Петимата тибетци - ритуали за младост, жизненост и добра форма - 2част

  • 88 005
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • РазГрад
  • Мнения: 3
Как сме тибетци?
желая Ви лека и спокойна вечер.. Praynig

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
ами никак Simple Smile нещо сме се зарязали

# 722
  • РазГрад
  • Мнения: 3
Аааа, аз съм си тибетка всяка сутрин  Laughing..Гледам да заразя и други но никой не ми се връзва Hug

# 723
  • Мнения: X
И аз си правя упражненията всяка сутрин. Но съм доста изтощена въпреки това. Но в сравнение с преди съм по-енергична.   Rolling Eyes На 13 повторения съм в момента...

# 724
  • Мнения: 0
Искам да споделя и аз моя опит с 5 ритуала Simple Smile. Започнах да ги правя началото на 2006г всеки ден без прекъсване до средата на 2010г, когато претърпях злополука в следствие на, което се наложи операция на шийните прешлени с имплантиране на изкуствени кейчове, общо на три нива. Хирурзите бяха на мнение, че ще остана полуинвалид, но аз отказах да повярвам. Наистина в началото ми беше много трудно докато си раздвижа ръцете и главата, изпадах в ужасни депресии и ми се искаше да умра. Една нощ докато размишлявах, се сетих че мога да опитам отново да правя ритуалите, така или иначе по-лошо не можеше да стане. Започнах да правя само първия ритуал с въртенето в продължение на два месеца, като се налагаше да се въртя съвсем бавно.След време започнах да вкарвам и ритъм в бавните движенията,нещо, на което преди травмата не обръщах особено внимание. Колкото по-бавно и ритмично се движех, толкова по силно усещах жегата, която се изкачва в главата ми. След втория месец ми направи впечатление че можех да обхвана вилицата с всичките си пръсти и да движа главата на ляво и на дясно, също така започнах и по малко да се навеждам. Родителите ми не можеха да повярват. След третия месец включих втория и третия ритуал, като съвсем леко повдигах краката, без главата. Сега вече успявам и 5ритуала  по 9 повторения и мога да кажа, че единствено огромния белег на шията от операцията ми напомня за травмата. В момента съм на 28г , но винаги ми се налага да доказвам с личната си карта, че съм на толкова, което от една страна се дължи на тези упражнения,но от друга и на вътрешната ми нагласа, че вечната младост е наистина достижима baby_neutral

# 725
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
li2i,
Благодаря за споделеното.
Аз както знаете съм мързелива и скептична към резултатите и повече от три месеца не съм ги правила, но твоето твърдение ще ме върне трайно във вашите редици. Всъщност от първия ритуал понякйога ми се вие свят и за да избегна този дискомфорт ги зарязвам. От утре почвам пак. Peace

# 726
  • Мнения: X
li2i, и аз ти благодаря за споделеното!  Heart Eyes

# 727
  • Мнения: 0
Li2i
на такива като теб се възхищавам за упоритостта, волята и търпението. Аз също правя упражненията от началото на 2006г. Мисля, че благодарение на тях съм това което съм. 2009г. съм писала в този форум за тях.

# 728
  • Мнения: 5 647
Нещо жегата не ми действа добре да правя упражненията. Сутрин тичам и след това съм като изцедена, но днес реших отново да подновя тибетците.

# 729
  • Мнения: 115
li2i, възхищавам се  на силата на духа ти!  bouquet

# 730
  • Мнения: 0
 Здравейте мили хора Heart Eyes
Радвам се, че ви открих и че мога да споделя с вас част от моя опит в този форум.
Това не са просто упражнения и ползата от тях не е толкова голяма, ако се изпълняват като такива, не напразно са наречени ритуали. Аз за себе си открих, че в тях се съдържа огромна магия. Всъщност всеки един от ритуалите в тяхната последователност представлява поздрав към 5-те елемента. Защо  са необходими 21 повторения, 3 х 7 =21 кабалистично число . Седем е магическо число а тройката е знание. 5+3=8 навитата змия, която ни свързва с потока на вечността. Шестият ритуал е поздрава към великата Кобра, три пъти призована тя сваля кожата си и се възобновява чрез нас-човека.
Не бива да има напрежение и умора при изпълнението на ритуалите, защото това пречи на вихрите да се задействат в наша полза. Също така е много важно да се иъпълняват с удоволствие, иначе смисълът им се губи.

Последна редакция: пт, 20 юли 2012, 04:10 от li2i

# 731
  • Мнения: X
li2i  Hug

Аз понякога забелазвам, че правя упражненията с малко досада.  Confused

# 732
  • Мнения: 0
Облаче, напълно те разбирам но, когато забележиш, че изпитваш досада докато ги изпълняваш, по-добре прекъсни и изчакай докато не почувстваш отново стимул и желание. Опитай предварително да се настроиш като за молитва-медитация, например чрез подходяща музика. Когато усетиш че си готова започни с първия ритуал, като преди това събереш и докоснеш длани, като за молитва а после разпери ръце в страни и остани така за известно време докато не усетиш енергията която се влива в дланите ти. Ще усетиш леко боцкане топлина а може и хлад. В момента в който усетиш импулса да се завъртиш- последвай го. Движи се бавно и с наслада сякаш изпадаш в транс, дишай бавно и дълбоко. При всяко издишване чувствай как си отпочиваш. По същия начин прави и останалите ритуали, бавно! и ще видш, че напрежението и умората ще изчезнат и ще бъдат замененис наслада и удоволствие. Изпращам ти едно линкче към тази мантричка като спецялно поздравче, която мен лично много добре ме предразполага и ме изпълва с желание [/video]http://www.youtube.com/watch?v=TDUdT5z_CBU[/video] Hug

Последна редакция: сб, 21 юли 2012, 18:53 от li2i

# 733
  • Мнения: 2
Момичета, къде мога да прочета как е правилното изпълнение на тибетците и какво трябва да бъде дишането докато ги изпълнявам? Simple Smile

# 734
  • Мнения: X
li2i, благодаря. При мен е трудно, защото синът ми става в 6 часа сутринта, а понякога и по-рано, и аз не мога да правя ритуалите на спокойствие. Той ми пречи, катери ми се, понякога прекъсвам, за да правя разни неща, които се налага. Но общо взето ги правя в добро настроение. Ще опитам да ставам по-рано сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт