Въпрос за обезкосмяването в 9-ия месец?

  • 5 496
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ако нямаш контракции и досега си ходила редовно,няма проблем,но ако ти е за пръв път или си на лекарства,не е желателно.

# 76
  • Мнения: 719
Аз винаги съм ползвала кола маска, но в 5я месец започнах да изпитвам болка дори когато ми чистеха краката и едно зачервяване после дето не минаваше с дни,  ooooh!през бременността кожата става по-чувствителна. Затова и спрях ходенето на козметик и започнах да действам с бръснача.  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 115
В осмия месец преминах на депилиращо кремче и ми беше супер лесно и удобно.  Whistling
Според мен края на 9-ти месец не е най-подходящото време за кола маска.

# 78
  • Мнения: 276
Аз си ходих през цялата бременност на цяла кола и една седмица преди да родя също, като отидох да раждам не са ме бръснали (аз не бих им и позволила де  Wink ) Определено не ми се мъчеше сама вкъщи а пък с бръсненето си представям после с конци и растящи косъмчета брррррр  Crazy  Но ако ти досега не си си правила кола или последните месеци си ползвала бръснача не е препоръюително, ще те боли доста прецени кое е най-подходящо за теб  Peace

# 79
  • Мнения: 793
И аз ходих до последно на кола маска....на 18ти отидох за последно и на 24ти родих (не беше планирано) ,през бременността си имах контракции. Последния път много болеше (няма да ви лъжа). ooooh!

# 80
  • Мнения: 768
Аз се оскубах сама с епилатора. Това стана някъде седмица-две преди раждане, ама се скубах няколко поредни дни. Не отидох на кола маска, защото ме беше срам. Бях си купила и депилиращи кремове, ако не успея да се оскубя, но не стигнах до тях. Иначе с бръснач не съм свикнала и ме беше страх, че ще се нарежа.
Накарай някоя близка, или приятелка, или мъжа ти да ти помогнат, ако искаш.

# 81
  • Мнения: 219
Май авторката не е писала повече, след пускането на темата. А пък и вече би трябвало да е родила, ако е била в 9-ти месец, когато е пуснала темата  Thinking

# 82
  • София
  • Мнения: 233
Май авторката не е писала повече, след пускането на темата. А пък и вече би трябвало да е родила, ако е била в 9-ти месец, когато е пуснала темата  Thinking
Нищо, ще бъдем полезни на други мами Grinning
До последно се обезкосмявах с кола маска (сама, както винаги).
А пък идеята, че това може да навреди на бебето ми се вижда...несериозна Wink

# 83
  • Мнения: 941
моята козметичка, при която ходя от години, сама ми беше казала, че ако през бремеността си някоя жена се втурне тепърва да ходи на кола-маска, тя сама щяла да я върне....но понеже съм ходила с години и съм свикнала, за мен нямаше проблем. Пък и правехме колата (цели крака + триъгълник) с почивки...и последното почистване беше два дена преди да родя  Peace

# 84
  • Варна
  • Мнения: 130
Мами,много ли е трудно и неудобно със самобръсначка в 8-9 м ...аз не знам дали ще успея да се справям сама ,а не ми е удобно да карам някои друг?Изключвам колата  заради болката ..и може би с кремче ще е най-лесно и безболезнено... Wink На половината път съм още ама...... Thinking  newsm78
 Hug

# 85
  • Мнения: 346
За мен коламаската беше недопустима, тъй като кожата ми беше станала адски чувствителна. А за бръсненето си бях измислила някаква безумна поза от клекнало положение- само така ставаше. Въпреки болките и ужасните условия в отделението, се справих сама с бръснача вечерта преди да родя.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 130
нямам идея колко ще ми порастне корема ама ще е мъка явно.......от сега се притеснявам чак   Joy успех на всички Hug

# 87
  • Мнения: 299
Здравейте, дали ще има проблем при секцио само със самобръсначката, къде точно режат, знаете ли????
Благодаря предварително!

# 88
  • Мнения: 5 026
Здравейте, дали ще има проблем при секцио само със самобръсначката, къде точно режат, знаете ли????
Благодаря предварително!
Защо да е проблем?Важното е да е обезкосмено.Точно над тръъгълника режат.

# 89
  • Мнения: 299
Благодаря, малко съм притеснене, защото до тази седмица трябваше да е естествено раждането и сега незнам какви подготовки трябват, купували се и лепенки за секцио, някой знае ли какви са?  Cry

Общи условия

Активация на акаунт