свекърва ми иска да ходи в старчески дом

  • 8 534
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 364
10cent's, точно това си мислех да напиша и аз Simple Smile
Направо не мога да разбера как млади и интелигентни хора разсъждават, че родителите или свекърите им трябва да има гледат децата, за да могат после да разчитат на тях за гледане на старини. Колко тъжно Sad Мили жени, нито вас, нито мъжете ви нямаше да ви има и да бъдете това, което сте, ако не бяха родителите ви. Иначе се гордеете с образованието и социалния си статус, а забравяте, че благодарение на родителите си сте стигнали до това положение или поне те са ви дали старта. Много родители търпят лишения, за да може децата им да изкарат безгрижни студентски години, а впоследствие същите забравят, че имат морален дълг към тях.
Децата са длъжни да се погрижат за достойни старини на родителите си, защото именно те са се погрижили от безпомощно новородено да превърнат вас в достойни хора. 

# 61
  • Мнения: 599
Длъжни са да се грижат за достойни родители.
От авторката разбирам, че нейната свекърва не е такъв човек и вместо да им е благодарна, че са й дали покрив над главата, тя им създава проблеми.Това настрана за гледането на детето.Аз съм сигурна, че ще им е по-добре без нея, но също така съм сигурна, че въпросната женица пак ги манипулира.
Де да си тръгнеше, щеше да е най-добре.Но се съмнявам, че въобще има такива намерения.

# 62
  • Мнения: 6 642
10cent's, точно това си мислех да напиша и аз Simple Smile
Направо не мога да разбера как млади и интелигентни хора разсъждават, че родителите или свекърите им трябва да има гледат децата, за да могат после да разчитат на тях за гледане на старини. Колко тъжно Sad Мили жени, нито вас, нито мъжете ви нямаше да ви има и да бъдете това, което сте, ако не бяха родителите ви. Иначе се гордеете с образованието и социалния си статус, а забравяте, че благодарение на родителите си сте стигнали до това положение или поне те са ви дали старта. Много родители търпят лишения, за да може децата им да изкарат безгрижни студентски години, а впоследствие същите забравят, че имат морален дълг към тях.
Децата са длъжни да се погрижат за достойни старини на родителите си, защото именно те са се погрижили от безпомощно новородено да превърнат вас в достойни хора. 
Пишеш колкото да публикуваш нещо ли ?
Не намирам нищо тъжно в това ,че свекърва ми е чудесен човек ,който обожава внукът си и не смята времето прекарано с него за задължение ,а за дар.Тъжно е точно обратното .
И да гордея се с нея .Поради този си опит няма как да намеря за нормално отношението на свекървата на авторката за нормално камо ли пък за достойно.

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 13:35 от Iliana_

# 63
Ами да си ходи, ама й кажи сама да си го плаща и от вас нищо да не търси.
По принцип съм на мнение, че който си има деца трябва да си ги гледа, но в ситуацията според мен авторката е права (живее в неината къща и т.н.)
А и като отиде там и кажи за нищо да не разчита на вас, както и вие не сте разчитали на нея.

# 64
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                        Най-добре е нищо да не и казва.Но ако на бабата и писне от дома,да си знае,че път назад няма.Иначе може да изтегли молбата и да продължи да ги използва само и нищо насраща.

# 65
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
според мен едва ли има самостоятелни стаи и ако са с по две или три легла дано й се падне някоя хъркаща и мърмореща жена,за да й е за урок!!! пък ние да сме живи и здрави ще се справим и сами!!!


 hahaha Оплакваш се, че свекървата която не понясяш се изнася.... Crazy
Много жени мечтаят за твоя "проблем"...на мен въобще не би ми пукало, че бяга от мързел...

# 66
  • Мнения: 5 710
Добре  за направените уточнения.
Aз ако имам такъв човек в къщата си и да ме моли, няма да му давам детето си да ми го гледа и да ми 'помага".

# 67
  • Мнения: 126
Сисе, пожелавам ти никога да не стигаш на стари години сама и без дом!

А който си има деца, да си ги гледа, никой не ти е длъжен. Пък ако бабите могат и имат желание да помагат, евала!

Напълно подкрепям. сама казваш, че не сте в добри отношения, а очакваш помощ за детето.

# 68
  • Мнения: 24 467
Добре  за направените уточнения.
Aз ако имам такъв човек в къщата си и да ме моли, няма да му давам детето си да ми го гледа и да ми 'помага".


Именно затова нещо не ми се връзва в разказите около фактите и желанията на авторката, та не го възприемам като чиста монета.

# 69
  • Мнения: 3 497
Длъжни са да се грижат за достойни родители.
От авторката разбирам, че нейната свекърва не е такъв човек и вместо да им е благодарна, че са й дали покрив над главата, тя им създава проблеми.Това настрана за гледането на детето.Аз съм сигурна, че ще им е по-добре без нея, но също така съм сигурна, че въпросната женица пак ги манипулира.
Де да си тръгнеше, щеше да е най-добре.Но се съмнявам, че въобще има такива намерения.

Абсолютно!!!   Да върви!!!! Peace

И с едно допълнение от моя страна - Децата на достойни родители даже не се чувстват длъжни да се грижат за тях на старини. Те го правят с любов!!!!!!!!!!!!!!!!! и не им пречи.....

Никой не е длъжен да ни гледа децата , но за мен баба или дядо, които ти живеят в къщата(пък дори да не живеят при теб) и не искат да помогнат за внучето си.... са НЕНОРМАЛНИ.... И то не заради помощта- аз като стана баба ще ми е безумно приятно да съм си с внуците!!!

# 70
  • Мнения: 24 467
Че кат са неморални що да гледат децата ви, нали ще ги възпитат и тях така? И какво лошо има да се изметат от къщата ви, ако тя е ваша и те не участват в общите разходи, примерно?

# 71
  • Мнения: 22
    Аз съм на мнение, че всяко семейство трябва само да отглежда децата си, без помощ от баби и дядовци. Мариета,   202uu

# 72
  • Мнения: X
Iliana_, можеш да си благодарна за свекърва ти.Но сама пишеш,че го прави съвсем доброволно, с удоволствие. Не сте я накарали насила.
Не виждам защо очаквате от даден човек да прави нещо,което не му е приятно...И че не всички баби примират за внуците си?Да,може да са изключения,но ги има.
Ако всичко написано е вярно,и като знаем какви са домовете в Бг,малко ми е трудно да повярвам ,че една жена-егоист /както е представена/, която се интересува само от своето удобство ,изведнъж решава ей така без причина да отиде да мизерства в дом.Явно и на нея не й е особено приятно да съжителства със снахата...и едва ли причината е ,че не иска да си гледа внучето...
А като е такава пияница,защо снахата толкова се тръшка ,че не искала да гледа бебето?И как въобще й има доверие? 

# 73
  • Мнения: 917
Имаше една история за дете, баща и дядо. Wink Струва ми се, че премълчаваш доста от историята...

# 74
  • София
  • Мнения: 17 377
Боже, колко ужасен пост!
Колко злоба в една млада жена към жената, направила съпруга й това, което е.
Не мога, никога няма да мога да го проумея.
 

Общи условия

Активация на акаунт