познайте - всички гупи
са си пълни с деца, отсъстват само болнички и естествено не са стресирани децата.
Иначе и при нас правят такива изказвания от градината "ако имате възможност, ако
бабата си е у дома, ако ......, ако....... не го пускайте " .
Спирам и дано всички имаме късмет да излезем отпуска и да си пазим децата.   bouquet

# 121
  • Мнения: 7 386
Незная какво право имат да правят тези сборни групи, но е факт е в
един конкретен град (чудя се дали да го напиша) има издадена
кметска заповед ,която забранява сборните групи.
              Би ли обяснила ,моля те,как кмета е решил въпроса с персонала?Защото децата плачат не от смяна на помещения и приятелчета , а от смяна на учителката /най-често/.Персонала не ползва ли отпуски в този град?А ако ползва КАК кмета осигурява 30-тина заместници на учителите в едно ОДЗ например при този оскъден бюджет?

# 122
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Didia Нямам подробности за заместници и т.н., но е фак че няма такива групи.
Не се и сетих да питам за това, толкова много ме учуди факта , че те
са намерили решение.
  bouquet

# 123
  • Мнения: 4 970
Ето практиката черно на бяло и в новините Simple Smile http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=376580

# 124
  • Мнения: 7 386
                   Малеее да имах езиковата култура на журналиста " За тях грижи ще се грижат квалифицирани специалисти със страхотна мотивация, които се раздават С моята нещастна българска филология направо ми е трудно "да си преведа" това изречение! Mr. Green
                   Мисля,че и софийския кмет ако мотивира персонала със "страхотна мотивация, които се раздават " може и да се получи нещо,ама  то и бюджет няма та какво остава за друго! Laughing

# 125
  • Мнения: 1 479
                   Малеее да имах езиковата култура на журналиста " За тях грижи ще се грижат квалифицирани специалисти със страхотна мотивация, които се раздават С моята нещастна българска филология направо ми е трудно "да си преведа" това изречение! Mr. Green
                   Мисля,че и софийския кмет ако мотивира персонала със "страхотна мотивация, които се раздават " може и да се получи нещо,ама  то и бюджет няма та какво остава за друго! Laughing
Peace Права си,но Бойко ни каза така:"Ето ви новата ДГ.От нас това,а вие родители и персонал-оправяйте се сами." LaughingИ двете ми деца в момента са в сборни групи,защото вече започнах работа.

# 126
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Абе, сборните групи - това да ни е проблема... Аз продължих да си давам Ивайло, въпреки изреченията, които ми сглобиха вече две от госпожите. Сега и дума не обелват, но пък и аз си трая. То лятото почти мина! Whistling

# 127
  • Мнения: 7 386
                    Е,преди нямаше сборни групи,но пък имаше желаещи за заместване и беше трудно да си намериш място през лятото за заместник.Сега обаче като няма бюджет общината негласно тормози ДЗ да затварят за да се правят икономии и ако не отпуснат спрените 20 % от бюджета ще се наложи да се икономисва от отопление,храна,персонал,което значи отново сливане на групи и през зимните месеци.Дано Ф като министър отпусне спрените средства нали обеща! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт