КАК ДА ПОМОГНА

  • 2 987
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Здравейте, незнам дали темата е точно за тук защото не се отнася за мен,но става въпрос за семеиство. .Става въпрос за следната ситуация:свидетел съм на домашно насилие на мои братовчед и децата му.Жена му е наистина ужасна /но това си е мое мнение/.В момента момченцето е на почти 6 години а момиченцето  малко по малко.Всяка майка се кара или потупва детето си по дупето ,но нямате представа за какъв бой става на въпрос ooooh!.Какви удари, с каква злоба ги бие,не им се кара а изпада в истерия, нещо ужасно е,и това не е от сега .Момченцето започна да има проблем с говора /Чудя се дали е възможно от това/.Когато види маика си нервна или неспокойна започва да трепери,още по гадно е че майката настроива децата против баща им,ако чуете как 6 год.дете убижда баща си ooooh!За бащата мога да кажа със сигурност че и той е потупван и определено му се отразява на психиката.Не сме е да си признае.Страх го е че ако каже нещо и се скарат тя ще си тръгне и ще вземе децата.Не искам да се меся,но виждам как на децата се отразява,незнам как да помогна.ДАЙТЕ СЪВЕТ!!!! БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
За бащата мога да кажа със сигурност че и той е потупван и определено му се отразява на психиката.Не сме е да си признае.Страх го е

Време беше да се напише нещо и за ступан татко... Laughing (съжалявам, но наистина ми е смешно)

Сериозно погледнато, нищо не можеш да предприемеш относно възпитанието на чужди деца, па макар и чрез проявена комплексарщина (изтъркано определение, но...) от страна на родител.
Има проблем. Явно.
Ако не се притесняваш за взаимоотношенията ви, направи въпросната госпожа равна със земята, но в присъствието на доста хора. Може  newsm78 и да се засрами, или да мирне за миг и да размисли що за терминатор е. Рискуваш, естествено. В противен случай, махаш с ръка и отминаваш.

# 2
  • Мнения: 171
Оххх..отвратителна ситуация наистина...По принцип ти нямаш никакво право да им се месиш в семейството...и моят съвет е да не го правиш...защото накрая ти ще си виновната. Според мен..ще е нак-добре да седнеш и да поговориш с братовчед си..и то когато жена му го няма...и му кажи да не се държи като някакъв си "мухльо"..и честно казано..не го знам какъв мъж е той, щом се оставя да бъде поотупван от време на време..За мен това е пълна простотия...така, че му кажи да се вземе в ръце и да се държи като мъж...По-добре да се разведе с нея, и да ти кажа, че в този случай...в съда..никой няма да остави децата да отидат при майка им...при това положение с побоищата и т.н.
А другият вариант е...братовчед ти да ступа жена си...ама наистина да и хвърли един хубав бой...може пък нещата да се оправят...знае ли човек...  Thinking

# 3
  • Мнения: 126
да се засрами #Crazyмоля, незнам да ли знае какво е значението на тази дума.Тя няма контак с никой в района и околностите ,а дали е извела децата си някъде на разходка newsm78 те са толкова ограничени милите не ги пуска с други деца да играят а те гледат през прозореца Cry.За първи път тази година им купи торти за рожденните дни/не че няма възможност/.МЪКА МИ ТА НАЛИ СА ДЕЧИЦА!!!!!!!!!!!

# 4
  • Мнения: 126
Лошото е че той е мноооооогооооооооооо добър ама ужасно добър и цялото му семейство.Те живеят в неговата къща,но не сами майка и присигна   с тях живее и спи в тяхтата спалня,знам защото той отивал да си легне една вечер /бил до по късно на работа/и хоп кой мислите в неговото легло??/,баба й от време на време идва но остава за по 2 месеца.Той си чувства като на гости.Не исам да се меся ,знам ли да подскажа на него,на майка му да поискат помощ от някъде .ЗНАМ ЛИ
ЯДМЕ Е и не защото ми са близки,за всеки в такава ситуация би ми било жал

# 5
  • Мнения: 171
Лошото е че той е мноооооогооооооооооо добър ама ужасно добър и цялото му семейство.Те живеят в неговата къща,но не сами майка и присигна   с тях живее и спи в тяхтата спалня,знам защото той отивал да си легне една вечер /бил до по късно на работа/и хоп кой мислите в неговото легло??/,баба й от време на време идва но остава за по 2 месеца.Той си чувства като на гости.Не исам да се меся ,знам ли да подскажа на него,на майка му да поискат помощ от някъде .ЗНАМ ЛИ

Колкото и да е добър...не знам и не мога да проумея..как така оставя жена си да бие децата(разбирам примерно от време на време на ги удря, ама когато си заслужават наистина...), но ти казваш, че това става постоянно...и особено пък да посяга и на него...Не знам какво да те посъветвам точно, но аз ако бях на неговото място..щях веднага да подам документите за развод..щях след подобен побой над децата...да им извадя по едно медицинско (за побой)..и със сигурност щях да ги махна от нея....

# 6
  • Мнения: 194
 JoyНе се меси бе жена, не ти е работа.

А как разбра , че жената ступва таткото?

Интересно ми стана просто Crazy

А за малтретиране на деца си има Агенция за закрила на детето.

# 7
  • Мнения: 126
ОХХХХХХ те скандалите им се чуват и до луната ,все той и бил виновен,защо се срещал с приятели ,защо с колеги на по бира.Ами как днес решила да си ходи и да взима децата а той и казал тръгваш както си допла -без нищо.И тя викнала полиция,естествено нещата  са били така поставени тоест в нейна полза.Тя била изтормозената -аз се питам как тя,тя има разход само за храна /ама и не готви/Сметките и се плащат от свекървай в една къща живеят.Искам да я питам знае ли как се купуват памперси,пюрета ,дрешки,защота аз много добре знам ама при нея всичко е на готово.Както и да е полицаите ги викнали на страни и ги питали некви неща и свекървай като и кипне и като започна да казва всички гадни неща на които е била свидетел,и тогава каза на полицая да му вдигне блузата и да види.Но ченгето каза че въпреки това той не се оплакъл и нищо неможе да направи,а и беше пил бира /2/ та казаха ако майката реши да си тръгне децата тръгват с нея.Странно защо полицаите не попитаха къде ще заведе децата да даде адрес,не трябвали да се провери дали те ще бъдат там.........незнам дразня се на такива хора и ми била майка-ама друг път

# 8
  • Мнения: 487
Сметките и се плащат от свекърва й в една къща живеят.Искам да я питам знае ли как се купуват памперси,пюрета ,дрешки,защота аз много добре знам ама при нея всичко е на готово.Както и да е полицаите ги викнали на страни и ги питали некви неща и свекървай като и кипне и като започна да казва всички гадни неща на които е била свидетел,и тогава каза на полицая да му вдигне блузата и да види.Но ченгето каза че въпреки това той не се оплакъл и нищо неможе да направи,а и беше пил бира /2/ та казаха ако майката реши да си тръгне децата тръгват с нея.Странно защо полицаите не попитаха къде ще заведе децата да даде адрес,не трябвали да се провери дали те ще бъдат там.........незнам дразня се на такива хора и ми била майка-ама друг път


Какъв е този мъж които не може да си плати сметките newsm78, да не би жена му да го бие всеки път като получава заплата и да си купува дрога с парите отредени за памперси, пюрета и т.н. Почвам да си мисля, че и мъжът й чака на готово вслучаят от мама и тате, това не е много по мъжки да не можеш си изхраниш семейството. Познавам такива хора които мислят, че вечено някои им е длъжен, кога мама и татко, кога баба и дядо , кога порасналите вече деца, тъжно но реалност. Ако наистина жена му го малтретира системно, в което се съмнявам ,защо човекът не отиде да си извади медицинско или може би се страхува от нещо или пък прилага психически тормоз, което също е доста гадничко. Та в общи линии не смятам, че става дума за някои страделец, които го е страх да кихне за да не ядоса жена си и тя да го набие. Що се отнася до децата, мисля, че са вече достатъчно голями за да не придружат майка си, никои още по малко дете няма да тръгне с някои които го бие, освен ако не е мазохист. Аз мисля, че ако тази жена наистина малтретира децата то това нещо трябва да се докаже(ако трябва и със скрита камера) и да и се отнемат родителските права. Няма нещо по лошо от това да се малтретират деца, нямам предвид някои и друг шамар за "авторитет". а системен бой и страх от родителят. Та това е мнението ми, дано в крайна сметка нещата се развият в положителна светлина за невинните малки създания, които нямат вина , че са на този свят.

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 06:11 от kofa

# 9
  • Мнения: 126
да той взима заплата и с парите гледа да копува дрешки на дечицата,гледа като ги изведе някъде да им купи сок,или каквото поискат.А останалите пари ...........незнам,ако бяха в него надали щеше от колегите си по време на работа да иска на заем за ядене??????????? Децата да може и да са големички,но нямате представа какъв страх и имат,нали видях вчера не смеят да кажат нищо пред нея.ОХ незнам тежко е да гледаш такива неща.Свекърваи плаща не защото те не могат както казах живеят в една къща и тя гледа да им помага максимално за да нямат разходи по къщата и да си живеят добре.Та докато някои няма какво да яде по време на работа други си ходят на почивки в чужбина.Оставя децата ......няма я по седмица........и после претенции #2gunfire.Не искам да им се бъркам и няма защото не е моя работа,но подяволите защо децата да страдат

# 10
  • Мнения: 126
Тя и майка и непрекъснато го нападат,психически е изморен и думите му бяха:Е..си нямам желание да се прибера в къщата в която съм израснал.Какво да ви кажа тя е така и с околните спомням си преди 2-3 години момиченцето и беше в количка и отиваме в кафене в което се събират повечето майки/то е пригодено и направено точно за нас,да има къде децата да играят и т .н/сядаме и до нас естествено майки с бебета ,попитахая на колко е нейното, с какво се хранят и т.н ,неща за който си говорят майките,нещо нормално според мен,както и да е отговори през зъби че е на 1 годинка и това.Като си тръгнахме каза какви са тея че ще ме разпитват,ех че нахални хора-това и беше първата и последна разходка.Е ВЯРВАЙТЕ НЕ ГО РАЗБИРАМ!!ДРАЗНЯ СЕ като е решила да се ограничи и да има контакт само с ''мама''поне да не ограничава децата.ЕХ какви хора има #Crazy

# 11
  • Мнения: 2 401
Анелия, мога да се хвана на бос, че нещата не са такива, каквито ги разиграва главата ти. Не се прави на загрижена, видно е, че не си, остави семейството на мира.   

# 12
  • Мнения: 107
Да,има такива "семейства". Истерични и обсебващи  точно хващат "слаби" хора и ги манипулират до дупка. Но в България си заравяме главата в пясъка.

Ако искаш, поговори със свекървата, без снахата да разбере. Намекни й за Агенцията за закрила на детето. Да се обади и те да преценят ситуацията с децата. Техните напътствия ще са неутрални и надявам се правилни.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ако действително децата са малтретирани по начина по който описваш, без изобщо да се замисля ще отида в агенцията "Закрила на детето". И изобщо няма да намеквам. Та тези деца ще са или вече са "повредени" за цял живот. Как така няма да се бъркаш, при положение, че става въпрос за невинни дечица.

# 14
  • Мнения: 148
Първо се научи да пишеш грамотно и смислено, защото пък аз се "дразня" на такива драсканици Laughing

# 15
  • Мнения: 1 317
Бих отишла в Агенцията за закрила на детето и не бих се намесила повече от това.
Децата е напълно възможно да имат проблеми не само в говора, а и в психиката от този тормоз.
Моят мъж заеква в следствие на бой от лелка в детската градина.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 990
Мисля, че в описаната ситуация човекът, който трябва да предприеме нещо, е бащата. Може да е безкрайно добър, но надали слабоумен, за да не вижда какво се случва в къщата му.

# 17
  • Мнения: 171
Абе това мъж ли е..или лукова глава (извинявам се за израза..ама не можах да се сдържа). Да вземе пък той да предприеме някакви мерки...за да защити децата си...,а не да седи на едно място и да се чуди какво да прави и да седи пред жена си и да мълчи, като.... (няма да казвам като какво...).
До сега, честно да си кажа...чувала съм за какви ли не случаи...ама за такова чудо..жена да бие мъжа си и децата си...и съответно, той да не прави нищо и да си мълчи....е за такова чудо до сега не бях чувала.... newsm78

# 18
  • sofia
  • Мнения: 176
bambi82, честно, не знам каква ти е представата за мъжете, но не намирам за лошо, че не отговаря с насилие. Айде сега, като се изпотрепят, ще се оправят...
Ще помогнеш, като се обадиш в агенцията за закрила на детето. Оттам правят разследване, внезапни проверки и реагират. Това им е работата. Разбираема е реакцията на полицията, защото са се нагледали на домашно насилие и особено пък с участието на пийнали мъже...

# 19
  • Мнения: X
до авторката:
какво чакаш, а не сигнализираш в Агенцията за закрила на детето. Да убие децата ли чакаш?
Защото така, както го разказваш, в истериите, в които изпада майката, тя си е директно опасна за живота на децата.
Аз бих сигнализирала веднага, ако не предприемат мерки, пак сигнал.

Другият проблем с мъжа да си го решават сами, но за доброто на децата НЯМАш ПРАВО ДА МЪЛчИш.

Наскоро при нас имаше дело срещу втори баша, убил доведеният си син. Всички са виждали видимите белези от насили по детето, но никой не е сигнализирал.
По добре един сигнал без основание в повече, отколкото 2 разбити деца.

# 20
  • Мнения: X
http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article3040295.ece


Виждаш ли това ангелче? То е било предадено от всички: майка, баба, училище, съседи, роднини...
Всчки са виждали, че нещо не е наред, но никой не е направил нищо.
Това е най страшното.

Ти питаш как да помогнеш. На кого искаш да помогнеш? Ако е на децата, вече ти казаха какво да направиш. ВЕДНАГА.
Башата сам да си помага.

# 21
  • Мнения: 171
bambi82, честно, не знам каква ти е представата за мъжете, но не намирам за лошо, че не отговаря с насилие. Айде сега, като се изпотрепят, ще се оправят...
Ще помогнеш, като се обадиш в агенцията за закрила на детето. Оттам правят разследване, внезапни проверки и реагират. Това им е работата. Разбираема е реакцията на полицията, защото са се нагледали на домашно насилие и особено пък с участието на пийнали мъже...

Добре де...какъв е този мъж, който седи и гледа как съпругата му пребива собствените му деца...и съответно той не прави нищо по въпроса...защо другите хора трябва да сигнализират където е необходими...а той да седи с кръстени ръце и да не прави нищо, за да промени това...Е със сигурност...представата ми за мъжете не е такава (да седи и да гледа как пребиват децата му...да се оставя жена му да го бие и т.н.)...Или аз не съм добре...и за мен това е откачено...или не знам... newsm78

# 22
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Събудете се бе хора! Докога съвети от сорта на "остави ги сами да се оправят".
Веднага информирай Агенция за закрила на детото. След като майката малтретира децата си. Бъди сигурна че ще реагират веднага.
За мъжа няма какво да кажа. Ако наистина е малтретиран и той да си извади медицинско и да си пусне жалба.
Друго ме притеснява при него - как така седи и гледа как жена му пребива децата му. Бившият ми мъж ако разбере, че пребивам детето ни веднага ще напуска хиляди жалби, а после сигурно ще дойде лично да ме пребие....
Действай не се помайвай.
Друг е въпроса каква е ситуацията. Я си представете обратното, мъжът прилага психически тормоз на жената, която в безсилието си го изкарва на децата и изчезва от вкъщи за по седмица, за да се спаси от него.... (ама като се замисля как пък чак толкова грубо да си го изкарва на децата....)  
Хора и съдби най-различни......

# 23
  • Мнения: 4 380
Истината е че често се говори за домашното насилие когато е от мъж към жена и много рядко когато е от жена към мъж. А това е също много често срещано. Rolling Eyes Съществуват ред психологически причини да не бъде говорено за него и да не бъде търсена помощ, срам от страна на мъжа да се признае за жертва и т.н., затова положението е доста трагично.

Каналния ред е същия анелия, както при насилие от страна на съпруг- да потърси помощ и съдействие от институции, със сигурност ще му помогнат. Това е начина. Трябва да го убедиш да потърси помощ.

И друга жена.

# 24
  • Мнения: 194
Аз пък не приемам на 100 процента разказите на човек, който пише свекърваЙ Thinking

# 25
  • Мнения: 627
На твое място незабавно бих подала сигнал в полицията за тормоза над детето, както и в агенцията за закрила на детето. Ако много се притесняваш, направи го анонимно. Има и специални телефони, на които можеш да се обадиш. Всяко дете има право на защита. Другото са празни приказки

# 26
  • Мнения: 2 401
Аз пък не приемам на 100 процента разказите на човек, който пише свекърваЙ Thinking

И преди всичко твърде едностранчиво е представена ситуацията. От всичко изписано виждам само неприязън към жената на братовчеда. Когато се търси начин да се помогне се търси и друга гледна точка, тука виждаме само един единствен виновник..
Това за пребиването на децата мисля, че е силно преувеличено.
Но, ако все пак е убедена в това, няма да седне да пише тук, а щеше да сигнализира, където трябва.

# 27
  • Мнения: X
Аз пък не приемам на 100 процента разказите на човек, който пише свекърваЙ Thinking

Това, че момичето е неграмотно (или е допуснало неволна грешка), не означава, че  е и сляпо.
Защо иначе да пуска такава тема?

# 28
  • Мнения: X
Аз пък не приемам на 100 процента разказите на човек, който пише свекърваЙ Thinking

И преди всичко твърде едностранчиво е представена ситуацията. От всичко изписано виждам само неприязън към жената на братовчеда. Когато се търси начин да се помогне се търси и друга гледна точка, тука виждаме само един единствен виновник..
Това за пребиването на децата мисля, че е силно преувеличено.
Но, ако все пак е убедена в това, няма да седне да пише тук, а щеше да сигнализира, където трябва.


Хахах, силно било преувеличено?????????
Ми ти как разбра? То от много мислене една патка взела, че умряла #Crazy

Няма какво да мислиш ти. Има си органи за тая работа.

# 29
  • Мнения: 2 401
Изглежда имаш повече информация по въпроса..?
Гледам, и с мисленето на патките си наясно..

# 30
  • Мнения: 194
Да бе, неволна грешка , повторена няколко пъти Outta Joint

Наистина нещата са показани едностранно.

И тоя мъж, дето няма пари и взима на заем от приятели за хапване, как пък му остават и за пийване? Thinking

И аз ако бях толкова притеснена за децатата , бих сигнализирала моментално АЗД, а не да плюя жената на братовчеда във форумите.

# 31
  • Мнения: X
Изглежда имаш повече информация по въпроса..?
Гледам, и с мисленето на патките си наясно..

Информация по въпроса имам доколкото авторката е дала такава.
Щом тя смята, че има основание за притеснение, не е твоя работа да преценяш дали тя лъже или преувеличава, само от няколко написани изречения в нета.

Аман от всезнайковци, дето си затварят очите и запушват ушите.
Щото е по лесно, нали?
Да преценяме от разтояние исстиността на разни думи, вместо да направим нещо.

БЕЗРАЗЛИчИЕ и липса на гражданско общество, от там идва проблема. На мен да ми е добре, другите кучета ги яли...
ЗначИ ти е все едно дали децата са пребивани, но трябваше да се изкажеш дали на авторката може да се вярва?
Абсурди, какво друго да кажа.

# 32
  • Мнения: X
ами да сигнализира, нали това й се казва.
Пък колко е грамотна си е за нейна сметка. Това не би трябвало да е проблема тук.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 990
Не мисля, че има някой, който е ЗА домашното насилие и особено това над децата. Авторката пита, отговори й се къде да сигнализира.

Но ако представи по подобен начин историята и пред съответните органи на реда, логично и те да не й повярват особено. Цялата история звучи скалъпено - мъж и близките му, преливащи от доброта, маризели го на почивки и гледал как жена му бие до припадък децата... И това го казва не някой, ами братовчедката на мъжа, а не някой от близките роднини, които живеят заедно с потърпевшото семейство. Въпросът е, че за да се накара съответната институция да се задейства, трябва нещата да са представени все пак смислено.

# 34
  • Мнения: X

Въпросът е, че за да се накара съответната институция да се задейства, трябва нещата да са представени все пак смислено.

Институцията не би ли трябвало да се задейства само при подаден сигнал? Пък бил той и фалшив...
Нали е тяхна работа да проверяват фактите после.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 990
Ако говорим за цивилизована държава, там ходят и по сигнали за малтретиране на животни...Но все пак сме в България, а и историята звучи леко странно.
Непредубедените читатели се отнасят със скептицизъм, а си представи разни държавни чиновници, от които ще се очаква работа да свършат...Крайно нелогичен е фактът, че бащата си пасува, а майката се вихри до безобразие. Все пак няма данни бащата да е с психически отклонения...

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 823
Така както има майки, които си мълчат, чиито деца са малтретирани от татковците, така има със сигурност малко на брой мъже в същата ситуация. Какво пък му е толкова трудно за разбиране.
Надявам се питащата как да помогне, да е помогнала, като вече се е свързала с Агенцията за закрила на детето.

# 37
  • Мнения: 126
Първо много се извинявам за правописните грешки и объркаността,но вчера бях свидетел на поредния скандал с идването на полицията и т.н.Толкоз бях объркана и тъжна ,че не знаех как да напиша всичко на един път.Второ държах детето си на ръце защото беше неспокойно.
 Така по същество, аз не обвинявам нея за всичко-само казвам аз на какво съм свидетел.Не ми е мъчно за нея за мъжа и .......мъчно ми е за децата,че и те са свидетели на всичко това.Както и да е .Някои казаха че е представена  темата едностранно -еми аз това съм видяла.От други коментари ми стана ясно че не трябвало да пиша тук,ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ЗАГУБЕНОТО ВИ ВРЕМЕ!!!!!
За тези които из критикуваха грамотността ми  КАКВО вие никога ли не сте грешили???АЙДЕ МОЛЯ ВИ СЕ!!!!/не се заяждам Hug/
Докато всички се правим на слепи и глухи ще си бъдем на това дередже в БЪЛГАРИЯ!!!!!!!!
НА ВЪПРОСА МИ БЕШЕ ОТГОВОРЕНО И БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!!!МОЛЯ ТЕМАТА ДА СЕ ЗАКЛЮЧИ

# 38
  • Мнения: 5 468
Ами тоя мухльо, братовчеда ти, да си защити децата. Добър бил  Sick

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 823
Аз лично не се впечатлявам от правописните ти грешки, а по-скоро живо се интересувам дали се свърза с вече многократно споменатата Агенция... Моля те пиши дали си го направила?

# 40
НЮ-ако жена е в такова положение мухла ли ще я наречеш.Не можете ли да приемете че се случват такива неща.Според мен /мъжа/е като тези зависимите от алкохол или наркотици.Един зависим никога няма си признае че е зависим.Тоест кога един алкохолик ще каже че е алкохолик например??????????Защо тя да звъни и да подава сигнал ?Кой ще и повярва като му е роднина-въпреки че за мен не е правилно трябва да се вярва или поне да се провери.Момичето просто потърси съвет и мнение от нас а вие я почнахте ама грешки ама това ама онова.ЕЙ човек вече не може да напише проблема си без да бъде засечен.Изобщо не знам защо момичето ви се обяснява за правописа си ,а сетих се интелигентна е.

# 41
То добре че изобщо някой се е заинтересувал ,в днешно време са малко тези хора.

# 42
  • Мнения: X
анелиа10,
за какво беше тази тема всъщност?
Обади ли се в агенцията или само ще си дрънкаш по форумите?

# 43
  • Мнения: 955

А за малтретиране на деца си има Агенция за закрила на детето.
точно така. бих се обадила, няма да оставя такова нещо да ми тежи на съвестта.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Добре де  newsm78..., понеже в повечето постове бе спомената АЗД, аз питам, какво мислите, аджеба, че ще се случи когато въпросните служители се озоват лице в лице с майката? Нали не мислите, че тя ще си пердаши децата пред тях, за да им е по-лесно да констатират, че е лош родител!?
Ако няма налични медицински епикризи и сериозни свидетели, според мен е крайно нелогично, а и излишно да се харчат парите на данъкоплатците и да се разхождат социалните колкото да се отчете дейност. (За справка: темата за асеновградчанчетата в Клюкарника и "истинската" намеса на служителите от АЗД)

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ами дай тогава да си затваряме очите, нека тези две невини душици да бъдат малтретирани и да се превърнат в следващите насилници и агресори, като преди това живота им е преминал в ад. Ами то много неща няма да се променят, докато продължаваме да мислим така примиренчески, те затова и ни се качват по главите, визирам т.нар. наши управници. Аман от малодушие.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Изобщо не става въпрос за затваряне на очите, а за набор от доказателства, че децата  наистина са малтретирани. Снимки, свидетели.
Ако си социален работник и някой те призове в такава ситуация, как безпристрастно ще определиш кой е виновен и кой не? При положение, че и таткото е "Бий ме - обичам те".

# 47
  • Мнения: X
Изобщо не става въпрос за затваряне на очите, а за набор от доказателства, че децата  наистина са малтретирани. Снимки, свидетели.
Ако си социален работник и някой те призове в такава ситуация, как безпристрастно ще определиш кой е виновен и кой не? При положение, че и таткото е "Бий ме - обичам те".

На социалните работници работата им е да наблюдават и да търсят доказателства.
Ако аз ще ходя да им събирам коказателства, на тях защо и им се плащат заплати?

мислиш ли, че е редно, аз примерно, като съседка да ходя да правя снимки и да вадя медицински свидетелства? що за мислене?
Аз имам подозрения и съобщавам. От там нататък, агенцията е тази, която ще събира доказателства, наблюдава и т. и накрая решава, каквото там ще решава.

Общи условия

Активация на акаунт