ПЛЕВЕН - 102

  • 14 678
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Добро утро !
Снощи взехме коте и сега съм на крак с бебето Laughing
Да си споделя неволите с градината. Питам аз кога ще тръгне Михаела, след като става на 3 год в края на ноември. Не било сигурно, вероятно от септември,но можело и от 23 ноември. Причината е,че Млечна кухня трябва да храни деца до 3 год, а кухнята в градините над 3 и виждате ли тези 3 месеца детето не може да яде градинска храна, но пък майката и бащата задължително трябва да работят и да го гледат през това време ooooh! Да вярвам ли се чудя, поредната недомислица ли е това не знам. Та се оказва,че ако изпишат Михаела от яслата на 1 септември, тя ще е вкъщи до 23 ноември, а мястото й в градината ще стои свободно да я чака . И друго, можело да "стане нещо",защото много деца били останали неприети, а пък те щели да са на 3 год през септември,а има такива като моето(около1/3 от списъка). Питах аз, в този случай моето дете догодина септември ли ще тръгне на градина,след като само тогава е приема. Нямало ,трябвало да си върви с годината, ама много ги били натиснали директорите ooooh! Та на 31 август да проверя какво ще се случи с детето от 1 септември. Как пък един път не измислиха нещо смислено удобно за децата и родителите. Вместо да съкращават госпожи, да бяха открили нови групи.
А и сега имало вероятност (само слух е това), че чершафите на децата всеки ще си ги пере вкъщи в петък, защото това били много разходи за перачки,вода,прахове и т.н и ще ги съкратят. Ами да вземем и да се редуваме родителите гледаме децата в градините и яслите и да съкратят госпожите,та да си намалят разходите до минимум.
Извинявам се,че стана дълго, но това е абсурд за мен. В други градини има ли такова нещо или само в Щастливо детство е така?

# 241
  • Мнения: 544
Лелеее, Нади миши, направо съм изумена от това, което прочетох  Shocked Не мога да повярвам  #Cussing out

# 242
  • Мнения: 189
Голяма гадост това с градината.На една позната така миналата година детенцето беше на 1,3год. и искаха да е без памперс и да си казва,като му се ходи до тоалетна.Майка му го научи и то всеки ден имаше по 2 ката напишкани дрехи,че няма кой да го заведе до тоалетната....
Нади-Миши,момата ли е изявила желание за котенце?Пиши как се държи покрай писанката.Хриси като види някакво животно и ще скъса коланите на количката самоп и само да го докопа.... Joy

И съм се сетила-От играта на Памперс за мечетата съм писала този адрес,трябва вече да ми носят играчката.Някой има ли телефон за връзка да се обадя да кажа,че е сменен адреса или ще ми се обадят по телефона преди да доставят играчката?Да не хартиса Хриси без играчка Laughing Mr. Green
Използвам момента,че чакаме хамалите и да драсна няколко реда,следващото писане ще е от новата къща Peace
ДеЩо,клипчетата ти както винаги са уникални Laughing Peace А Ели все повече започва да ми прилича на Марто newsm78
И понеже съм гадна и аз няма да мога да изляза на разходка тия дни-вижте какво време съм поръчала.Ще си седите вкъщи пък smile3533 smile3534

# 243
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Нади, практиката показва, че децата, които са навършили 3г. ги приемат от 01 юни, а всички останали дечица тръгват на градина от септември. Има изключения за деца, които нямат навършени 3г., но ги приемат през юни, но не на всеки позволяват. Трябва много молби и увещания и нерви от страна на родителите.
За чаршафите съм изумена. Като нищо да го приложат във всички градини, а може и спалното бельо да си купуваме. newsm78

# 244
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Косе, ние заради нея го взехме. Тя като Хриси,като види коте или куче и направо полудява от кеф. Само ходи след него и го пази като яде Grinning

Валя, тази година няма да има прием юни месец,поне аз знам за няколко такива градини. Всички деца ще тръгват септември. Даже в Чучулига са били приети 31 деца,но след проверка са отпаднали мисля ,че 8. Практиката до сега е била таква да, но имат някаква нова наредба за храненето както съм обяснила,до 3 год- млечна кухня,после в градината. В яслата ще я оставят докато стане на 3 години,но другите деца вече ще са започнали,ще се познават, ще са свикнали с госпожите вече.

# 245
  • Мнения: 1 954
Нади, с моята приятелка записахме заедно децата си в Синчец. Ще бъдат в първа група и ще започнат от 7-ми септември. Нейното дете няма да има навршени 3 години тогава. Никакъв проблем, даже не са го и коментирали. Ще ги навърши обаче до края на 2009г.
А приема за първа група ми обясниха, че винаги е от септември, малките на ги приемат юни.
"Синчец" не ти е толокова далеч, защо не се пробваш?

П.П. Завиждам ви за котето. От както се помня имаме котета, но сега Емо не иска  Rolling Eyes

# 246
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Дикси ,aз Михаела я записах в градината,само не се знае от септември или декември ще тръгне.

Някой гледа ли новия сериал Мелодия на сърцето по Нова?

# 247
  • София
  • Мнения: 9 881
Да ви кажа във Враца в на моите племенници градината децата спят на чаршафи от вкъщи.Снаха ми носи всеки понеделник и ги взима в петък за пране.Откакто се помня е така.

# 248
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И аз да се изкажа за нашата градина,тя не е на центъра,но мисля
че това няма значение и за там има доста наплив,намира се на ул."Пърличев"(правилно ли я написах,че все я бъркам)
като ходих онзи ден пак да се видя с директорката,ме пита от кога искам да пускам Меги,ако бях казала от юни,
мисля че нямаше да има проблеми,а тя навършва 3 год. септември,тогава ми каза да заповядаме септември.
Ако може да се изкажа и за директорката на Щастливо детство,много лошо впечатление ми направи и лично с мен се държа много грубо,опитах се да запиша Меги там за да бъдат с близнаците заедно,защото се познават и се надявах и за тримата да е по лесно
свикването,после съжалявах че съм ходила. Rolling Eyes

# 249
  • Мнения: 645
Добро утро!
Косе,то времето е заради теб такова Mr. Green
Голям хаос с  тия градини ooooh!,slansed,май правилно си го написала,градината едно време се казваше Ален Мак,там съм ходила като малка Party
Дещо,сладурани големи са Яна и Елена Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Ние си имахме коте,подарихме го когато разбрах,че съм бременна
Ето го
http://media.snimka.bg/2262/010778515.jpg
Малко снимки и на Марио Mr. Green
Кафенце със слънчева усмивка ,напук на лошото време Crazy
http://media.snimka.bg/3140/012534448.jpg]

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 14:12 от Дивиана

# 250
  • Мнения: 22 476
Здравейте и от мен. )))

Това с градините и яслите е някакво безумие, само правят родителите на луди и ги разкарват по сто пъти. Това трябва да си наистина човек без работа, за да можеш да им издържиш простотиите. А за чаршафите пък нямам думи....носиш си всичко, само и само детето ти да ходи там. Ми то по-добре да започнат родителите на ротационен принцип да се въртят и гледат децата.
Много се надявам най-сетне да започнат да строят и градината за военни, само в нашият град още няма. ((

На мен пък времето ми харесва, писна ми от жегите и поне не духа като вчера. )) Ще слезем малко към града, че имам да посвърша някой неща. ))

# 251
  • Мнения: 2 111
Нади,пусни снимки на котенцето  Heart Eyes И Симона умира за котки и кучета,ама те много не я обичат,че ги стиска Laughing
Снощи изгледах 1 серия на "Мелодия на сърцето",малко латино ми се струва ама ще видим.
За градините,нямам думи като ви слушам.На мен директорката на яслата ми беше казала януари,че децата които навършват 3 години ноември и декември ги оставя до юни месец в яслата-до към 3.5год. ако не са много едри.
Косе,това е телефона на който проверяваш дали ти е изпратена играчката и дали е в Плевен вече:
02/489 94 91-те ми дадоха и телефона на Сити експрес в Плевен.
На мен като се обадих ми казаха,че играчката от 3 седмици е в Плевен,но тия от Сити експрес не са ми я донесли.Карах се с тях по телефона и сама отидох да си я взема,защото те въобще не си дават зор да ти я носят.Естествено,че звънях в София да се оплача,признавам бях доста груба  Mr. Green и нещата се раздвижиха,но защо все така трябва?

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 10:41 от erota

# 252
  • Мнения: 189
Ерота,мерси.Само да се преместим и ще звънна да проверя.Остана един курс с буса само да натоварим.Ама после метлата и парцала са мои Party Mr. Green

# 253
  • Мнения: 1 954
Аз пък този път не ползвам Памперс, а Пъфис. Мнооого съм доволна, страхотни пелени! Пък и са произведени в БГ от Фикосота Шумен, макар,че цената им е като на Памперс. Подкрепям родното производство в тази световна икономическа криза  Grinning

Братчета   Heart Eyes

Отново
И последно   Grinning

# 254
  • Мнения: 1 196
 Hug
Привет,прибрах се. Добре съм   Peace   Май гърбът от лежане ме боли повее от операцията. Ама и те ме понаболява, но на фона на секциото е песен   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт